Condor - brum

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rcross
Příspěvky: 17
Registrován: 18 pro 2011, 01:00

Condor - brum

#1 Příspěvek od rcross »

Zdravím všechny a předem děkuji za případné rady. Už jsem zoufalý, mám Condora, který i při úplně ztlumené hlasitosti vyluzuje brum. Především z levého kanálu, ale částečně i z pravého. Na zdroji problém není, za elektrolytama je minimální zvlnění(cca 0,006V), koncáky s MBA810 jsou taky ok. V nich jsem preventivně vyměnil všechny kondenzátory a když k nim připojím externí signál, brum se nekoná. Předpokládám tedy, že je problém v předzesilovači s korekcemi. V něm jsem vyměnil elektrolyty na obou kanálech, co jsou proti zemi. Když se rukou "přizemní" zem, tak brum utichne. Zkoušel jsem to připojit i přes stabilizovaný zdroj a ačkoliv je brum slabší, stále tam je. Nemáte prosím někdo stejnou zkušenost a nebo nápad? Díky.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Máš tam někde utržený zemnící vodič nebo spoj. Hledat takovou závadu je duchařina, nejde vyměřit.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
rcross
Příspěvky: 17
Registrován: 18 pro 2011, 01:00

#3 Příspěvek od rcross »

Díky. To bylo první po čem jsem šel, ale kromě dvou studených spojů jsem na nic nenarazil. Takže znovu a líp. :D

Uživatelský avatar
rcross
Příspěvky: 17
Registrován: 18 pro 2011, 01:00

#4 Příspěvek od rcross »

Vyřešeno. Ještě jednou díky, Miro. Byl to potenciometr RP253, uvnitř byl částečně uhnilej jeden konec, konkrétně ten k zemi.

Uživatelský avatar
pepper
Příspěvky: 551
Registrován: 21 lis 2006, 01:00
Bydliště: Sokolov

#5 Příspěvek od pepper »

Zdravím,
mně taky jden Condor bručel. Potenciometr vypadal dobře.
Bručel hlavně krátce po zapnutí. Po chvíli brum slábnul.
Naopak zesílil po uchopení 4-žilového kablíku z předzesilovače do koncových stupňů.
Kablík dostával signál ze zdroje o vysoké impedanci.
Po výměně C262 a C212 brum zmizel. TE005 2uF 35V.

Elyty této řady občas netěsnily a vysychaly.
Dělali je v zelené, oranžové a šedé barvě.
Já tam měl jeden dvoubarevný. pepper
Přílohy
TE005.png

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“