Upozorneni na SZ vyresetuje ikony novych prispevku

❓ Připomínky a dotazy pro administrátory a moderátory. Zde řešte problémy s přihlášením či heslem, můžete navrhnout otevření nové rubriky v diskuzním fóru či napsat případné připomínky k portálu nebo diskuzi.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
eleferner
Příspěvky: 422
Registrován: 04 čer 2016, 02:00
Bydliště: Brno

Upozorneni na SZ vyresetuje ikony novych prispevku

#1 Příspěvek od eleferner »

Sice jsem to nejdriv hledal, ale nic jsem o tom nenasel, takze to zminim sam. Kazda sekce fora ma ikonu, ktera se rozsviti zlute, kdyz v ni od moji posledni navstevy pribudou nove prispevky ci thready. To mi funguje spravne, ale jen do chvile, nez mi na mail prijde upozorneni na novou SZ. Kdyz v mailu kliknu na odkaz a SZ si prectu, tak se vsechny ikony vyresetuji - kdyz se prepnu fora, tak jsou vsechny sede, i kdyz danych sekcich jsou nove prispevky. Prohlizec pouzivam Firefox 116.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Ano, je to funkce fóra - žlutá ikona příspěvku znamená, že od tvojí předcházející návštěvy fóra v tý daný sekci přibyl aspoň 1 novej post nebo celý vlákno. Když si ale z mailu překlikneš na vyzvednutí new PM, de facto navštívíš fórum - za účelem přečtení zprávy. Když potom v prohlížeči zavřeš vokno s PM a otevřeš diskusi, pro engine fóra to je to samý, jako bys vyšel z místnosti na chodbu, prásknul za sebou dveřma, ale na patě se vzápětí votočil a zase hned vlez zpátky = počítá se ti nová návštěva fóra. Proto ti zšednou ty původně žlutý ikony, protože tím odchodem z okna zpráv jsi vyšel z fóra. Otevírej si Zprávy v paralelním Wokně/tabu prohlížeče aniž bys zavřel Wokno/tab s obsahem fóra a nebudou se ti žlutý avizový ikony mazat na šedo ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Když budeš Bastlírnu otevírat rovnou přes nepřečtené zprávy od poslední návštěvy, ani vyhrabošením SZ ti nezmizí.
Asi proto, že já takto na Bastlírnu chodím, rovnou se mi zobrazí novinky a nějaká žlutá barva mě nikdy netrápila.
Navíc máš k dispozici tlačítko Zpět (ať už v prohlížeči, nebo na myši), cos mezitím odeslal, na Bastlírně zůstane, i když se ti po návratu nezobrazí.
Zajímavé: když pak dám obnovit (F5), tak ty nové příspěvky nezmizí...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Jistě, protože příchod do SZ přes odkaz v mailu a jeho opětovný zavření současnej engine bere jako přihlášení a odhlášení. Kdyžto když se normálně přihlásíš, jdeš na "Nový posty od posledního přihlášení" a paralelně jukneš do SZ a schránku zas opustíš, tak to jako odhlášení nebere = to předcházející přihlášení na "Nový posty" platí jako dřívější a tím pádem tak nějak "vejš postavený" a odchod ze schránky SZ ho prostě nevyruší.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
eleferner
Příspěvky: 422
Registrován: 04 čer 2016, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od eleferner »

Jo tak, ona je to featura, ne bug. Budu tedy pouzivat tu funkci pro zobrazeni poslednich prispevku, kterou linkoval Hill.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Nevím jestli fíčura, ale rozhodně je to vlastnost, daná používaným enginem fóra.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Hape »

eleferner píše:...Budu tedy pouzivat tu funkci pro zobrazeni poslednich prispevku, kterou linkoval Hill.
Já sem chodím taky rovnou přes odkaz "Zobrazit nové příspěvky od poslední návštěvy". Dal jsem si ho v prohlížeči (Edge) jako oblíbený do "Panel Oblíbené položky". Tím se mi připnul pod adresní řádek a je rychle přístupný, bez hledání v dalších oblíbených položkách.

Odpovědět

Zpět na „Provoz fóra“