Zesilovač RFT SV 3930 - úprava vstupu pro přehrávání z mobil

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TheLastUnicorn
Příspěvky: 386
Registrován: 17 led 2018, 01:00
Bydliště: Trenčín

#16 Příspěvek od TheLastUnicorn »

Zkus snížit R71 a R81 na 100k.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#17 Příspěvek od mi-ro »

Buď jsi se upsal a nebo nastavil blbě. Kliďák na emitoráku 30mV!! a ne 3mV. Ale to nebude mít na citlivost konce vliv, jen může víc kreslit.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#18 Příspěvek od Hill »

Michal22 píše:Tak nějaké pokračování:
II. Neúspěchy:
a) osadil jsem vše kolem OZ podle Hillova návrhu, ale skoro to nehraje, a navíc v jakýchsi výstřelech.
Napětí na obou OZ sedí.
Pravděpodobně to mají za sebou, tím, že tam byl vadný trimr u A3170, dostalo se za něj skoro plné napájecí napětí.
Äle kupodivu to přežily ostatní IO, tak nevím.
Někde bych tyhle RFT OZ měl mít, zkusím je pohledat...
To nějak nesouhlasí: napětí na obou OZ sedí, ale nehraje to? Na pinech 2, 3 i 5 bys měl mít kolem 6,5 V (připojením měřáku na pin 2 můžeš naměřit méně, ale s tím zatížením měřákem o trochu klesnou i ostatní napětí), přece jen ten odpor 1M je trochu dost. Hodnota M1, kterou radí Unicorn, je pro tento případ určitě vhodnější.

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#19 Příspěvek od ransom »

Michal22 píše: Neboj, pětikolíků jsem za život zapájel už více než dost
Pokorná omluva. V žádném případě nechci z kohokoli dělat vola. Jenom prostě nevím kdo přesně je na druhém konci linky.

Kajícně přiznávám, že jsem se s omezením výstupního napětí u telefonu ještě nikdy nesetkal. Asi moje bublina používá značky co se o náš sluch nestrachují.
Nicméně. Sám používám a i ostatním doporučuju bezdrátové připojení. Odpadá tím několik drobných problémů, je to praktické a nemusí to být drahé. Bluetooth přijímač s APTX vyjde na pětikilo, telefon nemusí být zadrátovaný, připojit se může kdokoli další etc. Pro vysoké nároky máme za patřičný příplatek skutečně bezeztrátový a tak trochu hires přenos LDAC (nemůžu si vynachválit i pro dobrá sluchátka a na hlasitý poslech v pracovně). Pro největší HiFi magory pak jsou USB DACy co dovedou nativně i nejvyšší známá rozlišení.
Pro pergolu a mp3 úplně stačí to prvně jmenované. Výstupní napětí bývá kolem voltu.

Uživatelský avatar
AZK401
Příspěvky: 141
Registrován: 21 dub 2011, 02:00
Bydliště: Praha 4

#20 Příspěvek od AZK401 »

Nevím, jaké kdo máte zkušenosti s přenosem BT, ale já takové, že přenáší pouze v přímém dohledu obou přístrojů - třeba i 15 m, ale skrz dřevěné dveře ani ťuk, a to jsem oba přístroje - vysílač a přijímač na ně přilepil na stejné místo. Technik té firmy, co mi to prodala mi doporučil kabel.
Takže úkol pro sovětského konstruktéra, který už ve 20tých letech přenesl bezdrátově obraz (olejový) z jedné místnosti do druhé.

Ale k věci: každý telefon se sluchátkovým výstupem, který jsem kdy měl od roku 1998 dokázal rozehrát naplno jakýkoliv zesilovač se vstupem 150 mV. Počínaje AZK401 :D

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#21 Příspěvek od ransom »

Samozřejmě. BT je od počátku určený pro bezdrátový přenos na bezprostřední blizkost. Pokrýt celý byt nebylo nikdy účelem. A čím vyšší datový tok (LDAC), tim to přes překážky leze hůř.
Ona bezdrátová nabíječka taky nefunguje z ložnice do garáže.

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#22 Příspěvek od Pikofarad »

Není zub jako zub .Mám takový jako na obr.na 50m není problém
Přílohy
BT.jpg

Uživatelský avatar
AZK401
Příspěvky: 141
Registrován: 21 dub 2011, 02:00
Bydliště: Praha 4

#23 Příspěvek od AZK401 »

Pikofarad píše:Není zub jako zub .Mám takový jako na obr.na 50m není problém
Aj za roh, nebo jenom přes potok? :D

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#24 Příspěvek od Michal22 »

Chystám se vymontovat ze zesilovače modul Preamp a vzít si jej zítra do práce na nějaké lepší testy.
Tak jsem prohledal zásoby, kdyby byly vadné ty OZ B861D.
Našel jsem ale jen B621D - to jsou nějaké podobné OZ, ale ve funkci komparátorů s TTL výstupem?
Moc mi to z datasheetu není jasné :-(
https://tvsat.com.pl/PDF/B/b611-4765_rft.pdf
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#25 Příspěvek od Hill »

S komparátory to asi nijak hrát nebude, zvlášť, když mají TTL výstup, nehledě k tomu, že jsou dva v jednom pouzdře a jsou pinově nekompatibilní. Ostatně za ty endérácké operáky jsou uvnitř i venku přímý ekvivalent TAA861, má je ještě Denkl v Rokytnici.
Nebo kup ceslou stavebici předzesilovače PS-1-L030, ať už ji prodává kdokoli, a připoj vstupy a výstupy místo těch původních. Citlivost pak můžeš doladit změnou odporů R3 a R9.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#26 Příspěvek od Michal22 »

Konečně jśem si našel čas a zkoumal jsem dál - verdiktem je to, že jsou oba OZ v pánu.
I když mají na vstupech i výstupu cca 1/2 Vcc, tak vůbec nezesilují.
Místo jednoho jsem na drátky naimplementoval OPA237A, s ním to funguje (viz foto).
Pravděpodobně to v původním OZ nevydržel výstupní tranzistor (díky vadnému trimru u A3170 mi tam vletělo 24V, B861D má max. 20V.)
Takže se teď ptám - neměl by někdo ochotný dva kusy A861D (případně TAA861A)?
Ať to nemusí být tak blbě nabastlené.
Díky
Přílohy
OPA237A.jpg
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“