Jaké formáty příloh povolit?

Jen mě zpucujte, co byste udělali líp!

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

Re: Jaké formáty příloh povolit?

#16 Příspěvek od EKKAR »

Malý upozornění:
1) .djv a .djvu nejsou binární formáty, ale vektorový přímotiskový, patří do stejný skupiny jako .pdf ;
2) když už tam máš .doc a zároveň .docx, dej tam ještě starší excelovskej .xls - když už tam máš novější .xlsx ;
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Karel_IV
Superadmin
Superadmin
Příspěvky: 68
Registrován: 02 srp 2023, 02:00
Bydliště: planéta Zem
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké formáty příloh povolit?

#17 Příspěvek od Karel_IV »

Crifodo píše: 17 led 2024, 09:01 Šlo by změnit, aby se odkazované přílohy otvíraly v novém okně jako na stávající verzi EB?
Podívám se na to.
Tvrzení, že člověk používá pouze 10 % mozku, je nesmyslná dezinformace.

Pravdou je, že pouze 10 % lidí používá mozek.

Uživatelský avatar
Karel_IV
Superadmin
Superadmin
Příspěvky: 68
Registrován: 02 srp 2023, 02:00
Bydliště: planéta Zem
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké formáty příloh povolit?

#18 Příspěvek od Karel_IV »

EKKAR píše: 17 led 2024, 12:41 1) .djv a .djvu nejsou binární formáty, ale vektorový přímotiskový, patří do stejný skupiny jako .pdf ;
Neovlivňuje to nic na uživatelské straně. Jelikož to je vidět pouze v administraci. Ale změněno.
Tvrzení, že člověk používá pouze 10 % mozku, je nesmyslná dezinformace.

Pravdou je, že pouze 10 % lidí používá mozek.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

Re: Jaké formáty příloh povolit?

#19 Příspěvek od JirkaZ »

Karel_IV:

Doba přihlášení: jo, to je perfektní.

Přílohy: nešlo by to udělat tak, jak navrhoval Jarda, tzn. vymezit je negativně (co nelze poslat)?
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

Re: Jaké formáty příloh povolit?

#20 Příspěvek od JirkaZ »

EKKAR píše: 17 led 2024, 12:41 Malý upozornění:
1) .djv a .djvu nejsou binární formáty, ale vektorový přímotiskový, patří do stejný skupiny jako .pdf ;
No, pdf není ryze vektorový formát, to ani náhodou, ale prostě obecný "kontejner" pro dokumenty a to nejen pro tisk. Patří do skupiny postscriptu.

Djvu je velmi specifická záležitost a nepatří v podstatě nikam.

Nicméně všechny tyto soubory lze zároveň popsat i jako binární, protože nejsou čitelné jinak, než speciálními prohlížeči... Takže bych to klidně nechal.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

Re: Jaké formáty příloh povolit?

#21 Příspěvek od JirkaZ »

Crifodo píše: 17 led 2024, 09:01 Za sebe bych mohl postrádat celkem všechny opendocumenty (nejsem tak moc úředník)
Jako elektronik, obecný technik a člověk nesnášející úředníky se bez LibreOffice nehnu.
Crifodo píše: 17 led 2024, 09:01 Šlo by změnit, aby se odkazované přílohy otvíraly v novém okně jako na stávající verzi EB?
Úplně ten požadavek nechápu. Pokud jde o typ přílohy, kterou umí zpracovat www prohlížeč (tedy v podstatě jen obrázky a možná pdf), pak je to přece ovlivnitelné uživatelským nastavením prohlížeče a způsobem práce s myší. No a ty ostatní musím stejně buď otevřít v něčem jiném, nebo uložit...
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
Karel_IV
Superadmin
Superadmin
Příspěvky: 68
Registrován: 02 srp 2023, 02:00
Bydliště: planéta Zem
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké formáty příloh povolit?

#22 Příspěvek od Karel_IV »

Upravil jsem lehce otevírání příloh, teď by měly být otevřeny v novém kartě.
Aktuálně pracuji, aby i externí odkazy, třeba jako tento otevřel v novém okně. Bohužel to vypadá tak, že bohužel doplněk, který jsem chtěl použít již nefunguje s verzí 3.3.11.
Přílohy
td100-cz-v1b.pdf
Nějaká příloha z DDumpu.
(806.43 KiB) Staženo 31 x
Tvrzení, že člověk používá pouze 10 % mozku, je nesmyslná dezinformace.

Pravdou je, že pouze 10 % lidí používá mozek.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

Re: Jaké formáty příloh povolit?

#23 Příspěvek od JirkaZ »

Já prostě odedávna vím, že myš má nejméně tři tlačítka (no dobře, dvě a kolečko ;-) ) a používám je dle potřeby. Takže bych to otevírání nijak nehrotil - teď to funguje přesně tak, jak jsem zvyklý.

Levým ve stejném panelu, středním v novém. Jo a vždycky jde o panely, ne o okna, protože od doby, kdy panely vznikly (tuším ve Firefoxu?) považuju otevírání více oken za nesmysl a zbytečnost. Dobu "toho modrýho éčka" si už snad ani nepamatuju...

To se pochopitelně týká příloh, jejichž formát prohlížeč umí; u všech ostatních mi vyskočí dotaz, co se souborem chci udělat.

Prostě k té práci s myší vhodně nastavený prohlížeč a není co řešit...
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
Karel_IV
Superadmin
Superadmin
Příspěvky: 68
Registrován: 02 srp 2023, 02:00
Bydliště: planéta Zem
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké formáty příloh povolit?

#24 Příspěvek od Karel_IV »

Jirko, to neříkám. Ale ne každý má myš, takže musí otevírat odkazy pomocí touchpadu, což trochu déle trvá.
Hill i Crifodo mě o to požádali, tak to zde je.

Dále prosím zkuste si nahrát vlastní avatar. Protože podle ankety o ně jak moc stojíte.
Maximální velikost avataru je 256kb a maximální rozměry 128x128 (jelikož víc rozbije formátování v prohlížení profilu).

Já jdu teď nějak vymyslet, jak přesvědčit phpbb, že již "custom" avatary co zde jsou, nemají být přístupné z výchozího listu. Vyřešeno, už nelze si nastavit avatar již registrovaných uživatelů s individuálním avatarem 8-)

Přidány zpět chybějící skupiny Zakladatel Fóra, Moderátoři, EBastlírna TEAM a přidáni uživatelé do svých skupin.
Upraven seznam moderátorského týmu EBastlírny zde
Tvrzení, že člověk používá pouze 10 % mozku, je nesmyslná dezinformace.

Pravdou je, že pouze 10 % lidí používá mozek.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

Re: Jaké formáty příloh povolit?

#25 Příspěvek od EKKAR »

Karel_IV píše: 19 led 2024, 22:28 Jirko, to neříkám. Ale ne každý má myš, takže musí otevírat odkazy pomocí touchpadu, což trochu déle trvá.
Hill i Crifodo mě o to požádali, tak to zde je.
....
Přidány zpět chybějící skupiny Zakladatel Fóra, Moderátoři, EBastlírna TEAM
A je potřeba počítat i s nemalou a pořád rostoucí skupinou, která na Bastlírnu leze pomocí šmatlafounů - u těch je myslím už jen kvůli šetření dat nutný pro případný opakování náhledu do přílohy jednoduše mít možnost překliknout do nakešovanýho okna s přílohou a nemuset znovu opakovaně načítat přílohu a okno s vláknem. Tam to automatický otevření dalšího tabu umožní nenačítat to samý znovu a znovu.

P.S. Dej ten název skupiny jak byl, nebo se máš na co těšit, ty woodoo-mane ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

Re: Jaké formáty příloh povolit?

#26 Příspěvek od Hill »

JirkaZ píše: 09 led 2024, 21:50...to je výhradně záležitost komunikujících koncových stran a ne úložiště...
Já si rád takového "experta" (pokud se vůbec vyskytne) vezmu do parády ;-)
...a ne jakkoliv držkovat (ve smyslu "něco neumím/jsem líná lemra, pomožte mi....proč mi nepomůžete?").
Díky za nabídku, protože právě znění poslední citované věty se mi v různých variantách objevilo několikrát v soukromé zprávě, někdy i na fóru. Čteš ho, tak víš.
Ne vždycky to je kvůli otevření přílohy nebo jejímu zobrazení, častěji to byl lemra, který se k tomu ale odmítal přiznat, neměl základy a některý ani necítil potřebu to umět, chtěl instantní návod.
U někoho jsem nějaký potenciál cítil, tak jsme se mu věnovali, a zase to bylo tak půl na půl: jeden se chytil, protože něco uměl, ale musel zabrousit do oblasti, v níž se ještě neorientoval, ale ujalo se to, druhý se nasral, že nepotřebuje ztrácet čas učením a myšlením. A ještě si s tím vyšuměním dal na čas, takže několik z nás ho ztrácelo marně.
Ani ty stříbrné podšálky, na kterých jsme jim to dávali, nevraceli.
Nejrychleji jsme byli hotoví s těmi, kdo rovnou oznámili, že o tom nic nevědí a nechtějí vědět, ti nám aspoň ušetřili čas.

Teď k té druhé větě v citaci: to vítám. Cvičně jsem Ti nastavil moderátorská práva (doufám, že to proběhlo korektně). Na přihlašovací liště by se měl zobrazit link na moderování. Vyzkoušej si možnosti kdekoli ve fóru, co se udělá tady, to tu taky zůstane, na běžící staré fórum to nemá vliv. Myslím, že ostatní nebudou proti, když Ti z pozice osvíceného despoty nabídku funkci moderátora do budoucna. Tedy, jestli přijmeš.

Ano, viz níže (toto je moderátorský pokus).

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

Re: Jaké formáty příloh povolit?

#27 Příspěvek od JirkaZ »

Jardo, to , co píšeš o "lemrovství" a jeho projevech, je záležitost stará asi jako lidstvo samo a přiznám se, že (přes počet mých křížků) mě opakovaně dokáže vytočit do běla - zejména pokud se opakuje.

Přesně tak
: pokud je to neznalost a je tam vůle k nápravě, není co řešit, rád pomůžu. Pokud je tam lenost a vznášení jakýchkoliv "nároků" (nejlépe zdarma), je potřeba dotyčného expresně vykázat tam, kde má být.

Přečti si tento text, je delší, (pro neznalé) až možná "drsný", ale naprosto pravdivý a nadčasový.

Moderátorem být můžu (dělám to i jinde), ale neslibuju, že uhlídám všechno. Naopak: miluju svobodu slova, takže z mého pohledu bych nedělal nějakou vyslovenou cenzuru, nakonec právě to se mi na současném fóru líbí a myslím, že by se to nemělo zásadně měnit...
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

Re: Jaké formáty příloh povolit?

#28 Příspěvek od Hill »

To je v pořádku, žádný moderátor nemá šanci permanentně hlídat všechno, když je na fóru provoz, tím méně toho stihne přečíst. Nejde o dozor, ale o dohled, ten se dá, moderátoři to tu taky nekosí hlava nehlava, i když někdy je dost těžké zůstat objektivním a nestranným, zvlášť, když mezi diskutujícími dojde na vzájemné osobní napadání, aniž by to s tématem souviselo. Rozhodně ty gumové meze nastavené podle zdravého rozumu zatím fungují dost dobře. Takový ostrůvek svobody se skutečně jinde těžko najde.

S tím článkem od hackerů souhlasím, celý by se dal aplikovat do pravidel fóra, ale to by je nedočetl už vůbec nikdo. Beztak o nich většina uživatelů ani neví, že existují.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

Re: Jaké formáty příloh povolit?

#29 Příspěvek od Cust »

zdravím, dost používám svg, občas eps

Uživatelský avatar
Karel_IV
Superadmin
Superadmin
Příspěvky: 68
Registrován: 02 srp 2023, 02:00
Bydliště: planéta Zem
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké formáty příloh povolit?

#30 Příspěvek od Karel_IV »

svg přidám, jen si nejsem jistý, zda eps je nutná příloha. Nějak nejsem fanoušek formátů od Adobe (ač teda pdf tu je).
EDIT: .svg přidáno, prosím o otestování. Díky
Tvrzení, že člověk používá pouze 10 % mozku, je nesmyslná dezinformace.

Pravdou je, že pouze 10 % lidí používá mozek.

Odpovědět

Zpět na „NOVÉ | Vaše dojmy a názory k této podobě fóra“