Opačné otáčky jednofázového motoru HANNING

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#31 Příspěvek od EKKAR »

Fskutku, zkušenost s elektrikou, byť v jiný oblasti, se prokazuje jinak než posíláním za něčí matkou. Bljáď yebáť jivó ...!!!!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#32 Příspěvek od doktor365 »

Sendyx píše:No pěkně, příště leda nasrat.
:agree:

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#33 Příspěvek od doktor365 »

kbulda píše:A pak někomu raďte. Vyklubal se z něj další arogantní blb.
Asi tak !

Uživatelský avatar
petr-p10
Příspěvky: 103
Registrován: 09 črc 2008, 02:00

#34 Příspěvek od petr-p10 »

Problém bude jinde než v multimetru.

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#35 Příspěvek od judeware »

Tazatel reagoval jako ctižádostivá (ovšem neelektrikářská) žena. Rádce např. odpoví odborným výrazem a dostane citově zabarvenou reakci -> "Chtěla jsem vědět, jak jednoduše... a ty na mě s odbornými cizími slovy, abys ukázal, jak seš dobrej a já blbá, že jo?! Příště se na Tebe obracet nebudu!!"

Přece stačí ve vypnutém stavu změřit odpor mezi 1<->2 a 2<->4 (počítáno zleva). To je zdržení di grandiózo.
Pokud někomu příjde normální poučovat o tom kolik stojí multimetr a co je ohmmetr, tak to fakt nemám zapotřebí.
Špatné pochopení, vztahovačnost, ba demagoghyjje. A často takto reagují polistopadoví junioři do 30 let věku.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#36 Příspěvek od BOBOBO »

Je fakt , že odpověď dostal v 5tém příspěvky , dál je jen vata .

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#37 Příspěvek od PavelFF »

Prudká reakce mě překvapila. Do té doby se jevil normálně.
Asi jsem to napsal nešikovně. Měl jsem za to, že ohmetr nemá, když tvrdošíjně odmítá jednoduché změření odporu a raději koupí další motor a pošle ho odborníkovi. Tak jsem mu chtěl poradit, že měřák může pořídit za menší částku, než je anabáze s druhým motorem.

No jo, mladí jsou dnes citliví a nenechají si nic líbit, jako jsme si nechávali líbit my. Dneska jsem o tom četl nadpis a dokonce jsem tentokrát článek rozkliknul.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#38 Příspěvek od EKKAR »

PavelFF píše:...
No jo, mladí jsou dnes citliví a nenechají si nic líbit, jako jsme si nechávali líbit my. Dneska jsem o tom četl nadpis a dokonce jsem tentokrát článek rozkliknul.
Spíš bych to označil jako "přecitlivělý" = s každým prdem letí buď za mámou, nebo na OSPOD - a obecnej názor ve společnosti je v tom ještě podporuje a ubezpečuje je v tom, že to je správný ... Bohužel, částečná anonymita a non-kontaktní jednání na netu tomu jdou doslova naproti, protože říct něco podobnýho staršímu člověku jako odpověď na dobře míněnou radu zoči-voči by v minulosti skončilo minimálně ústním virválem, pokud ne rovnou pár dobře mířenýma po čuni ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#39 Příspěvek od keemo »

no jo, my jsme meli jinou vychovu. ucta k starsim se dnes nenosi....

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#40 Příspěvek od judeware »

Asi jsem to napsal nešikovně.
Překrucování (špatné interpretování) přijatých informací je typické pro dominantní ženy. Má matka absolvovala VŠE a její rodiče byli ZŠ učitelé. Pokud jde o věci technické, je schopna do bezvědomí argumentovat, že černá je bílá.

Reakce, jakou předvedl tazatel, je vlastní i chlopům z oborů příbuzným elektru (co se týče bytů, baráků a vozidel) - automechanici mikroskopicky políbení slabo/silno, truhláři, zedníci, frézaři apod., i silnoproudí dráteníci (obecně hlavně ti all samo domo schopní).

"Tak mi ukaž, jak opravuješ tu zdrojovou desku z LCD, měníš flešku a vyřešíš ten nestartující počítač. A neřikej mi, že to je nějak složitý. Ty bys taky neuměl nahodit strop!"

Jenže jednostranná zručnost je jedna věc. A využití znalostí a široké teorie v oboru elektro (jeho iks odnoží) věc druhá.
Naposledy upravil(a) judeware dne 06 črc 2023, 16:27, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#41 Příspěvek od ok1hga »

PavelFF píše:No jo, mladí jsou dnes citliví a nenechají si nic líbit, jako jsme si nechávali líbit my.
. . . ale to neznamená, že by dnešní mládežníci neměli mít úctu, respekt a hlavně pokoru,
aby uznali svoji chybu . . .
. . . je to všechno jen výchovou a vlivem prostředí.
a ikdyž má někdo i několik vysokých, pořád to může být obyčejný blb a ignorant . . .

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#42 Příspěvek od BOBOBO »

AMEN

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#43 Příspěvek od kbulda »

Dnes se tomu říká " zdravé sebevědomí ".

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#44 Příspěvek od EKKAR »

HA!
Prej že se máme od dnešnímládeže učit:
ODKAZ
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
DukeNuke
Příspěvky: 304
Registrován: 02 dub 2018, 02:00

#45 Příspěvek od DukeNuke »

Ale no tak... Taky jsme byli mladí :-)
Mě se náhodou ta možnst se ozvat líbí. Narozdíl od mé doby, kdy na všechno byla odpověď "drž hubu a krok".
Co se týče přehnaného sebevědomí - když jsem byl mlád, také jsem tím trpěl :-) Možná ne v takové míře, ale trpěl :-)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“