Svářečská kukla samostmívací - solarní.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 402
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#16 Příspěvek od dracekvo »

Ono to může být i kombinace. Co dá solár to dá. Co nestačí se dobere z baterky.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#17 Příspěvek od BOBOBO »

Ano dráček , já tam mám napojené AAAčka. Jiné , než čínské nejsou . Stále dokola , číňani jsou posazeni na odvrácené straně Měsíce .... Rozloupni a vyměň nebo dej vedle , vnitřní určitě vyhoď. Vždy dávám testovací otázku , proč v té kazetě jsou baterky dvě ? Dodnes mi nikdo neodpověděl . :lol: :lol:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#18 Příspěvek od EKKAR »

Napájení elektroniky 6V zaručuje vyšší rychlost sepnutí zatmívání - je to to samý, jako zešilovač pro audio potřebuje napájení aspoň ±12V, aby trochu hrál a nezkresloval, tak tyhle komparátory potřebujou pro potřebnou strmost aspoň těch cca 5V minimální hodnoty Unap ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#19 Příspěvek od BOBOBO »

Zase , jako vždy kecá , již po 10.000tisící ....

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#20 Příspěvek od EKKAR »

Jestli znáš lepší důvod, napiš ho, případně dej odkaz na zdroj. Jinak je to jen tvoje z moSSkvy krmený dezolátorský kelhání nad rozlitou bramboračkou - jako bys nic jinýho neuměl.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#21 Příspěvek od BOBOBO »

Protože ukazuju , jaký blbci o tom píšou , když jsem to sám rozdělal a proměřil a nahradil . Tak vidím ty žvástaly ekkara včetně , kteří jen klapou a h o v no vědí .

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#22 Příspěvek od EKKAR »

OK - nahradils 2xCR2032 nebo podobnej zdroj 2x3V baterkama 4x AAA - to umí každej bastlíř, kterej zvládá trošku líp pájet - ale nedokázals tady nikomu pořádně vysvětlit, PROČ tam teda těch 2x3V je.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#23 Příspěvek od nixdorf »

veru tak, všetci len hovno vedia a tliachajú, len ty si lietadlo. Asi sa ponúknem do ankety prevziať toto fórum aj s financovaním servra, a môžeš si byť istý, že si tu toho dňa augenblick skončil, a nikomu tu chýbať nebudeš. Obzvlášť po tom, čo si napísal do Zdeňkovej témy.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#24 Příspěvek od EKKAR »

Bobeš by naprosto tutově potřeboval dlouhodobou blokádu přístupu do kůlny, ve který má svůj profláknutej samogónnej apparat - prostě vyhlásit suchej zákon jako to učunili v roce 1985 za Gorbačova v ruSSácku ....
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#25 Příspěvek od BOBOBO »

Napsal jsem jen čistou pravdu . Vem si jeho posledních 50 příspěvků a znovu si je přečti . Narozdíl od přiblblých zaslepenců jako ty umím číst a chápu text . Naopak vůbec nechápu ten smaz . Tedy nakonec chápu ..... ale i ten smazatel brzy prohlédne , o to horší konec .

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#26 Příspěvek od EKKAR »

BOBOBO píše:Napsal jsem jen čistou pravdu .. Tedy nakonec chápu ..... ale i ten smazatel brzy prohlédne , o to horší konec .
Budu citovat Velkýho Datla z Thompsonovejch Dvou divochů - "Příště radši napiš čistou lež - je to bezpečnější!". Ano, až někteří prohlédnou pravdu, bude to pro tebe ten horší konec.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#27 Příspěvek od Nakadah »

Co mi zdechla letos obyč stará samostmívačka z Aukra kdysi za 700, tak sem řešil co koupit. Esi Parkside Performacku s velkým průhledem za 1500 a nebo něco trochu lepšího. Bo zase ten Parkside bude v něčem atyp atd.

Nakonec sem si koupil Kowax za 2,5. I s ohledem na to že je mají svářeči v práci a jako základ je OK. Oči má člověk asi jenom jedny. Napájení jedna CR2450ka.

Co vím tak jeden ze 4 senzorů (Kowax má třeba 4, kolik mají jiné značky nevím) když zachytí záblesk tak pomocí baterky aktivuje zatmavení průhledu. Solární článek je tam jenom jako pomocný zdroj napájení, pokud je dostatek světla z oblouku. Pokud se s kuklou delší dobu nabude svařovat, měla by se baterka vyndat. Pořád to má nějaká mini pidi odběr. Trochu naprd je to u kazet kukel, co nemají výměnné baterky. Tam jak se baterky vybijou tak vyměnit kazetu a nebo DIY výměna baterek.

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#28 Příspěvek od ransom »

Parkside z Lidlu. Solár plus dvě AAA baterky, vepředu oko kyklopa jako přisvětlení. Pro mě výhoda jednoznačná. Je to jediná kukla přes kterou něco vidím.
Má zatmavení ve dvou rozsazích, celkově od DIN 5 po 13. Cokoli jiného jsem zkoušel, má rozsah až někde od DIN9 a vidím prdlajs.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#29 Příspěvek od MiraSt »

Mám ji taky. Ten solár tam nic nenabíjí. Ten reaguje na světlo kdy se má rozsvítit ten kyklop.
Na boku má točítko na % ztmavení a vypínač. Nechal jsem to omylem víc jak měsíc zapnuté a baterky jsou pořád dobré.
Dá se tím koukat i do sluníčka, ale je nutné mávat rukou před fotodiodama.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“