USB nikroskop z Hadexu

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#16 Příspěvek od judeware »

V Písku to slouží jen pro fota k AOI (čili nafotit postupně části desek). Pitvání integráče tam nikdo ještě nezkoušel. Kukadlo je Vevor®, v horní části je něco jako foťák&kamera Eakins 4K ULTRA HD. Sestava je na dlouhém rameni, aby se dalo nad deskou přejíždět po malých úsecích. Jenže se to trochu bimbá a při stisknutí spouště jsem to nedokázal zajistit proti sebemenšímu pohybu -> je to mírně rozmazané. Originální snímek je v rastru 6552 × 3688 (a navíc jsem coby neznalý mačkal zvětšení na panelu foťáku a zřejmě šlo o "digitální zoom"). Podle toho ten výřez taky vypadá. Udělám experimentálně ještě jiná fota. Anžto mám IO mnoha značek, rád bych ulovil nějaká zajímavá loga, značky apod., která budou na křemíku k vidění. 8-)

Když jsme u těch nejsnáze zvěčňovaných (tj. ryzí EPROM), mám IO těchto značek:
• ruské
• Tesla 2708, 2716
• RFT U2732CC35
• National semi
• SGS
• SGS/Thomson (dnes ST Microelectronics)
• Microchip
• Texas instruments
• Hitachi
• Mitsubishi
• Intel
• AMD
• Signetics
• NEC
• Toshiba
• General Instruments
• Fujitsu
Přílohy
Kolekce EPROM různých značek
Kolekce EPROM různých značek
Naposledy upravil(a) judeware dne 18 črc 2023, 11:34, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#17 Příspěvek od judeware »

Kolega technolog mi sundal redukční předsádku (x 0,75), doporučil vydrbat sklíčka na pamětech a v případě, že nejsou ideálně "homogenní", vhodně IO pro účely fotografování podkládat/otáčet apod. Doporučil mi (v případě nespokojenosti s výsledekem) vynechat ovládání na panelu foťáku, neboť jde o čistě digitální zoom (psal jsem prve). Tož jsem se i já mikroskopem inspiroval a trochu si pohrál. Přináším několik ukázek...

Ořezané fotky vypadají opět rozmazaně/neostře, takže uvedu odkazy na fota 6552 × 3688 bodů. Postupně... :oops:

К573РФ2
MHB2716C
NMC27C256Q (nově pořízeno)
SGS M27128AFI
ST M2764A-2FI
Microchip 27C256-20
TMS27C128JL
HN462732G
M5L2764K
D27C256-200V10
AM27C64-200DC
Signetics 27C256-15 FA
D2732D
TMM27256AD-15
GI 27C128-15
MBM27128-25
Naposledy upravil(a) judeware dne 19 črc 2023, 23:06, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#18 Příspěvek od Celeron »

No, to už je trochu lepší. Zvětšuje Ti to trochu víc než mě, ale na to, že máš soubory 6,5 MB a já necelých 300 KB, tak to zase tak ukrutnej rozdíl není. :lol: I když cenovej rozdíl obou mikroskopů bude nejpíš taky ukrutnej. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#19 Příspěvek od Sendyx »

To je focené přes okénko? On se rozdíl mezi mikruši v tom případě docela ztrácí.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#20 Příspěvek od judeware »

Je to zabírané přes sklíčko nad pamětí. Přece nebudu ničit funkční součástky. :oops:

Zajímavosti
• paměti SGS, resp. SGS Thomson neobsahují logo, nebo název výrobce, pouze nicneříkající řetězce písmen a číslic
• symbol © je na destičce v paměti NSC, Intel má navíc i (M) - "manufactured", samotné (M) lze přečíst v pamětech Microchip, Texas instruments, AMD, Signetics, General Instruments
• v obvodech Microchip a General instruments se skví název Atmel :?:
• Toshiba má název (jak bychom dnes řekli) ve 3D stylu

Když dva dělají totéž, není to totéž (vizuálně). Konstatuji pro dvouhodinovém civění na strukturu integráčů.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#21 Příspěvek od Celeron »

judeware píše:Konstatuji pro dvouhodinovém civění na strukturu integráčů.
A nějakýho bita jsi tam viděl běhat? :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#22 Příspěvek od judeware »

To už tady někde bylo - jak se liší (hmotností) nabitá × vybitá baterie.

Pochopitelně, že mě napadlo, jak se jedna a tatáž paměť bude "ksichtit", pokud obsahem budou samé nuly versus FF hex. Nebo první polovina obsahu nuly a druhá FF. Bylo by něco vidět pouhým okem? 8-)

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“