impregnace vinutí

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#16 Příspěvek od kutilmil »

Boha jeho kremeného! Proč v mojem vlákne o impregnácií vinutia píšete o kondenzátoroch? čo ste si dali zeleného korenia?
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od zdenoeddie »

Hlavne klud.

Ano, papier z kondenzatorov je velmi dobra izolacia. Vadil mi ale ten smrad a ze to bolo stale take "mastne". Pouzival som ako darcov kapacity z mikrovlniek.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#18 Příspěvek od Hejnicek »

Zachranovat ty hovnaky, to by prodejci kondenzatoru nemeli co zrat.
Ale byla by to vec, ovsem asi nerealna.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#19 Příspěvek od Otkundes »

Kutimil, kedysi ma pán farár napomínal: „Radšej tritisíc píč, ako raz zobrať meno Božie do úst nadarmo!“ Nerúhaj sa, Kutimil, krava Ti zdochne!
A bol si to práve Ty, kto sa tu pochválil, že má už svoj problém vyriešený, lebo tú impregnáciu už zohnal.
Lenže, vo vlákne bola aj informácia o technológii vákuovania, pri impregnácii vinutia motora. Tak ma napadlo, či by sa dala využiť, tiež pri renováciách historickej rádiotechniky, typicky odloženej po niekoľko desaťročí niekde na pôjde, medzi nepotrebnými vecami. Veď, sú medzi nami aj ľudia, ktorí sa renováciami zaoberajú a možno by im to prišlo vhod...

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#20 Příspěvek od kutilmil »

Tak založ nové vlákno s tématikou vysúšania kondenzátorov.
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#21 Příspěvek od Sandal »

Kutil si zde založil svoji autistickou bublinu (vlákno), tak ho přestaňme sr.át, nebo uvidíme ten sajgon :lol:
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

samponek
Příspěvky: 2772
Registrován: 11 kvě 2015, 02:00

#22 Příspěvek od samponek »

Otkundes : Na impulzní trafa do spínaných zdrojů používám vakuovačku s ruční pumpou na potraviny z Aliexpresu.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#23 Příspěvek od Otkundes »

Kutimil, daj pokoj. EB nie je Tvoj majetok, ani nie si administrátor, aby si mi určoval, čo mám na jej fóre robiť a kam napísať svoj dotaz, alebo svoju predstavu možného riešenia. Ja Ťa tiež neposielam do … s niektorými Tvojimi požiadavkami a vyjadreniami na EB. Rešpektuj ostatných, tak ako oni zatiaľ rešpektujú Teba.
Ak sa pri diskuzii vyskytne zaujímavá myšlienka, nebudem zbytočne zakladať ďalšiu tému, ale jednoducho sa kolegov opýtam na ich názor vo vlákne, kde sa táto pôvodná informácia nachádza. Čo Ti na tom vadí?

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#24 Příspěvek od Cust »

:-)
Vakuum na zalévání vinutí je dobré, na vysoušení matroše s mikrotrhlinami zlé... Vždy se na povrchu materiálu udrží jedna až dvě molekulární vrstvy plynu, které prostě neodcucneš. Navíc čerpací rychlost pro vlhkost v mikrotrhlinách bude tak malá, že by jsi musel čerpat měsíce a ještě to zahřívat.

PS: na ten váš fet by bylo vakuum a teplo dobré na sušení, to jo

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#25 Příspěvek od danhard »

Já používám Leyboldku na odvzdušnění zalévací hmoty a pak při zalévání.
Ideální to zalévat ve vacuu, ale na to nejsem zařízen.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#26 Příspěvek od kutilmil »

TO odkundes. Vadí mi to, že si vúl a že jsi mi zničil vlákno.
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#27 Příspěvek od danhard »

Kutilmile, Tvoje reakce mi připadají značně nekultivované :roll:

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#28 Příspěvek od kutilmil »

Ty mna nezaujimaš ta .....
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#29 Příspěvek od Cust »

Tvoje vlákno zničilo toto:
kutilmil z nenávisti píše:počuj elektronko, ty si nafetovaný?
kutilmil z nenávisti píše:Boha jeho kremeného! Proč v mojem vlákne o impregnácií vinutia píšete o kondenzátoroch? čo ste si dali zeleného korenia?
kutilmil z nenávisti píše:TO odkundes. Vadí mi to, že si vúl a že jsi mi zničil vlákno.
kutilmil z nenávisti píše:Ty mna nezaujimaš ta .....

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#30 Příspěvek od Crifodo »

Otkundes píše: Ak sa pri diskuzii vyskytne zaujímavá myšlienka, nebudem zbytočne zakladať
Na tento problém asi nebude shoda v názorech. Děje se to často, mimo téma se občas zakecá i administrátor a není to jen problém EB. A taky to často stejně končí založením dalšího vlákna moderátorem s úvodním "Odděleno:"
Z hlediska "autora vlákna" který čeká na příspěvky ke svému problému, není zasírání vláken OT "zajímavostmi" zrovna přínosné. Takže ačkoliv si o autorovi a o jeho občasných výlevech pod vlivem myslím cokoliv, v tomto má pravdu, obecně pokud autor požádá aby se přispívající drželi tématu, asi je slušnost mu vyhovět. Míra slušnosti na různých fórech bývá různá a v čase se vyvíjí asi jako v celé společnosti. Tolik tedy moje OT.
Nejlepší perlička je zmínka o nekultivovaných reakcích od danharda :lol:

Odpovědět

Zpět na „Poradna“