Zváračka MEZ Brumov RTB-2

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
david69
Příspěvky: 398
Registrován: 04 led 2007, 01:00

#16 Příspěvek od david69 »

Dobry den, nevite prosim zapojeni vinuti primaru transformatoru a razeni prepinace
380V pro nastaveni proudu u svarecky
RTB-1, prepinac byl z Elektropragy Jablonec
, nefungoval mechanicky, ted se mi ho podarilo trochu uschopnit, ale potreboval bych vedet, jak se to cele prepina pri dvoufazovem napajeni 400V, z knizky se schematem to neni moc patrny.

Uživatelský avatar
makan
Příspěvky: 3
Registrován: 12 bře 2013, 01:00
Bydliště: SK Banská Bystrica

#17 Příspěvek od makan »

Dobrý deň ja som opravoval zvárací transformátor RTB2. Myslím si že RTB1,2 nemajú veľký rozdiel. Dostal som nefunkčnú zváračku na opravu prepínače neprepínali správne vinutia a preto to nefungovalo. Zohnal som si schému podľa nej som vytipoval nové spínače od f. Obzor a objednal ich. Obidva spínače ma vyšli 42,67 eur. Založil som skontroloval a išlo to v pohode. Pošlite mi kontakt na mail a pošlem Vám všetky podklady čo mám k tejto zváračke aj čísla spínačov objednajte si nové a máte. Tam sa nemá čo pokaziť už pokiaľ si premeriate vinutia TR. Mám aj schému zapojenia. Tiež som sa dosť hrabal po nete kým som našiel podklady. Pošlite mi kontakt na nail a pošlem čo mám. ďakujem zatiaľ.

Uživatelský avatar
david69
Příspěvky: 398
Registrován: 04 led 2007, 01:00

#18 Příspěvek od david69 »

Diky za pomoc, muj email je peters.al@atlas.cz nebo peters.al@gmx.com
Prepinac jsem ted znova slozil, ale 100% jistotu, ze mam pakety dobre nemam,
zkusim jeste sehnat razeni prepinace 452,
na pripojnice mam fota z Netu, zkusim jej tedy zkusmo zapojit. Preju hezke odpoledne
David

Uživatelský avatar
david69
Příspěvky: 398
Registrován: 04 led 2007, 01:00

#19 Příspěvek od david69 »

zkusil jsem repasovany prepinac zapojit,
v nulove poloze mam opravdu vypnuto,
ale sepne se mi pouze predposledni poloha
a na vidlici mam zhruba 3-4 Ohmy :-) ohmicky odpor...
na 400 Volt

Uživatelský avatar
amaxtri
Příspěvky: 2
Registrován: 26 říj 2008, 02:00
Bydliště: SK;LV

#20 Příspěvek od amaxtri »

makan píše:Dobrý deň ja som opravoval zvárací transformátor RTB2. Myslím si že RTB1,2 nemajú veľký rozdiel. Dostal som nefunkčnú zváračku na opravu prepínače neprepínali správne vinutia a preto to nefungovalo. Zohnal som si schému podľa nej som vytipoval nové spínače od f. Obzor a objednal ich. Obidva spínače ma vyšli 42,67 eur. Založil som skontroloval a išlo to v pohode. Pošlite mi kontakt na mail a pošlem Vám všetky podklady čo mám k tejto zváračke aj čísla spínačov objednajte si nové a máte. Tam sa nemá čo pokaziť už pokiaľ si premeriate vinutia TR. Mám aj schému zapojenia. Tiež som sa dosť hrabal po nete kým som našiel podklady. Pošlite mi kontakt na nail a pošlem čo mám. ďakujem zatiaľ.
-Zdravím,poprosím všetky tech.info o RTB-2 na mail:chleboja@pobox.sk,ďakujem.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“