Ach ta nostalgie...

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#106 Příspěvek od MiraSt »

Přidám zážitek se stereofonií. U nás na Šibřinkách jsme měli na pódiu scénku "Bezdomovci." Jako rekvizity měli plechové popelnice. Bylo třeba dodat na úvod nějakou znělku. Tak jsem se domluvil s místními popeláři co tu tenkrát působili, vzal Diamanta, zapnul REC a mávnul. Popeláři přijeli zleva, zastavili a schválně dělali s těmi popelnicami hluk. Pak odjeli doprava. Při ostré akci během plesu to na sále vyznělo fakt efektně. Neměl jsem stereozesík tak jsem použil dva studiomixy každý na jednu stranu. Chlápek co to kdysi zvučil předemnou za chvíli přiběhnul a čučel jak jsem to dokázal. To byla moje první stereonahrávka na veřejnosti. :-)
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#107 Příspěvek od sambiliong »

Yarda1 píše:Kdysi byl kolega z kanclu v NSR a přivezl si odtamtud katalog nějakého obchoďáku (Quelle?) a tam jsme našli pod značkou prodejce (Privileg?) i televizor prokazatelně z Tesly Orava.
Zásilkový obchodní dům Quelle používal privátní značku Universum. Pod tímto názvem byly jako levná varianta nabízeny i výrobky Tesla Orava.
Přílohy
Quelle%2080%2017_edited.jpg
universum2.jpg
universum1.jpg
IMG_7073.jpg

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#108 Příspěvek od pepik9 »

Kalina, Bajkal, Olympia ?

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#109 Příspěvek od konosuke »

Universum byla též předválečná značka radiotechniky, moje první
sluchátka 2x2000Ω pro krystalku, kde je jim dnes konec...hodnota
by byla, sběratelská. Textilní izolace přívodu je originální.
(sériový čb TV Dukla sloužil též v metru Praha ke sledování stanice)
Přílohy
sluchátka.jpeg
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#110 Příspěvek od EKKAR »

Celeron píše:
EKKAR píše: než se konal další závod v nějaký jiný ex-komančský lokalitě ...
A to v který, pak už jsem to moc nesledoval.
ransom píše:V Rusku.
V Soči, na okruhu otevřeným ke 100. výročí GP odjetý před 1. světovou válkou v Pitěru, od 2014 do 2021. Vloni se závod nekonal. Další lokality jsou Baku v Azerbajdžánu (od r. 2016 doposud) a možná letošní náhrada Soči - Igora Drive v ruSSácku, górod SSoSSnovo. Nikde jinde zatím nebyli schopní dát Bérnýmu Heklštajnovi a jeho následníkům dostečně vysoký všimný za to, že se svým cirkusem zavítá i k nim ....
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#111 Příspěvek od Yarda1 »

konosuke píše:...(sériový čb TV Dukla sloužil též v metru Praha ke sledování stanice)
Připomněl jsem si, že v Tesle jsme měli k počítači ADT 4500 jako grafický displej připojený nějaký čb televizor podle značky původem z Rumunska.
Nevím, jestli v něm byly původní střeva nebo něco zbastleného.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#112 Příspěvek od Hubert_79 »

Ty televize v metru si pamatuji. Bylo to ovšem bez panelu s laděním apod, místo toho byla černá záslepka a neklame-li mne paměť, stálo tam cosi jako ETS a číslo. Typy těch TV byly různé, v paměti mi utkvěl typ Neptun, neboť tento jsme měli doma.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#113 Příspěvek od konosuke »

Jo, byl podvěšen na konzole - rámu pod stropem při vjezdu do tunelu
video signál z kamery šel zeleným koaxem tohle všechno ještě na
konci 80. let. Pro venkovany jako my a se smyslem pro techniku
hotová atrakce.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#114 Příspěvek od Lukas-Peca »

Ty TV byly v metru ještě hodně po roce 2000, tuším, že poslední zmizely tak 2011. O některé se postarala příroda: https://metroweb.cz/dp/B/FRB/19_9/PICT0028p.JPG

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#115 Příspěvek od Hubert_79 »

Vydržely dlouho. Pak tam byly (někde možná ještě jsou) barevné CRT myslím Sony a teď tam jsou placky. Když metro není ve stanici, tak tam běží jen spořič s logem DPP.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#116 Příspěvek od JirkaZ »

Hubert_79 píše:Ty televize v metru si pamatuji. Bylo to ovšem bez panelu s laděním apod, místo toho byla černá záslepka a neklame-li mne paměť, stálo tam cosi jako ETS a číslo. Typy těch TV byly různé, v paměti mi utkvěl typ Neptun, neboť tento jsme měli doma.
Pokud si dobře vzpomínám, tak ETS byla zkratka z Experimentální Televizní Studio a šlo o organizaci nějakým způsobem svázanou se Střední průmyslovou školou spojovací techniky v Panské. Upravovali tehdy klasické TV, tuším vyráběli i vlastní kamery atd.

Mám dojem, že o nich byl i nejméně jeden článek v některém dobovém AR. Možná tu budou i přímí pamětníci?

Edit: koukám, že i tady byl příspěvek na téma ETS... Hm, Crifodo byl rychlejší (aby ne, když tam tehdy psal) ;-)
Naposledy upravil(a) JirkaZ dne 21 črc 2023, 12:42, celkem upraveno 2 x.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#117 Příspěvek od Crifodo »


Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#118 Příspěvek od Hubert_79 »

Mám pocit, že ono ETS bývalo i na kamerách v metru.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#119 Příspěvek od xsc »

A nejlepší byl způsob, jak se na těch TV dělal obraz z obou konců nástupiště. Každá kamera měla objektiv napůl zakrytý, jedna zleva, druhá zprava. Kamery byly synchronní a tak se daly signály sečíst a poslat do TV. A začínalo se opravdu s Duklami ještě s elektronkami v rozkladu, protože v roce 1974 ještě soudruzi nestihli upéct SU160 :-) Jinak úprava spočívala ve výměně trafa za oddělovací a udělání videovstupu, čili celá ta boční signálová část nebyla potřeba.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“