Zavařování okurek, lečo a pod

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#16 Příspěvek od Standa99 »

Takovou strukturu většinou ten mráz roztrhá a po rozmrazení je to z toho akorát sračka, která moc nechutná. To lečo bych tipoval do téhle kategorie.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#17 Příspěvek od Sendyx »

No, 10 z 10 strávníků to chutná, takže problém nevidím. My máme raději trochu "předušenou" verzi leča.
Zkoušel jsem kupované mražené lečosměsi, ale daly se jenom pod maso, na klasické lečo krutily hubu. To ale může být spíš problém nezralosti surovin.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#18 Příspěvek od Celeron »

Sendyx píše:Zkoušel jsem kupované mražené lečosměsi, ale daly se jenom pod maso, na klasické lečo krutily hubu. To ale může být spíš problém nezralosti surovin.
Jestli upozorňuješ, jak jsou ty kupovaný leča hnusně kyselý, tak jen souhlas. Co bys chtěl, babišovina.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#19 Příspěvek od BOBOBO »

Nejen leča , ale i kyselí zelí je jak s kyselinou z baterky . A kuchař co nám vaří závodku ho k vepřovému jen ohřeje . Nedá se .

Uživatelský avatar
duan
Příspěvky: 76
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: na sever od Boskovic

#20 Příspěvek od duan »

Dobrý den všem přeji!

Na lečo zavařujeme podle níže uvedeného videa.Zavařujeme i samostatně rajčata
je to výborný základ na špagety.Naprostá spokojenost ode všech kdo ochutnal.


http://www.akosatorobi.sk/video/802/zav ... nove-leco-

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#21 Příspěvek od Celeron »

Rajčatovej protlak (základ na rajskou polívku, omáčku, špagety) a domácí kečup, to děláme taky. 8-)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#22 Příspěvek od MiraSt »

Oživím toto téma kde se píše o zavvařování v MT.
Na netu všade píšou, že jedině šroubovací víčka. Tak jsem zkusil spony a omniovky. Funfuje to. Spona se ohřívá velmi málo, asi jenom od sklenice. Výkon MT 800W. (Trouba samozřejmě ze SD. Osahaná, ale funkční. :-) ) Délka výkonu 4,5 minuty. Sklenice předtím vycucnuté pomocí vakuové pumpy aby bylo jisté, že to bude těsnit i po zavaření.
Přílohy
P6230215 1.jpg
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#23 Příspěvek od kejki »

Nechci kazit radost, ale chycení je jen 1/4 úspěchu, podstaná je sterilace a jahody rády chytnou plíseň. Vloni jsem je po zavaření radši ještě nechával stát obráceně a pak ještě otáčel, bylo vidět, jak je nálev nestejně proslazený a to dávám rozpuštěný cukr.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#24 Příspěvek od MiraSt »

Souhlasím. Doteďka jsem zavařoval ve vroucí vodě a nikdy mi to neplesnivělo. Takže jsem to zkusil v MT. První pokus byl jestli to nechytne oheň a hřál jsem tak dlouho až mi to z pod víčka uteklo. To bylo 5,5 minut. Takže jsem ubral na pět a později na 4,5 minut kdy to právě zavařilo, ale ještě nepřetlakovalo. Tímto to považuju za vysterilizované varem. Jak to dopadlo s plísní napíšu příští rok až to sním. :-)
Dtto: Moje zavařeniny mi nikdy nezplesnivěly. Mám stopro úspěšnost.:-)
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#25 Příspěvek od EKKAR »

Pokud kompot chytá plíseň, je v něm málo cukru a moc umělejch sladidel. Víceprocentní cukernej roztok plísním inhibuje růst = nedokážou ho zpracovat a musejí si "počkat" až zafungujou třeba kvasinky, kterým vyšší % cukru nevadí.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“