Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

Jen mě zpucujte, co byste udělali líp!

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

všeobecné hlasování (jestli ano, zaškrtněte)

Anketa končí za 27 úno 2024, 21:04

Vyhovuje vám toto barevné schéma?
19
25%
Dá se snadno orientovat v ovládání?
18
24%
Vyhovuje vám srozumitelnost ikonek?
15
20%
Bude se vám hodit možnost rozlišení témata nabízenou ikonkou?
10
13%
Máte zájem o vlastního avatara po určitém počtu příspěvků?
14
18%
 
Celkem hlasů: 76

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#1 Příspěvek od Hill »

Toto fórum je plánováno jako náhrada za už zastaralé fórum na původních stránkách.
Tato verze fóra funguje POUZE JAKO TESTOVACÍ, to znamená, že v něm jsou zobrazené všechny příspěvky z původního fóra k určitému datu, můžete zde i odpovídat, ale vaše odpovědi se zatím do původního fóra, které udržujeme v provozu, nepřenesou. Budou pouze použity jako náměty při konečných úpravách.
Tady očekáváme jen připomínky, co by se dalo zlepšit, pokud nestačí hlasovací možnosti.
Odpovídejte buď přímo v tomto vláknu, nebo na admin@ebastlirna.tech, případně SZ na uživatele Hill nebo Karel_IV (odkaz vpravo nahoře)
Na ostatních funkcích stránek se dále pracuje.

Uživatelský avatar
Karel_IV
Superadmin
Superadmin
Příspěvky: 68
Registrován: 02 srp 2023, 02:00
Bydliště: planéta Zem
Kontaktovat uživatele:

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#2 Příspěvek od Karel_IV »

Testovací odpověď!
8O

Uživatelský avatar
Karel_IV
Superadmin
Superadmin
Příspěvky: 68
Registrován: 02 srp 2023, 02:00
Bydliště: planéta Zem
Kontaktovat uživatele:

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#3 Příspěvek od Karel_IV »

Testovací odpověď 2 :)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#4 Příspěvek od EKKAR »

Nejspíš se bude moct sekce "Upozornění na SPAM ... etc etc" = https://ebastlirna.tech/viewforum.php?f=54 přejmenovat na čistě informativní o udělení nějakejch postihů, trestů a blokování nicků/IP adres/mailů, protože jedním z "novejch" ovládacích prvků je malý "tlačítko" s vykřičníkem v pravým horním rohu každýho příspěvku - kliknutím na něj se vyvolá přímo "bonzovací SZ", kterou po odeslání uživatelem uvidí všichni modi a admini. Řešit udání může každej z nich, kdo první udání rozklikne. Z možností "nahlášení" jde vybrat bonz na nelegální obsah, propagaci cizí komerční stránky nebo OT. Čtvrtá možnost je ponechaná pro volnou specifikaci důvodu, kterej se takovýmu udavačovi zdá nejbližší - protože bonzovat se nemá, ale hlásit se to musí ... Reagující mod/admin má možnost nahlášení zrušit, pokud sám usoudí, že udání postrádá smysl nebo že jde ze strany udavače například o zlomyslnost. Výhodu to má poměrně velkou - zatím se stávalo, že pokud na Bastlírnu vlítnul nějakej bot nebo blboň a začal zaspamovávat vlákna, stávalo se, že jedno vlákno bylo nahlášený vícenásobně - v týhle verzi půjde každej post nahlásit jenom 1x, každýmu dalšímu kdo se pokusí o duplicitní upozornění vyběhne hláška "Toto téma už bylo dříve nahlášeno!".
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#5 Příspěvek od JirkaZ »

K zobrazení příloh v příspěvcích: nedalo by se zdejší rozhraní upravit tak, aby se příloha zobrazovala se všemi užitečnými informacemi v pěkné tabulce jako ve starém fóru? Viz screenshot...
Přílohy
pro doplnění (resp. lepší porovnání) píšu text i do zdejší poznámky...
pro doplnění (resp. lepší porovnání) píšu text i do zdejší poznámky...
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
Karel_IV
Superadmin
Superadmin
Příspěvky: 68
Registrován: 02 srp 2023, 02:00
Bydliště: planéta Zem
Kontaktovat uživatele:

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#6 Příspěvek od Karel_IV »

JirkaZ píše: 12 led 2024, 11:52 nedalo by se zdejší rozhraní upravit tak, aby se příloha zobrazovala se všemi užitečnými informacemi v pěkné tabulce jako ve starém fóru? Viz screenshot...
Stačí najet kurzorem na přílohu a zobrazí se nějaké informace.
Přílohy
obrázek_2024-01-13_230437142.png
Tvrzení, že člověk používá pouze 10 % mozku, je nesmyslná dezinformace.

Pravdou je, že pouze 10 % lidí používá mozek.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#7 Příspěvek od EKKAR »

Bojím bojím bojím, že některý vychytávky ze starýho fóra budeme v nový verzi muset oželet, protože jsou součástí určitý podverze php softu - konkrétně toho "NUKE". Novej engine používá poslední dostupnou stabilní verzi php, ale bez "nuke", kterej ukončil svůj vývoj už před spoustou let a v současný době je děravej jak státní rozpočet. Pokud to ale bude bezpečnější proti nejrůznějším šmejdům, já jsem radši za lepší bezpečnost.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#8 Příspěvek od JirkaZ »

Karel_IV: a jo, vidíš, nějak jsem si v tom fofru nepovšiml ;-) Takhle to asi stačí.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#9 Příspěvek od Hill »

To je v pořádku, sami ještě objevujeme, co na tomto fóru půjde, co půjde jinak, a co bude lepší radši oželet, než tím něco zkomplikovat.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#10 Příspěvek od EKKAR »

Nevím jak dlouho to trvá, ale zjistil jsem to před dnešní 6. hodinou ráno - nedostanu se sem (Bastlírna.tech) z mobilu, na Bastlírnu.cz ano. Žádnou hlášku mi to nehází, vyplním nickname i password a dám "Přihlásit a nic, hodí mě to na titulku nepřihlášenýho. A když dám vymatlat šušeňky, vyhodí mi to "Chyba AJAXU, během zpracování Vašeho požadavku došlo k chybě".
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Karel_IV
Superadmin
Superadmin
Příspěvky: 68
Registrován: 02 srp 2023, 02:00
Bydliště: planéta Zem
Kontaktovat uživatele:

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#11 Příspěvek od Karel_IV »

EKKAR píše: 20 led 2024, 08:15 Nevím jak dlouho to trvá, ale zjistil jsem to před dnešní 6. hodinou ráno - nedostanu se sem (Bastlírna.tech) z mobilu, na Bastlírnu.cz ano. Žádnou hlášku mi to nehází, vyplním nickname i password a dám "Přihlásit a nic, hodí mě to na titulku nepřihlášenýho. A když dám vymatlat šušeňky, vyhodí mi to "Chyba AJAXU, během zpracování Vašeho požadavku došlo k chybě".
Vyřešeno, stačilo smazat cookies v prohlížeči manuálně.
Tvrzení, že člověk používá pouze 10 % mozku, je nesmyslná dezinformace.

Pravdou je, že pouze 10 % lidí používá mozek.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#12 Příspěvek od Hill »

Ten proužek šarže bych rád viděl méně nápadný, alespoň ve srovnání s nickem, a text zleva (aby byl ve sloupci s ostatními údaji).
Pár variant jsem Ti poslal, případně zkusím ještě nějakou další (z cvičných důvodů - na počítači s Win10 jsem si nainstaloval Libre Office a snažím se potykat si s Drawem).

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#13 Příspěvek od JirkaZ »

Draw je součást LO, kterou používám asi nejčastěji a nejraději. Pokud budeš potřebovat a budu vědět, tak poradím.

Jinak v LO je velmi dobře funkční kontextová nápověda a taky jsou podobně kvalitní příručky.

Co se týče toho "hodnostního proužku": je to *.svg dost možná pocházející z Inkscape a LO Draw si s ním moc dobře neporadí. Inkscape sice taky mám, v něm se otevírá zcela OK, ale ten program nepoužívám a tak s ním poradit nemůžu.

Ale pokud to třeba vytvořil Karel_IV nebo někdo další, tak asi není co řešit...
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
Karel_IV
Superadmin
Superadmin
Příspěvky: 68
Registrován: 02 srp 2023, 02:00
Bydliště: planéta Zem
Kontaktovat uživatele:

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#14 Příspěvek od Karel_IV »

JirkaZ píše: 20 led 2024, 17:16 Co se týče toho "hodnostního proužku": je to *.svg dost možná pocházející z Inkscape a LO Draw
Adobe Ilustrator.
Tvrzení, že člověk používá pouze 10 % mozku, je nesmyslná dezinformace.

Pravdou je, že pouze 10 % lidí používá mozek.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#15 Příspěvek od Hill »

Samozřejmě, já si jen hraju s náměty, jak by asi jinak mohly ty šarže vypadat. A na návrh stačí i libovolný bitmapový formát.
Ve vektoru se (možná) udělá až to, co půjde do ostré verze. Ale stále jdu po střízlivém vzhledu stránek, s takovým se velké pestré plochy jaksi neslučují. Takže ladíme barvy a rozměr, možná z toho zbude jen ikonka, šarže se bude zjevovat jen jako alternativní text, to vše se ještě ukáže.
To, co tu teď zkoušíme, není definitivní a stále od vás očekáváme, co vy na to.

Odpovědět

Zpět na „NOVÉ | Vaše dojmy a názory k této podobě fóra“