Rozšírenie notebooku o basák + režim spánku

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

Rozšírenie notebooku o basák + režim spánku

#1 Příspěvek od Duvsan »

Nejak začiatkom leta som si kúpil cez Bazoš laptop Toshiba Satellite C-70. Je v ňom Win10. Obraz modrý (nie vinou podsvitu), našťastie sa to dá nastaviť. Nechápem. Ale po zvukovej stránke nadchol. Pre účely YouTubu stačí. Nemám potrebu riešiť nejaké bedničky. Rýpali pohov, je to zvuk z notebooku. Ale stačí. Zvykol som si naň. Hudba je skôr okrajová, ale občas si niečo pustím. A mrzí ma, keď vidím hrať bassgitaru a nič nepočujem. Ak by niekto vedel o nejakej aplikácii, ktorá by umožnila režim 2+1, basák poslať cez BT. Alebo multikanálovú zvukovku, ktorá by ho to naučila (basák hoc i cez kábel).

Druhý problém mám s režimom spánku. Som jediný užívateľ, heslo mám vypnuté a všetko, čo som našiel. Naštartuje bez problému. Ale keď ho budím zo spánku, ukáže nejakú fotku a musím odkliknúť. Potom sa zobrazí účet (jediný) a musím znovu kliknúť. Nie je to tragédia, ale otravuje to. Tak ak by niekto vedel poradiť.

Vopred dík a prajem pekný deň

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#2 Příspěvek od pepik9 »

Co máš nastavené: Nastavení / Účty / Možnosti přihlášení / Vyžadovat přihlášení ?

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#3 Příspěvek od Duvsan »

Nemám heslo.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#4 Příspěvek od pocitujlasku »

v sedmickach to bolo v nastaveni napajajania-> rozsirene taky checkbox: vyzadovat heslo pri prebudeni - alebo tak nejak to tam bolo. Mozno desiatky maju stale tu volbu
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#5 Příspěvek od Valdano »

Duvsan píše:keď ho budím zo spánku, ukáže nejakú fotku a musím odkliknúť. Potom sa zobrazí účet (jediný) a musím znovu kliknúť.
Jak už zde bylo zmíněno tak to odklikávání se děje proto, že je zřejmě ve Windows nastaveno vyžadování hesla při probuzení, ale jelikož nemáte nastaveno žádné heslo tak to stačí jen odkliknout. Zde je postup jak ve Windows 10 vypnout vyžadování hesla po probuzení. Pokud si to vypnete tak vám Windows po probuzení rovnou najedou bez nutnosti to odklikávat.

Dále uvedené spíš jen pro informaci. Já namísto režimu spánku používám režim hibernace. Windows při tom také naběhnou rychle a se všemi spuštěnými aplikacemi, ale v režimu hibernace nemá notebook žádný odběr z baterie na rozdíl od režimu spánku kdy odběr má i když třeba malý, ale při delší době v režimu spánku se může baterie v notebooku i vybít, zatímco v režimu hibernace nikoli, protože režim hibernace znamená v podstatě úplné vypnutí s předchozím odložením obsahu paměti na disk, odkud se obsah paměti opět obnoví při zapnutí po hibernaci.

Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

#6 Příspěvek od GeXeS »

Tenhle oříšek už jsem taky řešil - a nevyřešil. Jsem v Nastavení->Účty->Možnosti přihlášení a oddíl "Vyžadovat přihlášení" tam vůbec není. Nemá někdo screenshot, kde by se to jako mělo nacházet? Myslím, že ten návod na 365tipu.cz je pro nějakou hodně starou verzi W10 (je to 7 let starý článek) a dnes už to vypnout nejde.

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#7 Příspěvek od Valdano »

Zkuste ve Windows 10 spustit příkazový řádek CMD v režimu správce tj. Spustit jako správce.

Klikněte na Start a do vyhledávacího pole zadejte Command Prompt nebo Příkazový řádek nebo CMD a potvrďte to pro vyhledání. Poté na nalezené položce klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte Run as Administrator nebo Spustit jako správce.

Poté v takto spuštěném příkazovém řádku zadejte následující příkaz:

Kód: Vybrat vše

powercfg /SETDCVALUEINDEX SCHEME_CURRENT SUB_NONE CONSOLELOCK 0
a potvrďte ho klávesou Enter

Poté zadejte druhý příkaz:

Kód: Vybrat vše

powercfg /SETACVALUEINDEX SCHEME_CURRENT SUB_NONE CONSOLELOCK 0
a opět ho potvrďte klávesou Enter.

Ten první příkaz slouží k deaktivaci požadavku zadávat heslo po probuzení při napájení z baterie a ten druhý při napájení ze sítě.

Uživatelský avatar
asdf
Příspěvky: 64
Registrován: 06 říj 2022, 02:00

#8 Příspěvek od asdf »

GeXeS píše:... Nemá někdo screenshot, kde by se to jako mělo nacházet? ...
Screenshot viz příloha. Mám Windows 10 a jsou aktualizované. A nemůže to nastavení být schované, když se nepřihlašuješ heslem?
Přílohy
moznosti_prihlaseni.png

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#9 Příspěvek od Valdano »

Ten výše uvedený postup přes příkazový řádek by měl fungovat ve Windows 10 bez ohledu na aktualizace.

Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

#10 Příspěvek od GeXeS »

(Opravuji příspěvek)
Děkuji asdf (správná teorie; na služebním počítači s Win10, kde mám nastavené heslo, je nabídka volby (ne)přihlašování k dispozici) i Valdanovi, jehož postup s přímým zadáním do příkazového řádku funguje. :prst:

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#11 Příspěvek od misocko »

Ked sa Ti niekto nabura do firemneho kompu len vdaka tomu ze si obisiel heslo prihlasenia asi budes rad...
U nas je zakazane odchádzat od pocitaca bez zamknutia Win, a ani prihlasenie cez otlacok prsta nieje povoleny.

Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

#12 Příspěvek od GeXeS »

Neboj, kdybych to heslo nemínil používat, tak ho tam přece nemám :wink:

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#13 Příspěvek od Duvsan »

Ten príkazový riadok funguje. A prekvapilo ma, ako rýchlo to nabieha. Cez nastavenia som sa k tomu nedobral, podobne ako GeXeS. Vďaka, Valdano.
A hybernáciu som používal v Sedmičkách u stolového PC. Laptop mám na sieť, baterka je KO - a nikdy som ju nepotreboval a tá trocha šťavy ma tedy netrápi. A hlavne chcem dať SSD a tie nemajú rady zápisy, tak ich chcem minimalizovať.
S tým basáčkom vie niekto poradiť? Najviac by sa mi páčila nejaká aplikácia, ktorá by dovolila hrať naraz dvom zvukovkám. Ešte lepšie, keby tá druhá zvukovka šla cez BT (ako keď pre skúchadlá).

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#14 Příspěvek od Duvsan »

Pripojil som cez HDMI TV a zvuk ide z TV. Vliezol som do nastavení a môžem si prepnúť jedno alebo druhé. Ja chcem ale oba súbežne!!! Niektoré staršie verzie driveru to vraj vedeli. Nik nemá prehľad?

Ešte k predchádzajúcemu vstupu. Dve zvukovky je tiež možnosť. Ináč by postačilo vpustiť zvuk do dvoch kanálov súčasne z tej jednej integrovanej zvukovky (driver mám Realtek).

Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

#15 Příspěvek od GeXeS »

Taková trochu blbá rada úplně od lesa, ale - nepomohlo by ti vlastně někam po cestě nacpat normální audio rozdvojku?

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“