Kolik nabíječek nahradí benzinku

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Kolik nabíječek nahradí benzinku

#1 Příspěvek od kulikus »

článek na uvedené téma

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

Také vám 600 nabíječek přijde šokujících? Ne, šokující je pro mě spíše to, že autor článku počítá s tím, že "U auta s natankovanými 30 litry paliva předpokládejme dojezd 400 km." Na ty 30 litry mám dojezd přes 700 km, tak to musí poćítat asi se spotřebou 7,5 L na 100 km (samozřejmě benzínu).

Uživatelský avatar
bdn
Příspěvky: 436
Registrován: 16 led 2020, 01:00

#3 Příspěvek od bdn »

Elektrifikace os. dopravy, jak je nastavená dnes emise nesníží, ale zvýší.
https://www.fs.cvut.cz/aktuality/1677-2 ... ve-iastec/
Holt chyba ve výpočtovém vzorci.

Uživatelský avatar
lopez
Příspěvky: 868
Registrován: 17 pro 2011, 01:00

#4 Příspěvek od lopez »

Pritom ale viac vecí nieje doriešených. napr. kto vyrobí toľko elektriny?
Proste auto nieje telefon. A to sa dá dorátať... koľko bude treba... ale z kade? a z čoho? to nevie nikto.
Mne to príde ako z jedného prúseru do druhého (podľa mňa väčšieho).
Lebo benzínu je dosť tak aj aut je dosť (teda zatiaľ). A z elektrinou je to prúser - ved už teraz vieme.

Uživatelský avatar
sis2
Příspěvky: 1155
Registrován: 07 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od sis2 »

Spousty pisálků (mnohdy po stránce technické úplných blbců) vyrábí nějaké články a studie, aby bylo kam cpát reklamu. Škoda času číst a následně rozebírat takové bláboly...

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#6 Příspěvek od Sandal »

My to vidíme jako průser, ale zelený mozky to viděj tak, že si auto bude smět dovolit málokdo, tudíž menší zátěž pro přírodu. My se můžeme stavět třeba na hlavu, ale sami vidíte, jakým tempem a směrem se to ubírá. Pokud se něco vážného nestane, tak se jejich plán uskuteční :|
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Znacna cast tych zelenych idiotov su jednoducho len prezleceni lavicovi extremisti. Ich cielom je rozklad existujucej spolocnosti.

A za nasilne pretlacanie elektromobilov plati Cina politikov v EU. Inak sa neda vysvetlit nicenie europskych automobiliek v prosepch dovozu cinskeho smejdu.

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od kulikus »

p32 píše: "U auta s natankovanými 30 litry paliva předpokládejme dojezd 400 km." Na ty 30 litry mám dojezd přes 700 km, tak to musí poćítat asi se spotřebou 7,5 L na 100 km (samozřejmě benzínu).
Fabie i Oktávka za 7 litrů beňochu jezděj.
Čím to jezdíš, že to má spotřebu benzínu 4,3 l/100km?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

Červená Toyota. Ale těch 4,3 jen někdy, celoročně mi vychází 4,26 po městě a sem tam mezi městy. Ale je na tom i větší spoluvina řidiče. Když jsem měl náhradní auto kvůli opravě škrábance jiným autem, tak jsem jim průměrnou spotřebu snížil přesně o 1 litr.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#10 Příspěvek od xsc »

rnbw píše:A za nasilne pretlacanie elektromobilov plati Cina politikov v EU. Inak sa neda vysvetlit nicenie europskych automobiliek v prosepch dovozu cinskeho smejdu.
Já si spíš nedokážu vysvětlit ten postooj automobilek, že je to OK a že to zvládnou. Vždycky se tvrdilo, že velké firmy ovládají vlády, ale tady je to nějak divné. Ozval se jen už bývalý šéf Porsche.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

kulikus píše:
p32 píše: "U auta s natankovanými 30 litry paliva předpokládejme dojezd 400 km." Na ty 30 litry mám dojezd přes 700 km, tak to musí poćítat asi se spotřebou 7,5 L na 100 km (samozřejmě benzínu).
Fabie i Oktávka za 7 litrů beňochu jezděj.
Čím to jezdíš, že to má spotřebu benzínu 4,3 l/100km?
p32 píše:Červená Toyota. ...
A zapomněls napsat, že to je "červená nákupní taška" vod Toyoty - kam se vejdou dva dospělí s nákupem pro sebe na víkend a když potřebujou ve stejnou chvíli jet s rodinou a nakoupit, musejí mít vlek ... Když máš auto menší než je Hillův svišť a bydlíš ve městě, kde auto v podstatě nepotřebuješ, protože máš k dispozici poměrně bohatě dimenzovanou veřejnou dopravu, takže s ním jedeš jednou za tejden na ten větší nákup, to se ti to chlubí ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

EKKAR píše: kam se vejdou dva dospělí s nákupem pro sebe na víkend a když potřebujou ve stejnou chvíli jet s rodinou a nakoupit, musejí mít vlek ... Když máš auto menší než je Hillův svišť a bydlíš ve městě, kde auto v podstatě nepotřebuješ, protože máš k dispozici poměrně bohatě dimenzovanou veřejnou dopravu, takže s ním jedeš jednou za tejden na ten větší nákup, to se ti to chlubí ...
Ty zase kecáš. Je to normální auto pro čtyři, ale ty jsi viděl jen tu malou, co se ve městě vleze všude. Ano, jinak tu stojí i ten Hillův svišť v tmavé barvě a blbá škodovka (oktávka v kombíku) v modré barvě. MHD je sice hezká, ale to je spíše pro tebe, já tím nejel asi tak 30 let. Jezdím každý den, protože se mi ty km nechce chodit pěšky. Nakonec ti to snad i vychází školskými počty, že když za měsíc jen tou Toyotou najedu těch 800 km, tak ten zbytek po městě vychází denně 25-26 km a mám dojem, že to nemá ani obvod toho vašeho města. :lol:

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#13 Příspěvek od samec »

Koľko nabíjačiek nahradí aj kávu, bagetu, vodu do ostrekovačov, diaľničnú známku, či toaletu?

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#14 Příspěvek od bu2520 »

Bohužel se stále ještě mluví v souvislosti s elektromobilitou o ekologii, ale to je stejný blud jako před lety globální oteplování. Hlavní důvod je přehřátý trh. Na své limity se dostalo katování kostů a tak se vytvořila ideologie , která má za úkol vše staré vyhodit (zakázat) a nahradit novým . Je to takové víc humanitní, než válka , která má podobný ekonomický efekt.

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#15 Příspěvek od houmr »

Každý z nich dokáže během jedné minuty do nádrže načerpat přibližně 35 litrů paliva
Aneb nejdříve si stanovíme výsledek a poté zvolíme metodu výpočtu a dosadíme čísla. O smyslu podobných článků se už vyjádřil někdo nademnou...

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“