otáčkoměr peugeot

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
josh20
Příspěvky: 3
Registrován: 07 lis 2007, 01:00

otáčkoměr peugeot

#1 Příspěvek od josh20 »

Dobrý den chci se zeptat jestli by mi někdo poradil, mám peugeot 106 bez otáčkoměru a chtěl bych ho přidat ale nevim jak. A taky bych se chtěl zeptat jestli by se nehodil např. z felicie protože ta má taky impulzi s hallovy sondy

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Jenže škodovky od Favorita podzim ´93 nemají pro otáčkoměr výstup z Hallovy sondy v rozdělovači nebo na klikovém hřídeli, ale z řídicí jednotky motoru/zapalování+vstřikování. Předpokládám, že tak to mají i Peugeoty - ale záleží také na tom, jestli zrovna Tvoje řídicí jednotka má ten potřebný výstup. Jinak otáčkoměr u šádyn 105/120/130 a starších favoritů (těch karburátorových) bral jako vstupní signál impulsy z přerušovače v rozdělovači/primárního vinutí indukční cívky. Tento a výše uvedené fakty bys měl vzít v potaz, pokud chceš do Pažouta dobastlit škodovácký otáčkoměr.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
josh20
Příspěvky: 3
Registrován: 07 lis 2007, 01:00

#3 Příspěvek od josh20 »

to mi je jasný, ale já mám elektronické zapalování a z indučky signál nevemu protože je to se stracenou jiskrou, ale mě by spíš zajímalo jestli ta felicie má signál ze setrváku nebo z rozdělovače

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Felina 1,3 ať SPI (starší) nebo MPI (novější) stejně jako 1,6 (VW) má impulsy pro otáčkoměr vyvedené z řídicí jednotky. Zkus nějaké fórum zabývající se Felinami nebo škodovkami všeobecně.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“