JVC - LT32VF52L_ Je to náznak závady?

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

JVC - LT32VF52L_ Je to náznak závady?

#1 Příspěvek od Artaban001 »

V poslední době - asi 14 dní se mi po zapnutí TV ovladačem v režimu HDMI, nebo TV na obrazovce na pár sekund objeví tohle - příloha. Televize ale jinak funguje normálně - používám ji asi půl roku už jen jako HDMI monitor pro mediabox.
Přílohy
JVC_LT32VF52L.jpg

Uživatelský avatar
eleferner
Příspěvky: 422
Registrován: 04 čer 2016, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od eleferner »

Neco podobneho jsem zazil u LCD monitoru, ale naopak - zastudena fungoval normalne, po zahrati se na leve pulce misto obrazu objevil rozsypany caj. Zjistil jsem, ze odchazi jeden VCOM budic panelu - nahradni by sice sel koupit, ale menit ho na flex tistaku zaliteho primo do panelu by stejne nedopadlo dobre.

Dokud to jede, tak to neres.

Mimochodem, spatne navrzene a/nebo serizene VCOM drivery je jeden duvodu, proc LCD panely blikaji (i kdyz "vsichni" samozrejme budou zatvrzele tvrdit, ze LCD neblikaji).

https://www.renesas.com/us/en/document/ ... or-do-they

Kupodivu se to zlepsuje - jeste pred 12 lety na prvni pohled blikalo tak 80% vsech LCD, dnes uz je to celkem OK, i kdyz si v hypaci projdu sekci nejlevnejsich TV. Ale mozna je to jen tim, ze tam huli jas na maximum, takze se neprojevi blikani podsvetleni. Nebo zacinam slepnout...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#3 Příspěvek od p32 »

Blikají všechny LCD panely. Záleží jen na tom, jakým kmitočtem.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#4 Příspěvek od Artaban001 »

Tak se televize nějakým způsobem sekla. Občas to dělá -Ledka provozu blikala a TV se nedala zapnout. Měl jsem za to, že se marně snaží prohledávat TV pásmo kvůli aktualizaci programů. Bohužel pro ni je anténa odpojena. TV jsem vypnul ze zásuvky a při opětovném zapojení normálně funguje. Místo toho v příloze výše má být logo JVC, což se taky spravilo. Takže to byla nějaká vada software a ne panelu.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“