První dojem...

Jen mě zpucujte, co byste udělali líp!

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TeslaPC
Příspěvky: 226
Registrován: 08 srp 2022, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: První dojem...

#31 Příspěvek od TeslaPC »

EKKAR píše: 11 úno 2024, 21:28
TeslaPC píše: 11 úno 2024, 21:05 Na první dojem to vypadá stejně jako původní stránky, což je pozitivní že není problém s neznalostí s ovládáním. Velká škoda a dost velký omezení pro mě je to že tahle verze bastlírny nepojede pravděpodobně na IE4, a asi bych řekl že bude v objemu dat větší, tudíž bude větší problém s používání přes pomalá připojení k internetu jako je třeba GPRS nebo dialup, přes která se připojuju dost, troufl bych si říct že teměř jenom přes ně.
Tak to o testuj, jak ti to po tom "dvojdrátu" pojede, protože s výjimkou Dálnýho Východu už dneska nikdo pomalejší připojení než VDSL nepoužívá ...
Vyzkouším, a dám jsem vědět :)

Uživatelský avatar
ivanko18
Příspěvky: 122
Registrován: 31 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Povazie,SK

Re: První dojem...

#32 Příspěvek od ivanko18 »

mne sa to paci,je to rychle a stabilne,nenasiel som ziadne nedostatky

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

Re: První dojem...

#33 Příspěvek od pocitujlasku »

Prvy dojem: super. je to prehladne, ziadne zbytocne animacie, je to v pohode pozeratelne aj na mobile. Mozno by som casom pridal moznost uzivatelsky si zmenit farebnu schemu, osobne preferujem dark mode.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

Re: První dojem...

#34 Příspěvek od Hape »

Tak jsem to tu trochu prošmejdil a za sebe můžu říct, že můj první dojem z nového fóra je perfektní. :prst:
Zaujal mě ve statistikách fóra údaj o nejvíce současně přítomných uživatelích, což bylo 446 uživatelů dne 13.1.2023. Ten údaj pochází také ze zálohy fóra, která byla použitá pro testování?
A jedinou připomínku mám k tomu, že je v okně pro psaní příspěvků funkce pro psaní přeškrtnutého textu schovaná pod nic neříkajícím malým písmenem "s". A taky by možná mohlo být to tlačítko třeba vedle tlačítka pro podtržený text.

Uživatelský avatar
Karel_IV
Superadmin
Superadmin
Příspěvky: 68
Registrován: 02 srp 2023, 02:00
Bydliště: planéta Zem
Kontaktovat uživatele:

Re: První dojem...

#35 Příspěvek od Karel_IV »

Hape píše: 11 úno 2024, 23:31 Zaujal mě ve statistikách fóra údaj o nejvíce současně přítomných uživatelích, což bylo 446 uživatelů dne 13.1.2023. Ten údaj pochází také ze zálohy fóra, která byla použitá pro testování?
Ano, tento údaj je ze starého fóra. Jinak záloha, co tu teď běží je tuším že srpna 2023 (nepotřebujeme nutně pracovat na té nejnovější, když toto je primárně na testování). Snažíme se zachránit co nejvíce původních dat.

Ohledně znaku "s", souhlasím. Pokusím se to zpřehlednit
Díky za konstruktivní kritiku.
Tvrzení, že člověk používá pouze 10 % mozku, je nesmyslná dezinformace.

Pravdou je, že pouze 10 % lidí používá mozek.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

Re: První dojem...

#36 Příspěvek od bu2520 »

Je to nový moderní vzhled a budu si muset trochu zvykat na ty omalovánky, co mi přijde trochu horší oproti minulé bastlírně je méně výrazné (světlé) písmo . Ale jinak velká pochvala za obrovský kus vykonané práce. Dík Franta.

Uživatelský avatar
ondraN
Příspěvky: 209
Registrován: 16 srp 2022, 02:00
Bydliště: Roztoky

Re: První dojem...

#37 Příspěvek od ondraN »

Díky moc všem, kdo se snaží, aby tohle výborné fórum neskončilo v propadlišti internetu. Je to spousta práce a je úžasné, že jste se do toho pustili.
Zatím jsem ověřoval funkce, které jsem používal na staré bastlírně a všechno funguje bez problémů. Pokud se podaří migrovat vše ze starého fóra, bude to skvělé.

Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 402
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

Re: První dojem...

#38 Příspěvek od dracekvo »

Konečně je tu volba, jako na všech normálních forech a to je zobrazit nepřečtené příspěvky.

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

Re: První dojem...

#39 Příspěvek od stevo59 »

Čo som používal, všetko funguje. Nejde mi prístup z WXP Chrome, ale ide cez WXP palemoon. Chválim prístup z telefónu, je to oveľa príjemnejšie ako predtým. Za mňa veľká chvála. Števo
...kábel odrezaný na presnú dľžku je nutne krátky...

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

Re: První dojem...

#40 Příspěvek od keemo »

Hlasim ze jsem zde :D Za me zatim taky dobry, bude se na to lehce zvykat kdyz je to tak podobne... S ovladanim mam jiz zkousenosti z jinych for... Veskere ficury asi pak vyzkousim za pochodu :D :ass:

Uživatelský avatar
jirys
Příspěvky: 330
Registrován: 02 zář 2009, 02:00
Bydliště: Severní Morava

Re: První dojem...

#41 Příspěvek od jirys »

Já také hlásím že jsem tu , vypadá to pěkně. Díky :D

Uživatelský avatar
adakar
Příspěvky: 212
Registrován: 16 zář 2020, 02:00

Re: První dojem...

#42 Příspěvek od adakar »

Prihlásenie sa podarilo, pozdravujem vás!

Moja polovička si posťažovala, že ani si si nevšimol, že mám nafarbené vlasy. Tak som jej: pokiaľ je všetko v poriadku, áno nevšimol, mala by to byť pochvala. Ak niečo nebude v poriadku, vieš že si to všimnem určite, a budeš o tom vedieť. Proste si pekná, ako vždy.

Ani som si nevšimol, že som niekde inde. Trocha je mi to náročnejšie na vnímanie, je to drobnejšie, slabšie písmo a tak, asi stárneme, sumárne to ale nemá chybu!

A veľká vďaka! Od začiatku uchopenia do ruky, až doteraz!

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

Re: První dojem...

#43 Příspěvek od JiriTom »

Zatím o.k. :)

Uživatelský avatar
adakar
Příspěvky: 212
Registrován: 16 zář 2020, 02:00

Re: První dojem...

#44 Příspěvek od adakar »

Ako som písal, trocha mi stránka s jej písmom ťahá oči, ale asi to bude vekom...

Pôvodne bola pravá časť hlavnej stránky tmavšia, trocha to dávalo punc tomu podstatnejšiemu, od toho menej... Ihneď ma upútalo, že autor posledného príspevku vpravo nie je oddelený pod časovo-dátumovým údajom: dodávalo mi to akúsi pečiatku konkrétnemu vláknu: teraz sa stráca v jednom riadku s dátumom, byť aj farebne zvýraznený (ochrana - oddelenie polohou...)

Názov témy sa po rozkliknutí objaví kdesi v strede, mimo prirodzene vnímaný obzor, inou veľkosťou, iným fontom: podvedomiu uniká...
Predtým to bolo vľavo (čítame zľava), pre technikov technicky, písmom fontom príbuzným.

Utvrdení tým, v ktorej téme sa nachádzame, mali sme hneď pod tým možnosť prekliknúť sa na požadovanú stránku (1, 2,3...). Teraz je potrebné zájsť vedomím zo stredu názvu -doprava...

Naproti tomu na tom mieste vľavo pribudlo okienko "Odpoved": pritom odpovedáme obyčajne keď dočítame posledný príspevok, čiže sme aj tak zrolovaní dole... Aj keď odpovede občas vyzerajú, že dole odpovedajúci ani nebol... Možno je to ale pre tých, ktorí majú opačné poradie príspevkov, a tlačítko sa po ich prehodení poradia neprehadzuje, nemám, neviem...

Ťažko teraz povedať, čo je dlhoročný zvyk, čo nie...

Čo mi skrížilo oči hneď pri návšteve ale bolo, že zo super hlavnej stránky po rozkliku rubriky sa prejde do iného grafického prostredia: témy sa následne strácajú v rôznofarebných pásoch -prechádza sa na iný štýl. Za mňa horší: vedomie sa pri čítaní témy "zaostrí" na niečo, v druhom riadku sa musí preostriť, atď... Miesto prezerania tém mi vzniká trocha chaos... Vadilo mi to vždy aj na iných fórach...

Nepridá mi tomu ani "neustále preskakujúci" zvýrazňovací pás po najížďaní kurzorom... Aj v mailovej schránke som si ho musel neustále rozhodený vypnúť...

S tým že niekedy menej je viac...

Možno som tým ale sám: mám to niekedy so mnou ťažké. Ako som písal, sumárne je stránka super!


edit: (Ihneď ma upútalo, že autor vlákna vpravo) opravené na .....Ihneď ma upútalo, že autor posledného príspevku vpravo.....
Naposledy upravil(a) adakar dne 14 úno 2024, 09:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: První dojem...

#45 Příspěvek od hafca »

Vypadá to hodně podobně jako staré fórum, což je víc než dobře. Ale obešel bych se bez obarvování jednotlivých sekcí po najetí myší při projíždění fóra. Zbytečně to bliká do očí. Na to, že jsou použité trochu jiné fonty si budu muset zvyknout. Není v nich žádný zásadní rozdíl, ale bylo to to první, co mi uhodilo do očí.
Jinak klobouk dolů.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Odpovědět

Zpět na „NOVÉ | Vaše dojmy a názory k této podobě fóra“