Smarton SM53 - oprava

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#16 Příspěvek od Duvsan »

S tými impulzami mi to dotrklo. Oscilátor môžeš okuknúť osciloskopom tak, že ho nabodneš cez odpor alebo sondu. Neskúšal som, vraj to tak funguje. A s tým procesorom to sa ukáže, k čomu dôjdem.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#17 Příspěvek od Duvsan »

Tak až teraz. Nejak sa mi silne nechcelo. Rozobral som predný panel, že pozriem, aký je tam procesor a zbytočne, celé to ťahá čip na hlavnej doske. Takže zbytočná robota. Použitý MC je TC94A29FB. Napájanie som nameral 3,47V a podľa osciloskopu je čisté (cca 2mV). Je z analógového stabilizátoru, tak aby nie. Čo som tú vec vzal dnu do bytu (už spájkujem vonku), už ani nezasekáva. Tak neviem.

Navyše je bez známok života optika. Total dead. To sa opýtam, či to mám riešiť.

Poskúmal som a ono je to bez napätia. Našiel som skrat. Vytrhol som pásku ku optike, skrat zmizol, ale napätie neprišlo. Malo by ísť rovno od procesoru z pinu 26, VREF. Ďalej som neriešil. Pán chce len rádio. Ako bonus som sprevádzkoval aspoň mgf. A keď som to skladal, všimol som si podivné ruchy v pozadí. Buď majú súvis s odpojením tej optiky, alebo som si ich predtým nevšimol.
Vežička je odovzdaná, trochu to súrilo. Ďalej sa ukáže.
Hille a Artaban, ďakujem za pomoc s tým rádiom. Neuvažoval som možnosť, že proste vypadlo ladiace napätie.Vďaka vám som to opravil. Aspoň niečo.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“