Nechtěné hlášení po některé aktualizaci W10.

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

Nechtěné hlášení po některé aktualizaci W10.

#1 Příspěvek od Brozicek »

Po některé nedávné aktualizaci se mi pro restartu i po probuzení z Hibernace zobrazí na ploše hlášení, viz přiložený obrázek. Vypadá to jako nedokončené nastavení při nějakém průvodci Microsoftu po aktualizaci.
Poradí někdo jak se toho hlášení trvale zbavit? Internet na PC je samozřejmě funkční, a hlášení se ukončí křížkem nebo tlačítkem Storno.
Přílohy
Záhadné hlášení.jpg

Uživatelský avatar
JoDiK
Příspěvky: 508
Registrován: 10 led 2018, 01:00
Bydliště: Olomoucký kraj

#2 Příspěvek od JoDiK »


Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Jednoznačně vina na straně Mrdkošrotu - oni když aktualizujou systém, tak po následným restartu nabíhají jednotlivý složky postupně, přičemž driver síťový karty běžně nabíhá až mezi posledníma. Když nějaká část systému ještě před náběhem síťovky začne hledat spojení "k mámě", aby nabonzovala úspěšnou instalaci dalších kurvidel na uživatelův komp a vinou opožděnýho náběhu síťovky se na síť nedostane, vyhodí tuhletu 🤐 hlášku. Samozřejmě že vzápětí po náběhu síťovky se kýženýho bonzovacího připojení dočká a svůj bonz odešle, ale aby tu už nepotřebnou hlášku z monitoru smazali, na to už jsou soudruzi hamburgrový programátoři z Redmondu líný ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Hape »

Zkusil jsem se zeptat na ten kód chyby toho uměle inteligentního Bing chat bota, nebo jak se tomu říká, co se mi nedávno objevil v Edgi a odpověděl mi toto:
Chyba 0x800704cf může znamenat, že váš počítač nemůže navázat spojení s aktivačními servery Windows. Tato chyba se obvykle objevuje při pokusu o aktivaci Windows nebo při pokusu o přihlášení do aplikace Microsoft Store¹. Pokud se jedná o problém s aktivací Windows, můžete vyzkoušet spustit nástroj pro opravu potíží s aktivací systému Windows. Pokud se jedná o problém s přihlášením do aplikace Microsoft Store, můžete vyzkoušet spustit nástroj pro opravu potíží s připojením k internetu a síťovými adaptéry.

Pak jsou tam ještě návody "Jak spustit nástroj pro opravu potíží s aktivací..." a "Jak spustit nástroj pro opravu potíží s připojením k internetu...", ale to už se mi sem nechce vypisovat. Jestli máš Edge s UI Bing (modré malé b v bublině v pravo nahoře), tak se zkus taky zeptat a on ti ty návody nabídne.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“