Oprava "smart" varné konvice Elektrolux EEWA 7500

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#31 Příspěvek od rnbw »

Prave som opravoval tuto konvicu. Problem klasicky - dokola sa restartuje (pipne a vsetko sa rozsvieti). Zlty kondenzator mal len okolo 0,27uF. Dal som novy 0,47 (v skutocnosti som nameral asi len 0,4) a funguje to.

Dakujem vyrobcovi, ze kondenzator dal takto pekne na samostatnu dosku a pocital aj s vacsimi rozmermi (je tam tretia diera a volne miesto v tom plastovom drziaku okolo). Takze oprava na par minut.

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#32 Příspěvek od czatlantis »

Teď mi ta stejná konvice přestala taky fungovat. Z ničeho nic začala kontinuálně pískat (v noci samozřejmě :D ).

Všechno vypadá vizuálně OK, ten hlavní kondenzátor vyměnit nepomohlo. Píská ikdyž tam dám pěkných +5V ze zdroje.
Teplotní pojistky jsou OK, termistory taky ukazují pěkných cca 100k při pokojovce.



Tak asi půjde do popelnice, protože vážně netuším co s tím dál...

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#33 Příspěvek od mi-ro »

Nepředcházelo tomuto stavu vyváření v octové vodě?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#34 Příspěvek od czatlantis »

nn, proč?
Ten den se normálně několikrát používala a pak v noci mě vzbudilo pískání.
Vizuálně je všechno vevnitř pěkný, žádný známky vniknutí vody atd

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#35 Příspěvek od Celeron »

Nevím, co lidi nutí kupovat tyhle překombinovaný bazmeky. Konvice je přeci naprostá spotřebka, která s bídou vydrží záruku. Na to aby fungovala stačí přeci topná deska ve dně, bimetalovej termostat, tepelná pojistka a šňůra do zásuvky. Čím míň součástek, tím menší pravděpodobnost že se podělá.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#36 Příspěvek od rnbw »

No a niekomu vydrzi konvica kludne 10 rokov, aj viac.

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#37 Příspěvek od czatlantis »

Za mě je super funkce nastavení teploty na třeba 80°C na zelenej čaj atd. Používám hodně často a novou koupím podobnou.

Konvice mi vydržela 7let, tak jako žádná hrůza...jen by mě zajímalo, proč bezdůvodně odešla. Pochopil bych kondenzátory, snížený izolační odpor, mechanickou závadu - ulomený packy, vymačkaný tlačítka.... ale sakra to je snad jak kdyby se tam poškodila paměť s firmwarem :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#38 Příspěvek od rnbw »

Skus sa spytat na podpore electrolux, ci sa nahodou nedodava doska elektroniky ako nahradny diel.

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#39 Příspěvek od czatlantis »

rnbw píše:Skus sa spytat na podpore electrolux, ci sa nahodou nedodava doska elektroniky ako nahradny diel.
To asi nemá smysl - konvice je už stará, ten díl by stál jako půlka nové a hlavně se bojím že to vyměním a bude to dělat to samý, jelikož chyba bude třeba v permanentně spojeným tlačítku (to není, to jsem měřil :D ) ale třeba u mobilu se mi to stalo - zapínací tlačítko normálně pěkně cvakalo, ale někdy se prostě spojilo jen tak - mobil se kvůli tomu náhodně restartoval atd...

EDIT: tak konvice se při náhodném pokusu "probrala" a začala fungovat. Ale zobrazovala špatně teplotu vody - třeba 60°C při studené vodě. To mě už nasměrovalo mrknout se na okolí NTC čidla. Samotný NTC je v pořádku (to už jsem měřil hned zezačátku), ale kondenzátor C10 (keramika 100nF) měl svod na GND a způsoboval naměřenou falešně vysokou teplotu. Po jeho výměně to funguje naprosto správně
Takže další eliminace elektroodpadu :wink:

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“