Co si málokdo při používání softare uvědomí

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

Co si málokdo při používání softare uvědomí

#1 Příspěvek od jardafiala »

Zde https://dfens-cz.com/slon-v-mistnosti-r ... o-nemluvi/ je zajímavý souhrn informací co vlastně podepisujeme a NEČTEME.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#2 Příspěvek od Yarda1 »

Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Kto si to uvedomuje, tak pouziva slobodny SW a minimalizuje zavislost na online sluzbach.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#4 Příspěvek od JirkaZ »

Článek u DFense (a jeho obdoby mnohde jinde) jsem četl už dřív a domnívám se, že 90% stáda je to naprosto u prd.ele. Protože buď tupci, nebo ignoranti, nebo kolaboranti.

K poznámce rnbw jako obvykle nemám co dodat.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#5 Příspěvek od josef_novak »

Proč by měl být tupec někdo, kdo nepoužívá jen Linux a na telefonu má pouze čistý Android s AOSP bez Google mobile services + apps.
To dokážu napsat taky a machrovat, jak jsem vyjebal se systémem a žiju jako poustevník.
Pro mě nejdůležitější rodina a komunikace s ní, protože si na mě nikdy nikdo nevzpomene než vlastní děcka. A to dnes zaručí jen online služby a ne dopis napsaný mlékem podle dešifrovací tabulky jako ve skautu, nebo když jsem s tábora posílal předepsané korensponďáky (Ahoj mami, mám se dobře). Taky existují online služby běžící na vlastním železe, ale to už je vyšší dívčí a to poustevníci kolikrát ani netuší.
Kokotů není zas tak moc, ale jsou strategicky rozmístěni tak, abys každý den aspoň na jednoho narazil.

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#6 Příspěvek od PCmaniac99 »

Tomu tematu že odklikneme smluvní podmínky software a nečteme je se věnuje 1. díl nové série (S06E01) seriálu Black Mirror.
Joan je Hrozná

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#7 Příspěvek od bu2520 »

Ruku na srdce ,kolik z nás je schopno 100% dodržovat včechny zákony, nařízení či doporučení? Třeba jen to alespoň jednou za tři měsíce všude měnit hesla a jména a ještě dodržovat pravidla malá velká písmena plus další znaky? Kolik z nás čte několika stránkové podmínky a udělá si z toho právní výklad. Všichni podstupujeme určité riziko a doufáme, že z Ruské rulety všech těch nařízení vyjdeme bez škrábnutí.
A o tom že používáním svobodného SW jsme ochráněni, je jen víra.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#8 Příspěvek od Ruprecht »

Proto je potřeba nainstalovat si bankovní aplikace do zařízení, kde skoro každá další aplikace požaduje přístup k k poloze, kontaktům, fotkám, telefonu, sms... :wink:
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#9 Příspěvek od bu2520 »

ono je to z velké míry otázka IT hygieny, bohužel o duševní nebo tělesné hygieně jsou plné školy a weby, ale o té IT či počítačové tam chybí u lidí uplné základy.
Začíná to maily a končí instalací kde čeho . A proti tomu víra v antivir. To je jako pít vodu z kanálu a věřit v očkování.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Zariadenie s pochybnym OS od reklamnej spolocnosti nepovazujem za doveryhodne.

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#11 Příspěvek od josef_novak »

Jenomže abys mohl používat Linux, tak je potřeba se taky podívat, kdo je např. platinovým nebo zlatým přispěvatelem Linux Foundation, třeba to je zrovna reklamní společnost, o které píšeš a díky ní můžeš používat svobodný SW.
Proto, aby tvůrce Linuxu Linus Torvalds a další klíčoví vývojáři neztratili nezávislost, sponzoruje je Linux Foundation tak, že mohou na plný úvazek pracovat na zlepšování Linuxu. Linux Foundation také spravuje ochrannou známku, nabízí vývojářům právní ochranu duševního vlastnictví, a koordinuje v odvětví a komunitě právní spolupráci a vzdělávání.
Kokotů není zas tak moc, ale jsou strategicky rozmístěni tak, abys každý den aspoň na jednoho narazil.

Uživatelský avatar
DukeNuke
Příspěvky: 304
Registrován: 02 dub 2018, 02:00

#12 Příspěvek od DukeNuke »

josef_novak píše:.... Pro mě nejdůležitější rodina a komunikace s ní....
Já v tom nevidím problém. Za mé doby jsme nikdo nebyli online a ani to nešlo. Přesto jsme přežili bez kontrol a podpory rodičů. Komunikace probíhala při společném jídle a ne jak dnes kdy matka pošle sms své ratolesti, že je jídlo a ratolest přijde a odnese si ho do pokoje.

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#13 Příspěvek od josef_novak »

Kvůli malých ratolestí bych tohle nenapsal a už vůbec bych neřešil asi tebou zažitou situaci o vyzvednutí jídla pomocí SMSky.
Kokotů není zas tak moc, ale jsou strategicky rozmístěni tak, abys každý den aspoň na jednoho narazil.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

josef_novak píše:Jenomže abys mohl používat Linux, tak je potøeba se taky podívat, kdo je napø. platinovým nebo zlatým pøispìvatelem Linux Foundation, tøeba to je zrovna reklamní spoleènost, o které píšeš a díky ní mùžeš používat svobodný SW.
Nie. Slobodny SW mozem pouzivat najma vdaka nadsencom, ktori ho vytvorili vo svojom volnom case. Pouzival som ho uz vtedy, ked ten pochybny OS pre mobilne zariadenia od reklamnej firmy este ani neexistoval.

Uživatelský avatar
bdn
Příspěvky: 436
Registrován: 16 led 2020, 01:00

#15 Příspěvek od bdn »

Příběh o EET v ČR. Prodejce vydávající účtenky, on-line propojen terminál-internet-finančák. Po určité době v tichosti zrušeno. Výsledek? Kdo vydělal: prodejci spotřebního materiálu do tiskáren, terminálů, poskytovatelé internetu.

Odpovědět

Zpět na „Software“