Fotovoltaika pro seniory za 1 Kč

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

Fotovoltaika pro seniory za 1 Kč

#1 Příspěvek od radioelectrum »

ted se začali oběvoval stánky kde seniorům nabízí fotovolatiku za 1Kč s tím že na ni dostanou 90 000 Kč dotaci od státu co pokryje celou výši pořízení tohoto systému. . Má to být ostrovní systém co bude ze 4 panelů po 450W napájet bojler 80L na teplou vodu. Nezajímá mne technické provedení, ale jak to je právně a jestli máte někoho kdo to má již zařízené.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#2 Příspěvek od Sandal »

Dokážu jednou takovej výkon, a za poloviční cenu. Pravda bez montáže, ale stejně...
Tyhle špinavý a zavazující projekty EU....no comment. Dotace jsou EE!
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
bdn
Příspěvky: 436
Registrován: 16 led 2020, 01:00

#3 Příspěvek od bdn »

Jako u každé akce, je třeba si nechat udělat cenovou nabídku a před začátkem akce uzavřít smlouvu s dodavatelem. Platba až nakonec, aby firma nevzala peníze a nezmizela...
[1] google: Z hlediska pravopisu je dobré zmínit, že tato slovesa jsou utvořena od kořene -jev-, a proto je píšeme jako objevit / objevit se, nikoli oběvit / oběvit se.

Uživatelský avatar
jirka5
Příspěvky: 564
Registrován: 27 zář 2014, 02:00
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

#4 Příspěvek od jirka5 »

A stánky se začaly objevovat, množné číslo, rod mužský, neživotný...

Uživatelský avatar
DukeNuke
Příspěvky: 304
Registrován: 02 dub 2018, 02:00

#5 Příspěvek od DukeNuke »

ta stránka - tedy rod ženský :-)

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#6 Příspěvek od mi-ro »

Ano, máte pravdu. A něco k tématu nemáte?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#7 Příspěvek od Achab »

Informace jsou na stránkách NZU, pro nízkopříjmové NZU Light.
Podmínky viz současně platné Závazné pokyny pro žadatele.

Osobně jsem využil celých 150 tis. na výměnu oken a zateplení, což samozřejmě nestačilo (dalších 200 ze svého). Fotovoltaický ohřev v nejjednodušší verzi souseda vyšel na 94 tisíc.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od radioelectrum »

Sandal píše:Dokážu jednou takovej výkon, a za poloviční cenu. Pravda bez montáže, ale stejně...
Tyhle špinavý a zavazující projekty EU....no comment. Dotace jsou EE!
Pokud je dotace na ten ostrovní systém vytápění soláry 90 000 Kč a máma bude doplácet jen pár tisíc tak to je pořád lepší než to pořídit za polovinu ale z vlastní kapsy.
Když se vyhazují zbytečně peníze na různý nesmysly tak proč nevyužít dotaci pokud ji dají. Máma celý žitot poctivě pracovala tak si to zaslouží.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od radioelectrum »

Achab píše:Fotovoltaický ohřev v nejjednodušší verzi souseda vyšel na 94 tisíc.
Mohl bych poprosit o informace kdo to sousedovi zařizoval? klidně do zprávy.

Uživatelský avatar
jirka5
Příspěvky: 564
Registrován: 27 zář 2014, 02:00
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

#10 Příspěvek od jirka5 »

Duke Nuke: ale Vašek píše stánky, nikoliv stránky. Já opravdu nemůžu vědět, jestli se u nich na jižní Moravě nějaké takové stánky objevují nebo to je jen překlep. V každém případě, ať to jsou stánky nebo stránky, to y v příčestí je tvrdé.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#11 Příspěvek od Achab »

radioelectrum píše:... kdo to sousedovi zařizoval?
Nevím o kterého souseda šlo - cenu zmínil zástupce místní MAS při závěrečné kontrole, když jsem se ptal, jestli to dotace pokryje. Cena může být samozřejmě vyšší, záleží co zákazník požaduje.

Pro informace jak postupovat jsem se obrátil přímo na MAS Vyškovsko, kde zdarma poskytli součinnost v celém procesu vyřízení žádosti. Ovšem mohou být žádostmi přetížení a pak se snaží žadatele odkázat jinam. Samotné podání žádosti na portálu AIS (MŽP) je elektronické a trvá nanejvýš několik minut.

U mě trvalo schválení asi 7 týdnů, vyplacení částky + 1 týden, čekání na závěrečnou kontrolu MAS 10 týdnů, potvrzení o ukončení projektu cca 1 týden.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od radioelectrum »

jirka5 píše:Duke Nuke: ale Vašek píše stánky, nikoliv stránky. Já opravdu nemůžu vědět, jestli se u nich na jižní Moravě nějaké takové stánky objevují nebo to je jen překlep. V každém případě, ať to jsou stánky nebo stránky, to y v příčestí je tvrdé.
ano je to stánek na parkovišti před Teskem v Ivančicích, byli tam 2 dny a potom šli zase o supermarket dál. Y/I je nepodstatné, řešte tady podstatu.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od radioelectrum »

Achab píše:
radioelectrum píše:... kdo to sousedovi zařizoval?
Nevím o kterého souseda šlo - cenu zmínil zástupce místní MAS při závěrečné kontrole, když jsem se ptal, jestli to dotace pokryje. Cena může být samozřejmě vyšší, záleží co zákazník požaduje.
Takže to není informace přímo od souseda, což by bylo adekvátní. I tak díky za informace.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#14 Příspěvek od Sandal »

radioelectrum píše:
Sandal píše:Dokážu jednou takovej výkon, a za poloviční cenu. Pravda bez montáže, ale stejně...
Tyhle špinavý a zavazující projekty EU....no comment. Dotace jsou EE!
Pokud je dotace na ten ostrovní systém vytápění soláry 90 000 Kč a máma bude doplácet jen pár tisíc tak to je pořád lepší než to pořídit za polovinu ale z vlastní kapsy.
Když se vyhazují zbytečně peníze na různý nesmysly tak proč nevyužít dotaci pokud ji dají. Máma celý žitot poctivě pracovala tak si to zaslouží.
No dobrá, dobrá. Máš pravdu, ale je třeba vědět o dotacích, že to není dar, ale ve skutečnosti je to půjčka, kterou budou neviditelně splácet naše děti, vnoučata... Pěkně jsme jim to do budoucna zavařili.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“