První dojem...

Jen mě zpucujte, co byste udělali líp!

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

Re: První dojem...

#46 Příspěvek od dj_Paul »

Pánové, děkuji a smekám obrovský klobouček :potlesk:

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: První dojem...

#47 Příspěvek od Habesan »

Karel_IV píše: 09 led 2024, 12:04
lesana87 píše: 09 led 2024, 11:53Docela tu postrádám funkci "Prohlížet zpětně všechny příspěvky za: 1h 24h 48h 72h 168h"
Ale na funkci se pracuje, jen nevím zda to nakonec půjde.
Pro začátek bych se přimlouval, aby se stránka "Nové příspěvky" zobrazovala také nepřihlášeným uživatelům.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

Re: První dojem...

#48 Příspěvek od EKKAR »

U nepřihlášenýho návštěvníka není jasný, co pro něj je "NOVEJ" příspěvek. Systém nemá jak evidovat, kdy předtím a jestli vůbec tady už návštěvník byl. Bez souhlasu, kterým je například podmíněná akceptace registrace na fóru, ukládání informací o návštěvníkovi třeba v podobě jeho IP, data a hodiny návštěvy odporuje zákonům garantujícím každýmu z nás podmínky definovaný normama označovanýma jako "GouDoPrDele". Obecně pro každý fórum je důležitý, aby se návštěvník pokud možno zaregistroval a při každý návštěvě cíleně přihlásil - jim jde primárně o zisk z reklamy a ten se odvíjí od ceny za umístění a od počtu návštěv, který jdou cíleně evidovat jedině u těch registrovanejch. My tady CHVÁLABOHU reklamy nechceme, tyhle statisticky-evidenční funkce jsou nám k prdu, ale dáváme jim přednost už jen z toho důvodu, že to zvyšuje bezpečnost fóra před spamem a nežádoucíma útokama. Navíc právě z těch komerčních důvodů jsou to preferovaný funkce tvůrců základních systémů pro tvorbu webů, jako je Bastlírna - prostě ty jádra jsou prefabrikáty, na který potom "webmaster" navěsí to zbejvající příslušenství a "obarvičkuje ho". Prostě poskytování volnejch informací bez regu/přihlášení ve větší míře je shledávaný jako vyšší bezpečnostní riziko.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Karel_IV
Superadmin
Superadmin
Příspěvky: 68
Registrován: 02 srp 2023, 02:00
Bydliště: planéta Zem
Kontaktovat uživatele:

Re: První dojem...

#49 Příspěvek od Karel_IV »

Habesan píše: 12 úno 2024, 19:37 Pro začátek bych se přimlouval, aby se stránka "Nové příspěvky" zobrazovala také nepřihlášeným uživatelům.
Pokud někdo stojí o zobrazení nových příspěvků, tak ať se zaregistruje. Uživatel tím nemá co ztratit, maximálně jednu minutu vyplněním údajů.
Tvrzení, že člověk používá pouze 10 % mozku, je nesmyslná dezinformace.

Pravdou je, že pouze 10 % lidí používá mozek.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

Re: První dojem...

#50 Příspěvek od EKKAR »

Nepřihlášenýmu/neregistrovanýmu návštěvníkovi se zobrazí celá úvodní stránka fóra s výjimkou sekcí administrátorem uzavřených s příznakem "Jen pro registrované" - JAKO NA KAŽDÝM PODOBNÝM FÓRU. Není potřeba dělat v tomhle nějaký rozdíly ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: První dojem...

#51 Příspěvek od Habesan »

To by znamenalo si ta témata jedno po druhém otevřít a podívat se.

Mám spíš na mysli případy, kdy se chci jenom v rychlosti mrknout co je na fóru nového, a vím že určitě nebudu nic psát.
(Kupříkladu na cizím počítači, a tak.)
Za nové by se pro ten účel použilo dejme tomu posledních 200 příspěvků.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

Re: První dojem...

#52 Příspěvek od EKKAR »

Habesan píše: 12 úno 2024, 20:28 To by znamenalo si ta témata jedno po druhém otevřít a podívat se.
Mám spíš na mysli případy, kdy se chci jenom v rychlosti mrknout co je na fóru nového, a vím že určitě nebudu nic psát.
(Kupříkladu na cizím počítači, a tak.)...
Daleko bezpečnější je "podívat se" z mobilu, novej engine zobrazuje fórum na displeji mobilu s lepšíma parametrama než starej. Dělám to z práce taky tak už několik let. Můžeš zůstat i na něm trvale přihlášenej, není potřeba riskovat, že nějakej keylogger ti přečte tvoje přihlašování sem na cizím kompu a nebo další problémy, který můžou dělat i paranoidní firemní ajťáci.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

Hmmmmm... načo je tu predmet?

#53 Příspěvek od PotPalo »

No neviem... Načo sa stále opakuje predmet, ktorý sa dá aj zmeniť? A prvý príspevok na strane ho má napísaný hrubším písmom.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

Re: První dojem...

#54 Příspěvek od EKKAR »

O5 - vlastnost novýho modernějšího enginu. Ničemu to nevadí. Mají to i jiný fóra používající základní jádro od php.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

Re: První dojem... druhý dojem... ZKRÁCENO

#55 Příspěvek od PotPalo »

Ako že ničomu? Mne to vadí. V téme s 200 reakciami budem čítať 200 krát to isté? Alebo sa očakáva že sa tam bude písať v každej odpovedi niečo zmysluplné?

A ešte to odsekne jeho koniec.
Naposledy upravil(a) Karel_IV dne 13 úno 2024, 00:15, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Dobře, dobře chápu...
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

Re: První dojem...

#56 Příspěvek od otakarv »

Zdravím všechny přítomné. Přihlášení proběhlo naprosto bez problémů. Když se začal tvořit nový vzhled Bastlírny tak si vzpomínám že Jarda Hill napsal že my starší si již hůř zvykáme na nějaké novoty tak se budou snažit zachovat vzhled co nejvíce podobě tomu starému což se podle mě povedlo na jedničku s hvězdičkou.

Co jsem pročetl tohle téma tak je tam pár věcí co vadí i mi, tak například velikost písma ale to se dá vyřešit zvětšením stránky. Také tu je zhoršená čitelnost písma což jako užívatel asi nedokáži ovlivnit.

Za další jsem si všimnul že když v nové verzi kliknu na nějaký odkaz tak se mi nezobrazí nové okno ale odkaz se mi načte v tom samém což pak musím následně řešit vrácením se zpět pomocí šipky v prohlížeči. Ve staré verzi to bylo super, odkaz se otevřel v novém okně a já mohl dále pročítat zbytek příspěvku.

Každopádně je to začátek a tak jako já tak i ostatní se budeme s používáním nového vzhledu fóra seznamovat a nacházet jak pozitiva tak i negativa tak já za sebe přejí týmu Bastlírny ať je těch negativ co nejméně.

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

Re: První dojem...

#57 Příspěvek od Hape »

otakarv píše: 13 úno 2024, 11:15...Za další jsem si všimnul že když v nové verzi kliknu na nějaký odkaz tak se mi nezobrazí nové okno ale odkaz se mi načte v tom samém což pak musím následně řešit vrácením se zpět pomocí šipky v prohlížeči. Ve staré verzi to bylo super, odkaz se otevřel v novém okně a já mohl dále pročítat zbytek příspěvku...
Tohle chování (já ho taky nemám rád) už se řeší/řešilo TADY.

Uživatelský avatar
feliz_navidad
Příspěvky: 591
Registrován: 15 říj 2009, 02:00

Re: První dojem...

#58 Příspěvek od feliz_navidad »

Velmi se mi líbí vzhledová podobnost nového fóra se starým. Jsem stará struktura, tak bych si nerad zvykal po 15 letech na výrazně jiný vzhled.
Jedno nepodstatné přání bych měl - šla by zvětšit, či prodloužit ikona "citovat"? Nebo ji umístit trochu dále od "nahlásit"?

Uživatelský avatar
adakar
Příspěvky: 212
Registrován: 16 zář 2020, 02:00

Re: První dojem...

#59 Příspěvek od adakar »

Nahlasovanie by som dal ako poslednú: nie je to už editovacia ikona -to je pohľad jeden... (pri dvoch ikonách je to áno tak logickejšie)
Avšak pohľadom iným, pri štyroch ikonách, tým že citovacia je posledná, je intuitívne lepšie viditeľná medzi štyrmi... (a teda sa to mne páči ako to je)
Tak si vyber... (tvorcovia asi vedeli čo robia)

jimirek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 548
Registrován: 06 kvě 2013, 02:00

Re: První dojem...

#60 Příspěvek od jimirek »

Možná by stálo za zvážení zařídit, aby se v příspěvku kromě notifikace změn autorem zavedla i notifikace zásahů moderátora. Mohly by odpadnout různé dohady.

Test

Odpovědět

Zpět na „NOVÉ | Vaše dojmy a názory k této podobě fóra“