Vkládání zajímavých obrázků III

Tady si vyzkoušejte tvorbu témat a použití bbkódů, tagů, upload fotek

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#751 Příspěvek od ransom »

Ve filmu Srdečný pozdrav ze zeměkoule poslouchá Menzel muziku ze sluchátek připojených k NC450.
V Jáchyme hoď ho do stroje se u opravovaného televizoru zvuk transponuje o dvě oktávy níž.
V nějakém filmu pro mládež byl v postsynchronech na jedoucí Babettu nalepený zvuk Jawy 350.
V řadě detektivek se dělají naprosté nesmysly s elektřinou, ostrý obraz obličeje získají "vyčištěním" malinkého odrazu ve skle ze záběru VGA kamery.
Mnohokrát začne ve filmu elektronkové rádio hrát hned po zapnutí. Hudba z přenosného kazeťáku vyplní prostor monumentálním zvukem. Historická ruční baterka na dva monočlánky ozáří hangár denním světlem. Nešikovný elektrikář zasažený nn je naježený jako od DC vvn...

A vy řešíte nesvítící kontrolku.

Uživatelský avatar
JoDiK
Příspěvky: 508
Registrován: 10 led 2018, 01:00
Bydliště: Olomoucký kraj

#752 Příspěvek od JoDiK »

ransom píše:Ve filmu Srdečný pozdrav ze zeměkoule poslouchá Menzel muziku ze sluchátek připojených k NC450.
To mě zaujalo (ten film mám rád) - ale když jsem ten kousek právě zkouknul - myslím že nikde není vidět k čemu je to připojené a na poličce nahoře má přece rádio nebo něco takovýho, a kabel od sluchátek vede zespodu někam dozadu za gramofon a klidně může pokračovat až nahoru k tomu rádiu...
Přílohy
kudy by to mohlo být...
kudy by to mohlo být...
Kabel pod gramofonem a rádio na horní poličce
Kabel pod gramofonem a rádio na horní poličce

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#753 Příspěvek od Hape »

ransom píše:...V nějakém filmu pro mládež byl v postsynchronech na jedoucí Babettu nalepený zvuk Jawy 350...
Mně jako vesničana taky dokáže rozesmát, když k Zetoru UŘ I často dají zvuk jejich předchůdce, nějakého dýchavičného dvouválce.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#754 Příspěvek od EKKAR »

JoDiK píše:
ransom píše:Ve filmu Srdečný pozdrav ze zeměkoule poslouchá Menzel muziku ze sluchátek připojených k NC450.
To mě zaujalo (ten film mám rád) - ale když jsem ten kousek právě zkouknul - myslím že nikde není vidět k čemu je to připojené a na poličce nahoře má přece rádio nebo něco takovýho, a kabel od sluchátek vede zespodu někam dozadu za gramofon a klidně může pokračovat až nahoru k tomu rádiu...
Hlavně je potřeba se podívat na ten gramec - print z filmu jsem trošku zvětšil, což sice ubralo ostrost, ale schopnost obrázku ukázat co je potřeba to zlepšilo. V tom záběru totiž NENÍ gramofonový šasi v dřevěný skříni bez dalšího zešilování NC-500, ale gramofon s kompletním nf preampem, korekcema a výkonovým stupněm typu NZC-431 - pro ilustraci předkládám fotky z webu "oldradio.cz", který jsou dostatečně výmluvný. Gramec ve filmu určitě nemá vpředu relativně širokej pás holýho světlýho dřeva, ale má tam úzkej pásek světlý dýhy a pod ním černej panel s rozmazanýma ovládacíma prvkama ... A za určitejch podmínek by to klidně mohl bejt i ještě starší typ NZC-420, protože ten se vyráběl ve vícero variantách lišících se barevným uspořádáním skříně včetně celočerný se stříbrnýma prvkama - http://oldradio.cz/gramofon/nzc420.htm . Nemluvě o tom, že ho nějakým kusem stříbrný lepicí pásky mohl pro natáčení úplně klidně "vytunit" nějakej rekvizitář z Barrandova, aby to vypadalo jako nějakej importovanej výrobek.
Přílohy
nzc431.jpg
nc450.jpg
gramec z filmu.jpg
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#755 Příspěvek od kokun »

ok1hga píše:tak jsem dnes náhodou zapnul televizi a vyfotil jednu zajímavost . . .
Obrázek

Taky nwm proč se tady hádáte o kontrolku, když to taky z žádné TV foceno není - není tam žádné logo 8O :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#756 Příspěvek od EKKAR »

To jseš fakt takovej kůň, že ti nedocvakne, že tu fotku Vláďa před postnutím oříznul o nezajímavý okraje s okolím 🤐 - a že tím pádem mohlo zmizet i logo?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#757 Příspěvek od Hubert_79 »

Napadlo tě, že to může být výřez z větší fotky?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
JoDiK
Příspěvky: 508
Registrován: 10 led 2018, 01:00
Bydliště: Olomoucký kraj

#758 Příspěvek od JoDiK »

EKKAR píše:V tom záběru totiž NENÍ gramofonový šasi v dřevěný skříni bez dalšího zešilování NC-500, ale gramofon s kompletním nf preampem, korekcema a výkonovým stupněm typu NZC-431
V gramofonech z Litovle se nevyznám, ale pokud tam stojí model 431, tak stejně sluchátka nejsou zapojený do něj, protože podle manuálu je sluchátkový konektor vlevo dole zepředu.
Ale když se to veme kolem a kolem, filmaři Menzelovi do sluchátek stejně asi nic nepouštěli, v této scéně šlo spíš o to, aby byl ten spirálovitý drátek ve správné vzdálenosti zachycený někde o stoleček, aby se v ten pravý okamžik napnul a strhnul mu sluchátka při pádu na Konvalinku do postele... Na kolik klapek to asi zkoušeli, než to režisér schválil?
Přílohy
Sluchátka letí...
Sluchátka letí...
Pozice výstupu na sluchátka
Pozice výstupu na sluchátka

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#759 Příspěvek od samec »

Hubert_79 píše:Kráter, kam před 54 lety havaroval MiG 19 z letiště Plzeň - Líně.
Nejaký ten letový senzor s rádionuklidom našli, alebo tam stále leží v kráteri?

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#760 Příspěvek od ok1hga »

kokun píše:Taky nwm proč se tady hádáte o kontrolku, když to taky z žádné TV foceno není - není tam žádné logo 8O :lol:
EKKAR píše:To jseš fakt takovej kůň, že ti nedocvakne, že tu fotku Vláďa před postnutím oříznul o nezajímavý okraje s okolím 🤐 - a že tím pádem mohlo zmizet i logo?
Hubert_79 píše:Napadlo tě, že to může být výřez z větší fotky?
ani jedno, ani druhé, ani třetí . . .
když si to zvětšíte na max, uvidíte v místě toho papíru jemné moaré . . .
prostě jsem dal telefon dost blízko obrazovky a vyfotil.
. . . jak jednoduché milý Watsone !
Přílohy
tohle je výřez . . .
tohle je výřez . . .

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#761 Příspěvek od EKKAR »

ok1hga píše:...
když si to zvětšíte na max, uvidíte v místě toho papíru jemné moaré . . .
prostě jsem dal telefon dost blízko obrazovky a vyfotil.
. . . jak jednoduché milý Watsone !
Neboli učunil jsi výřez z obražovky přímo volbou zornýho úhlu focení - i tak se to dá ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#762 Příspěvek od tomasjedno »

Vzhledem k tomu, že to fotil telefénem, tak měl spíš úhel daný a volil vzdálenost :D

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#763 Příspěvek od ransom »

Tak moment. Já si nejspíš spletl filmy. Protože někdy v těch 80. letech jsem se rozčiloval u nějaké české komedie, kde měl hrdina na palici sluchátka ARF300 a vedle něho (na skriňce, ne v sektorové štěně) se točila NC450 bez ničeho.

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#764 Příspěvek od piCZus »

:!:
Přílohy
spz.jpg

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#765 Příspěvek od EKKAR »

Už jsem viděl samodomo zmastěnou "tabulku" na nosiči pumpíčistickýho vercajku, když řidiči auta bylo líno vydloubnout origo značku ze zadního (pumpíčadlama zakrytýho) držáku a cvaknout ji na ten nosič, nebo platit naprosto neskutečnejch vyděračskejch 5000,- českejch za třetí tabulku "na přání". Ale aby někdo bastlil českou tabulku na auto i na nosič pumpíčadel zároveň, to je mi teda novinka ... Osobně nechápu tu nenažranost státu, kterej naprosto komančovsky prohlašuje tabulky s RZ za svůj majetek a když už je teda po přihlášení novýho vozidla vydává za poplatek 800,-CZK, proč ten poplatek při odhlašování vozidla a vrácení tabulek uživatelem nevrací - prostě jako zálohu, a taky když už se učunila možnost požádat si o povolení individuální sestavy znaků na RZ ("značka na přání") s naprosto nesmyslně nastavenou cenou za 1ks takový tabulky na 5000,- CZK, když samotná technická výroba takový tabulky stojí doslova několik €uro, proč se tahle vyděračská cena nastavila i na možnost požádat o výrobu a vydání doplňkový tabulky právě pro takovej případ, kdy na homologovaným zařízení musí bejt umístěná RZ, bo to zařízení dočasně zakreje původní značku v jejím původním umístění. Přitom jsou státy, kde majitel vozidla zaplatí poplatek jen za určení konkrétní kombinace (buď běžně kombinaci vygenerovanou nějakým algoritmem, nebo svoji vlastní - za poplatek úměrně vyšší danej nutností kontroly na duplicitu a případně dalšího schválení, například aby zvolená individuální neodporovala slušným mravům) - A TABULKU SI BUĎ VYROBÍ NEBO NECHÁ VYROBIT PODLE SCHVÁLENÝHO VZORU sám, za vlastní prostředky ... Tím odpadá i sáhodlouhý papírování a povinnost cokoliv znovu platit, spojený s výměnou tabulek při ztrátě, poškození a podobnejch případech - prostě vlastník si za značku odpovídá sám a státu nepřísluší, aby do takovýho práva a povinnosti jakkoliv s výjimkou určení vizuální podoby (kvůli čitelnosti) zasahoval ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Na vyzkoušení“