Vypínání zdroje

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milavla
Příspěvky: 295
Registrován: 03 zář 2008, 02:00

Vypínání zdroje

#1 Příspěvek od milavla »

Ahoj,
mám zdroj ocz-zs650w-eu https://www.techpowerup.com/review/ocz-zs-650w/4.html který se ať zatížený nebo nezatížený zapne a po nějaké chvíli zase vypne. Jsou tam kvalitní kondenzátory Nippon Chemi-Con, přesto jsem ty malé kapacity v blízkosti chladiče zkontroloval a jsou všechny ok. Pak jsem zkusil teplotní čidla. Jsou tam dvě jedno na dvou drátech přišroubované k chladiči - při pokojové teplotě má okolo 200k po zahřátí odpor klesá. To druhé čidlo vypadá jako větší keramický kondenzátor a je přímo v plošňáku - to má odpor jenom 3 ohm po zahřátí klesá. Takže obě zdá se fungují myslíte, že jsou ty hodnoty v pořádku?

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

To druhé "čidlo" není čidlo, ale termistor. Nevím, proč kontroluješ teplotní čidlo, když se zdroj nemá šanci přehřát.
Je tam vada, ale bez měření se nedá poradit.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

Jedna z možných příčin může být závada v obvodu ochran, u zdrojů s TL494 (K7500 klony...) na pinu 4 plus kupa dalších součástek, kde je za normálních okolností vybalancovaná nějaká úroveň ze všech přítomných napětí vůči referenci. Malý elyt to zpomaluje.

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od kulikus »

Zkontroloval jsi elyty? Vyschlé kondy to vypnou taky.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“