Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

Jen mě zpucujte, co byste udělali líp!

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

všeobecné hlasování (jestli ano, zaškrtněte)

Anketa končí za 27 úno 2024, 21:04

Vyhovuje vám toto barevné schéma?
19
25%
Dá se snadno orientovat v ovládání?
18
24%
Vyhovuje vám srozumitelnost ikonek?
15
20%
Bude se vám hodit možnost rozlišení témata nabízenou ikonkou?
10
13%
Máte zájem o vlastního avatara po určitém počtu příspěvků?
14
18%
 
Celkem hlasů: 76

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#46 Příspěvek od EKKAR »

Udělej si o tom anketu a nechej si to schválit Voxem Popapuli. Jinak tě upozorním, že už změna loga je jednou ze změn, ke kterým ZATÍM nesmíme sáhnout, protože to by byla významná změna webu jako části nehmotnýho majetku, spadajícího do dědickýho řízení po zůstaviteli Zdeňkovi Sehnalovi. Dokud dědický řízení nebude ukončený, nebude možný dělat žádný změny kromě takjovejch, který jsou zaměřený na zvýšení bezpečnosti nebo zachování dosavadní úrovně funkčnosti.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#47 Příspěvek od JiriTom »

Ok, jen jsem napsal svůj názor na vzhled fóra a jeho možné zlepšení...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#48 Příspěvek od EKKAR »

Akorát že to není žádný vylepšení funkce nebo odhalená chyba, ale jen "barvičky" - s tím vším bude možný "si hrát" až dodatečně a navíc názorově se k tomu musí mít možnost dokumentovatelně vyjádřit co možná nejvíc lidí kterejch se to dotkne - k tomu tohle testovací fórum není vhodný.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#49 Příspěvek od JiriTom »

Téma vlákna je i grafika a k té jsem se vyjádřil, nic víc... :)

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#50 Příspěvek od Cust »

JiriTom píše: 12 úno 2024, 19:21 Ok, jen jsem napsal svůj názor na vzhled fóra a jeho možné zlepšení...
Obávám se, že pokud nenabídneš jiné logo, tak je to marný boj. Já osobně grafika platit nebudu, abych něco nabídnul do pléna...

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#51 Příspěvek od Habesan »

Já bych byl pro, aby případné budoucí "hraní s barvičkama" směřovalo k tomu, aby to vypadalo jako na starém fóru.
A logo neměnit, prosím.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#52 Příspěvek od Hejnicek »

Jj, co nejvetsi podobu s puvodnim forem.
Uz jen novej avatar Hilla (prvne jsem myslel, ze se regnul Connery), abych si zvykal...

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#53 Příspěvek od PotPalo »

Farebné schémy (motívy) by to mohlo mať aj viaceré, už som to na inom fóre videl. Každý si nastaví svoju schému, ktorá sa mu prepne po prihlásení, dokonca sa tam menilo rozloženie ovládacích prvkov a podokien. Osobne sa prikláňam k zachovaniu farieb a rozloženia ako bolo predtým.

Že sa dá skopírovať odkaz na konkrétny príspevok viem, pravý klik na tú ikonu čo tam je, ale to okno čo na mňa vyskočilo bola novinka.

Pozerám že pod príspevkom niesu tlačítka na súkromnú správu, mail, www adresu a tak. Je to skryté pod ikonou, čo sa ale po kliknutí zobrazuje nejako divne, podľa počtu tlačítiek. (príloha)

A rovno ďalšia zvláštnosť: jeden obrázok v prílohe sa zobrazil rovno, ale tieto dva už sú ako odkaz.
Přílohy
Schránka01.png
(10.03 KiB) Staženo 70 x
Schránka02.png
(9.05 KiB) Staženo 62 x
Naposledy upravil(a) PotPalo dne 12 úno 2024, 20:00, celkem upraveno 1 x.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#54 Příspěvek od Cust »

Ještě k tomu logu: S jedním spolupracovníkem jsem se nedávno bavil o tvorbě jednoduchého webu a loga. Říkal mi, že by se s tím dnes už nepáral a svěřil to AI, výsledky jsou údajně výborné.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#55 Příspěvek od EKKAR »

Dá se říct, že všecky vytýkaný změny - například že v příspěvku pod podpisem nejsou přímo kontaktní "tlačítka", ale možnosti kontaktovat účastníka (SZ, mail, www) se zobrazí až po kliknutí na jeho nick nebo avatára - jsou důsledkem opuštění platformy php-nuke, na který doposavad jede stará verze Bastlírny.

S tím se budeme muset smířit, pokud nechceme riskovat, že nám Bastlírnu shodí nebo dokonce ukradne ovládnutím adminskýho přístupu nějakej ruSSáckej zmrdovskej hacker, kterýho napadne udělat si z Bastlírny snadnej cíl. Php-nuke je podobnej veterán, jako "ikspéčka" a prostě v zájmu dalších let fungování, stejně jako jsme fungovali dvacet let předchozích, od nás použití modernější základny vyžaduje určitý ústupky - Louťáci.cz se od loňskejch prázdnin snaží, aby jich bylo ve srovnání s Bastlírnou fungující na php-nuke co nejmíň, kvůli ukončení technický podpory autorem "nuke" podverze php už někdy před víc jak 10 lety se ale některým změnám respektive vypuštění některejch doposavad fukčních věcí vyhnout nedokážeme. V podstatě je nemají ani všecky na stejným základě fungující fóra - a pokud někde nějaký mají, jsou to většinou nějaký individuální nástavby, dělaný přímo na zakázku a často neautorizovaný přímo autorskou skupinou php ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání? Mám.

#56 Příspěvek od PotPalo »

eKKare eKKare... Lenže ono sa po kliknutí zobrazí čosi, čo sa ťažko pomenováva. Si nepozeral tie pripojené obrázky?

Načo je pri každom príspevku zobrazený Předmět? Navyše sa dá upraviť. A vždy prvý na strane je väčší. Takže pokiaľ mám prvý príspevok na strane a napíšem si tam čo chcem, zblbnem všetkých čo to budú čítať.

Smajlík : pako : (tento Obrázek) je iný, je zobrazený ako :pako:. Možno aj ďalšie, neporovnával som. Toto by sa meniť nemalo, zmení to význam už napísaného textu doplneného smajlíkom. Pokiaľ sa budú meniť smajlíky, mali by sa pri konverzii zo starého fóra v texte všetky zkonvertovať na správne, aby sa zobrazovali také aké tam boli autorom vložené.

Prečo podpis mení farbu keď sa naň príde myšou? Budí to dojem že je to klikací odkaz, ale nieje.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Karel_IV
Superadmin
Superadmin
Příspěvky: 68
Registrován: 02 srp 2023, 02:00
Bydliště: planéta Zem
Kontaktovat uživatele:

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání? Mám.

#57 Příspěvek od Karel_IV »

PotPalo píše: 12 úno 2024, 22:15 Smajlík : pako : (tento Obrázek) je iný, je zobrazený ako :pako:. Možno aj ďalšie, neporovnával som. Toto by sa meniť nemalo, zmení to význam už napísaného textu doplneného smajlíkom. Pokiaľ sa budú meniť smajlíky, mali by sa pri konverzii zo starého fóra v texte všetky zkonvertovať na správne, aby sa zobrazovali také aké tam boli autorom vložené.
Vskutku, první dobrá nalezená chyba! A už jsem nalezl i chybu. Dokonce není (vlastně je, měl jsem kontrolovat duplikace) kvůli novému enginu... Na staré EB jsou totiž 2 emotikony co jsou : pako :. Takže se to převedlo stejně. Díky za upozornění, přejmenuji na : prasteny : :prasteny:
Díky moc, opraveno.
Tvrzení, že člověk používá pouze 10 % mozku, je nesmyslná dezinformace.

Pravdou je, že pouze 10 % lidí používá mozek.

Uživatelský avatar
Karel_IV
Superadmin
Superadmin
Příspěvky: 68
Registrován: 02 srp 2023, 02:00
Bydliště: planéta Zem
Kontaktovat uživatele:

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#58 Příspěvek od Karel_IV »

PotPalo píše: 12 úno 2024, 16:04 2.) medzera pred správou (B) sa mení podľa veľkosti šírky okna. Pri veľkom okne je zbytočne aj 110 pixelov ničoho. Lepšie by bolo keby to malo nejaké maximum za ktoré by to už väčšiu medzeru nerobilo, napríklad 20 až 30 pixelov.
PotPalo píše: 12 úno 2024, 19:59 Pozerám že pod príspevkom niesu tlačítka na súkromnú správu, mail, www adresu a tak. Je to skryté pod ikonou, čo sa ale po kliknutí zobrazuje nejako divne, podľa počtu tlačítiek. (príloha)

A rovno ďalšia zvláštnosť: jeden obrázok v prílohe sa zobrazil rovno, ale tieto dva už sú ako odkaz.
Jsem si poměrně jistý, že tohle by se nemělo dít na novějším prohlížeči (protože právě ten by měl zpracovávat tyto vizuály).
Tvrzení, že člověk používá pouze 10 % mozku, je nesmyslná dezinformace.

Pravdou je, že pouze 10 % lidí používá mozek.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#59 Příspěvek od PotPalo »

Neregistrovaný nemôže kontaktovať užívateľa mailom. Na jednom fóre som sa kvôli tomuto ani nemohol zaregistrovať, lebo registrácia nefungovala (neprichádzal potvrdzovací mail), a ako neregistrovaný som nevidel žiadny mail pre kontakt admina, ktorého som mal kontaktovať keby niečo nešlo. No fiasko, začarovaný kruh.

Mohla by byť možnosť v nastaveniach profilu, či sa mail bude zobrazovať iba prihláseným. alebo všetkým.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Karel_IV
Superadmin
Superadmin
Příspěvky: 68
Registrován: 02 srp 2023, 02:00
Bydliště: planéta Zem
Kontaktovat uživatele:

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#60 Příspěvek od Karel_IV »

PotPalo píše: 13 úno 2024, 00:15 Neregistrovaný nemôže kontaktovať užívateľa mailom. Na jednom fóre som sa kvôli tomuto ani nemohol zaregistrovať, lebo registrácia nefungovala (neprichádzal potvrdzovací mail), a ako neregistrovaný som nevidel žiadny mail pre kontakt admina, ktoré som mal kontaktovať keby niečo nešlo. No fiasko.

Mohla by byť možnosť v nastaveniach profilu, či sa mail bude zobrazovať iba prihláseným. alebo všetkým.
Ano, to je správně, že neregistrovaný (i přihlášený uživatel!) nevidí emaily uživatelů. Protože, když přijde nějaký "frajírek", napíše si script, stáhne list uživatelů a k nim veškeré emaily. Tak se to dá zneužít, mohl by například rozesílat spam (nemluvě o tom, že "protekce" z4vinac, se to doslova obejít v jakémkoli normálním textovém editoru). - Popravdě, takhle jsme na to šli, když jsme neměli přístup k databázi, prostě jsme "na hovada" začali stahovat veřejné maily ze staré EB.

Jako neregistrovaný máš možnost vpravo dole kolonku "Kontaktujte nás". Ta byla před asi 5 dny upravena tak, aby nám administrátorům nechodil spam a zároveň poskytoval informativní hodnotu.
Přílohy
obrázek_2024-02-13_001711298.png
Tvrzení, že člověk používá pouze 10 % mozku, je nesmyslná dezinformace.

Pravdou je, že pouze 10 % lidí používá mozek.

Odpovědět

Zpět na „NOVÉ | Vaše dojmy a názory k této podobě fóra“