LG - 42LB650V-ZE svítí jen logo

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#16 Příspěvek od Heno »

RomanP píše:Zdravim. Taky jsem se trapil, nic nepomohlo. Zkousel jsem pres USB nic.

Po vymene 24C256 vse bylo v pohode, asi trikrat jsem vypnula zapnul TV a znovu logo, prepsana eeprom, mel jsem jeste jednu,
TV znovu naskocilala OK, neudelal jsem hned novou aktualizaci a zvolil jsem do tovarniho nastaveni a konec, uz nepomohlo ani nova eeprom. Pres usb nesla aktualizace, zkousel snad 50x. Na lcd Logo a pak se stale tocily barevne kulicky, opravdu hledalo stale data,ktera jsou ponicena nebo umazana.

Nasledovalo vymena cely desky. Je uz nejake reseni jak to napravit ?

Mam tady asi tri desky co jsem menil za nove a nevim jestly je naprava nebo mam uz vyhodit a nebo sem tam vzit nejakou soucastku zní.
Už je na to postup, ale nie vždy sa to podarí na 100% urobiť.

Záleží to od toho, či sa podarí zachrániť klúče z eMMC.

Ak sú poškodené alebo zmazané potom MB funguje s určitými obmedzeniami:
- nefunguje CI slot
- nedá sa aktualizovat soft ani cez USB ani cez net
- po vchode do servisného menu sa TV reštartuje ako by si spustil v menu továrenské nastavenia.
Avšak všetko ostatné funguje.

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#17 Příspěvek od Heno »

Len sa chcem pochváliť, že ďaľšia 42LB650 dnes rozbehaná.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#18 Příspěvek od xxxe »

Zdravím mám stejný problém.Po zapnutí jen logo.Nemáte někdo náplň pro ic103 ?

Případně může někdo ověřit že toto je ono?
Děkuji
https://uloz.to/file/ae6J1K7FKAnx/lg-42 ... rum-ro-rar

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#19 Příspěvek od Heno »

Podporovať alchýmiu nemienim, tým si len dosku rozm*dáš.

Uživatelský avatar
Malda2010
Příspěvky: 78
Registrován: 25 zář 2010, 02:00
Bydliště: Plzeň jih

#20 Příspěvek od Malda2010 »

Zdravím. Chci zde poděkovat za rady na téma vadné SPI paměti u TV LG.
Přidám také svoji zkušenost.
Řešil jsem nyní model 55LB679V. Na TV proběhla aktualizace 05.05.70 normálně až do konce. Po několika dnech se stalo, že TV nechtěla po zobrazení úvodního loga reagovat na žádný podnět, z DO šla jen vypnout. Po resetu se zase asi měsíc chovala normálně. Před měsícem po návratu z dovolené jsem ji už nezprovoznil. Nepomohl ani reset. Po přečtení několika rad zde a v dalších zdrojích jsem objednal u Sahyho novou SPI Flash (IO103).
Po výměně jsem zatím neprováděl aktualizaci firmwaru. Zrušil jsem také automatické aktualizace. TV zatím maká na 1+. Tak uvidíme jak dlouho jí to vydrží.
Kondík: Není nad to, pořádně se vybít. Jejda a proč vznikl Ohmův kouř?

Uživatelský avatar
jamal
Příspěvky: 9
Registrován: 27 pro 2013, 01:00

#21 Příspěvek od jamal »

Dobrý den, na LG TV 55LB678V-ZF řeším stejný problém, zobrazí se jen logo LG. Chtěl jsem objednat IC103 AT24C256 u Sahy, ale už ta nejde sehnat. IC můžu koupit čistý a soubor do něj nahrát, ale nemůžu ho najít pro tuto TV.
Nevíte kde soubor sehnat?

Uživatelský avatar
olda007
Příspěvky: 132
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#22 Příspěvek od olda007 »

Přečti si ještě jednou tohle vlákno a zjistíš,jak psal Heno,že s At24c256 nic nevyřešíš,protože soft není v eeprom.Problém bude podle mne v emmc,jak tu bylo napsáno.Pokud nemáš znalosti a programátor,tak to asi sám nevyřešíš.Zkus napsat PM(soukromou zprávu) uživateli: UDS114 ,ten ví přesně o co jde a mohl by Ti pomoct.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“