Čím nahradit telefon BlackBerry? :-(

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jade
Příspěvky: 962
Registrován: 28 pro 2004, 01:00
Bydliště: Brno

Čím nahradit telefon BlackBerry? :-(

#1 Příspěvek od jade »

Po letech spokojenosti s užíváním různých telefonů Blackberry jsem postaven před otázku, kam dál? Podpora BB před pár lety skončila, podpora Androidových aplikací je omezená a aplikace z BB Worldu už nejsou k dispozici.
Už nějakou dobu mám koupený Samsung s Androidem, doufal jsem, že si časem na jinou platformu zvyknu, ale využívám ho jen na Mapy cz, které mi na BB nejdou.
Letos jsem si vzal zmíněný Samsung na dovolenou a můj oblíbený BB Classic nechal doma... Hrůza. Práce s androidem a softwarovou klávesnicí mi už začala způsobovat žaludeční nevolnost.
Celkově mi Android vůbec neštymuje, je to jakési neuspořádané, jednotlivé aplikace nespolupracují tak, jak bych si představoval a systém zpráv... Fuj. Zlatý informační BB Hub!
Po návratu z dovolené jsem ihned přendal simku zpět do "Classicu", sice nemám moderní aplikace, ale můžu zase normálně komunikovat.
Tak nevím, co teď, Android ale určitě NE. Ach jo... :-(

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Hubert_79 »

Těžko něco radit, když jediné "živé" platformy jsou Android a Apple. Je fajn si ujasnit, co chceš. Abys měl aktuální aplikace? Nějaké ty WhatsApp a podobně?
Jestli ti jde jen o mapy.cz, tak ještě můžeš použít další mrtvolu, Windows 10 Phone (nebo Mobile), třeba Lumii 650 koupíš za pětikilo. Tam mapy jdou (zatím) nainstalovat, ale podklady jsou asi pět let staré. Jinak data apod na tom jdou, jen prohlížeč je "starý" edge a lze předpokládat, že funkčnost bude spíše uvadat.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#3 Příspěvek od dj_Paul »

co něco takovýho:
https://mobil.bazos.cz/inzerat/17267392 ... gb64gb.php
jinak máš s mechanickou klávesnicí asi smůlu

To androidí NE přehodnotíš, pokud nebudeš mít v ruce samsung. To jejich UI je alespoň pro mě katastrofální.

Uživatelský avatar
jade
Příspěvky: 962
Registrován: 28 pro 2004, 01:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od jade »

Ten Key2 je jedna z možností, uvažoval jsem o něm, protože je sice androidový, ale má klasický informační BB hub a hardware klávesnici. Ale po jistých zkušenostech kupuji starší telefony jen s původním balením a nabíječkou. Jinak to ve většině případů smrdí. I když BB telefony už nemají podporu, tak ověřování BB ID stále funguje. Takže kradený telefon je k ničemu.

Uživatelský avatar
kajsmentke
Příspěvky: 160
Registrován: 30 srp 2014, 02:00

#5 Příspěvek od kajsmentke »

Myslim ze Cinan na Aliexprese ma nieco pre Teba :wink:

https://www.aliexpress.com/item/1005004 ... q5wjlaR9hw

Uživatelský avatar
DukeNuke
Příspěvky: 304
Registrován: 02 dub 2018, 02:00

#6 Příspěvek od DukeNuke »

Hubert_79 píše:Jestli ti jde jen o mapy.cz, tak ještě můžeš použít další mrtvolu, Windows 10 Phone (nebo Mobile), třeba Lumii 650 koupíš za pětikilo. Tam mapy jdou (zatím) nainstalovat, ale podklady jsou asi pět let staré.
Nevím jak je to s mapami.cz, ale lumii mám a používám jako navigaci. Není to tak dávno, kdy jsem zkoušel (aplikace nokia auto) stáhnout nové mapy a jde to.

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#7 Příspěvek od piCZus »

Vyžadovat fosilní HW klávesnici s tím, že se neumím naučit na SW, znamená velmi omezené možnosti.

Vzít nějaký exotický telefon z AE (např. nalinkovaný Unihertz Titan Slim), který sice HW klávesnici má, jenže kvůli jeho ceně je to velký risk, hlavně kvůli záruky. Uvnitř je 5 roků starý SoC (procesor) Helio P70 a není žádná jistota, že umí LTE pásmo B20.

Koupit starý telefon s Windows Phone nebo Mobile, znamená okamžitě řešit baterii. Jakákoliv rádoby nová baterie ke koupi, která někde leží několik let v regále, na tom bude stejně jako ta dosluhující.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#8 Příspěvek od keemo »

Unihertz ma svuj regulerni eshop, neni nutno resit pres aliexpress...

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#9 Příspěvek od piCZus »

Možná by šlo použít pouzdro pro iPhone s HW klávesnicí nebo pouzdro pro Android.
Přílohy
EJ-CG950B_001_Front_Black_040417.jpg
MXtechnic-keyboard-case-for-iPhone-6.jpg

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Hubert_79 »

DukeNuke píše: Nevím jak je to s mapami.cz, ale lumii mám a používám jako navigaci. Není to tak dávno, kdy jsem zkoušel (aplikace nokia auto) stáhnout nové mapy a jde to.
Ty mapy.cz ti to stáhne, ale podklady jsou někdy z roku 2017. Ty původní mapy jsem zkoušel letmo na Lumii 928 (US verze 920) s WP 8.1 a kupodivu se stáhly a aktualizovaly. Ačkoli od ostatních funkcí (Store apod) je to již odřízlé.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
jade
Příspěvky: 962
Registrován: 28 pro 2004, 01:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od jade »

Děkuji za reakce.
Nevím, jestli někdo máte zkušenost se systémem BB10, nebo vůbec s nějakým BB, ale zajímalo by mě, do jaké míry si je podobný s iOS na iPhonech. Android mi fakt přijde jako jeden veliký nepořádek. Nechci se tím nikoho dotknout, prostě mi nevyhovuje.
Jeden androidista mi sdělil svůj názor, že iPhony člověka nikam do hloubky nepustí, přizpůsobení je omezené. Jenomže u Androidu se asi počítá s tím, že si ho uživatel upraví k obrazu svému. U BB jsem nic takového nemusel, jen jsem si nastavil motiv, velikost písma a vše od těch dob fungovalo k mé naprosté spokojenosti.
Vidím, že problém HW klávesnice je řešitelný, i když přídavná klávesnice je stále jen kompromis.
Takže otázka je teď: Android nebo iOS? Nechtěl bych udělat krok zpět a zvykat si na nějakou jinou, dnes už v podstatě mrtvou platformu, jen by se tím oddálilo nutné.
P.S.: Nejsem už dítě, čili si s telefonem nehodlám hrát. Chci ho prostě používat především ke komunikaci.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Hubert_79 »

Jabko jsem měl chvíli taky. Ten systém je svižný a přehledný. Co čekáš, že to bude dělat, to to dělá. Žádné velké úpravy toho nejsou potřeba, není to (pochopitelně) každý pes, jiná ves, když to má jednoho výrobce.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#13 Příspěvek od pocitujlasku »

piCZus píše:Vyžadovat fosilní HW klávesnici s tím, že se neumím naučit na SW, znamená velmi omezené možnosti.
hw klavesnica ma tu vyhodu, ze na nej vies pisat aj poslepiacky. Ja som v case starych klasickych mobilov bezne pisal sms, tak, ze som kracal, ruka normalne popri tele a drzal som v nej mobil. a bez toho, aby som sa jedenkrat pozrel na displej som napisal spravu.

jade: ono je to o osobnych preferenciach: android je rozsireny, ma vela sw, a vies si to dost prisposobit.
iOS je uzatvoreny ekosystem, ak mas viac apple zariadeni, tak vtedy to vyuzijes naplno. Ale plati sa v nom takmer za vsetko - mobil je drahy, apky stoja tiez par dolarov, a ako si pisal, je to system postaveny na tom, ze zapnes telefon a nic viac neriesis. je to proste system o tom, my ti dame nieco, co je relativne vyladene a bud ti to vyhovuje, alebo mas smolu. v androide si vies vela veci nastavit podla seba.
Takze, ak mas vela zbytocnych penazi a hlavne dost vysoky datovy limit na pausale a nechces riesit nic, tak si kup iphone.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#14 Příspěvek od piCZus »

Tak to jsi byl asi SMSkový maniak, takhle daleko jsem to nedotáhl.

Dnes lze na aktuálních systémech text i diktovat a rozpoznání je velice dobré, nebo jsou např. swajpovací klávesnice, pomocí kterých se dá psát velice rychle.
Kdyby byly HW klávesnice tak oblíbené, tak se nachází v každém X-tém telefonu.

P.S. Nezapomínejme, že je pro nás důležitá také diakritika, pokud má mít text srozumitelnost.
Mě stačí, když si telefon otočím naležato a můžu bez problému takový text napsat.
Přílohy
klavesnice.jpg

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#15 Příspěvek od pocitujlasku »

20-30 sms za mesiac by som nenazyval maniakom. Len sa na veci pozeram trocha inak a snazim sa drzat hesla: work smart, not hard. Cize si ulahcujem a kombinujem veci tak, aby to bolo co najefektivnejsie. A ked si v hlave predstavis klavesnicu, tak lahko nahmatas tlacidla.
swipe a pod. veci vypinam, skusal som to, ale viac casu mi zabrala korekcia, ako ked som to pisal klasicky. Ono je to dnes aj dobou, pise sa podstatne menej, vela veci dnes vyjadris len smajlikom, alebo tuknutim na nejake predpripravene texty/reakcie.
Hlasove tiez nie je pre mna, pripadal by som si ako ti experti, ktori na ulici telefonuju cez hlasity odposluch, a pocuje to x ludi okolo.
Diaktritiku v diskusiach neriesim od roku cca 1996, kedy som mal prvy pocitac a naucil som sa pisat na klavesnici programatorsky, navyse standardne mam anglicku klavesnicu a anglicke prostredie, lebo pri programovani vyuzivam vela znakov. Ovela podstatnejsia je pre mna gramatika.
No vidis, a tak si sa bal

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“