Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

Jen mě zpucujte, co byste udělali líp!

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

všeobecné hlasování (jestli ano, zaškrtněte)

Anketa končí za 27 úno 2024, 21:04

Vyhovuje vám toto barevné schéma?
19
25%
Dá se snadno orientovat v ovládání?
18
24%
Vyhovuje vám srozumitelnost ikonek?
15
20%
Bude se vám hodit možnost rozlišení témata nabízenou ikonkou?
10
13%
Máte zájem o vlastního avatara po určitém počtu příspěvků?
14
18%
 
Celkem hlasů: 76

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#76 Příspěvek od PotPalo »

Ale dyť to funguje, stačí dať vyhľadávať eneloop*. Počítačové základy sa už asi zabudli.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#77 Příspěvek od Hubert_79 »

Zaznamenal jsem jednu takovou věc. Situace: spustím prohlížeč (s vymazanými sušenkami, neboť je nastaveno jejich mazání při ukončení; jde o aktuální verzi Edge), vstoupím na stránku fóra. Vpravo nahoře vidím svoji přezdívku a ikonku. Pokud zde kliknu na libovolný odkaz, ikonka a přezdívka zmizí a jsem "nepřihlášen". Pokud se následně přihlásím, vše jde jak má.
Jestli už toto někdo reportoval, tak se omlouvám...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání? Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm........ mám?

#78 Příspěvek od PotPalo »

To vyzerá že ti stránka (iba jej vzhľad) ostala v cache, ktorú asi nemažeš, a prehliadač ju zobrazí odtiaľ. Ak stlačíš F5, prihlásenie zmizne alebo stále ostáva?
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#79 Příspěvek od Hubert_79 »

Právě že i cache mažu... Tak jest nastaveno v prohlížeči. Po stisku F5 ono "fantomové" přihlášení zmizí. Nevím, zda to vyplynulo dostatečně z mého příspěvku, to "přihlášení" není skutečně funkční, jen to přihlášeně vypadá, když na stránku poprvé vstoupím. Jakákoli akce na stránce (F5, klik na nějaký libovolný odkaz) má za následek, že přihlášení zmizí. Pokud se následně přihlásím, vše jde, jak má.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#80 Příspěvek od PotPalo »

Odkiaľ to asi vie meno keď cookies a cache sú zmazané? Nejaká záhada. Kde by si to tak asi mohlo pamätať? Že by nejaké automatické doplňovanie formulárov? Pochybujem že by to posielal server už s menom, a odniekiaľ ho stránka musí zobrať, predsa ho nevyčaruje. :upset: Čo iný prehliadač?

Zdá sa mi to, alebo sú podpisy nejaké moc mrňavé? Teda v porovnaní so starou bastlírnou.

Nemôže byť okno so smajlíkami trochu väčšie dodola? Posledná rada sa tam nevojde a je tam potom zbytočne posuvník.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#81 Příspěvek od PotPalo »

Keď sa už spomenulo to logo... Stará EB ho má také prepracovanejšie, toto tu je iba ochudobnená kópia (sínusoida nežiari, kríž nemá stupnicu, chýba pozadie s DPS, a ešte aj text je rozmazaný). Pripadá mi také prázdne, ako laciná čínska kópia. Prečo sa nepoužilo pôvodné?
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Karel_IV
Superadmin
Superadmin
Příspěvky: 68
Registrován: 02 srp 2023, 02:00
Bydliště: planéta Zem
Kontaktovat uživatele:

Re:

#82 Příspěvek od Karel_IV »

PotPalo píše: 17 úno 2024, 01:06 Keď sa už spomenulo to logo... Stará EB ho má také prepracovanejšie, toto tu je iba ochudobnená kópia (sínusoida nežiari, kríž nemá stupnicu, chýba pozadie s DPS, a ešte aj text je rozmazaný). Pripadá mi také prázdne, ako laciná čínska kópia. Prečo sa nepoužilo pôvodné?
Protože původní logo bylo v .gif a poměrně špatné kvalitě. Omlouvám se, že jsem něco udělal rychle v malování (proto to není ani sinusoida) a že to nevypadá dle tvých představ. Bohužel máme důležitější věci (hlavně kolem migrace dat).
Proto se já nebráním, pokud někdo logo "zrekonstruuje" (dle původního loga) do .svg nebo .png s vyšším rozlišením. - Jak již Hill zmínil již v předchozím příspěvku, můžete zde své návrhy "vyvěsit".
PotPalo píše: 17 úno 2024, 00:11 Nemôže byť okno so smajlíkami trochu väčšie dodola? Posledná rada sa tam nevojde a je tam potom zbytočne posuvník.
Aktuálně se vytváří okno 750x350, což si myslím je poměrně optimální, protože se (zde) určitě najdou lidi, co jedou 4:3 (třeba 1280x960 / popřípadě jiné miniaturní rozlišení). A také záleží jak moc má uživatel zvětšený zobrazení na webu.
PotPalo píše: 17 úno 2024, 00:11 Zdá sa mi to, alebo sú podpisy nejaké moc mrňavé? Teda v porovnaní so starou bastlírnou.
Velikost hlavního textu v příspěvku je 1,3em a velikost textu v podpisu je 1,3em.
Tvrzení, že člověk používá pouze 10 % mozku, je nesmyslná dezinformace.

Pravdou je, že pouze 10 % lidí používá mozek.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#83 Příspěvek od PotPalo »

Neviem čo si mám predstaviť pod dojmom "poměrně špatné kvalitě". Nízke rozlíšenie tým asi myslené nebude, obidve sa zobrazujú cca rovnako veľké, staré je dokonca väčšie. Mne sa zdá byť staré logo v pohode, text je ostrý, grafika dobrá. Aby to nakoniec nekazil prehliadač (dnes je rozmazávanie všetkého v móde, nazývajú to vyhladzovaním).

Staré logo je trochu väčšie ako toto nové, tak pokiaľ to vadí, dalo by so dolu z neho odstrihnúť to pozadie. A aby sedelo s grafikou, musel by sa doplniť bledomodrý prúžok na vrch stránky. Uložiť ten gif ako png je najmenej.
Přílohy
logo stare vs nove.PNG
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#84 Příspěvek od Cust »

PotPalo mimo jiné píše: 17 úno 2024, 09:22dnes je rozmazávanie všetkého v móde, nazývajú to vyhladzovaním
To jsem viděl pouze u windows, ale myslím že win10 a výš už tuším umí vyhlazovat, ale možná se pletu, moc to nepoužívám.

Uživatelský avatar
adakar
Příspěvky: 212
Registrován: 16 zář 2020, 02:00

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#85 Příspěvek od adakar »

PotPalo píše: 16 úno 2024, 21:01 Ale dyť to funguje, stačí dať vyhľadávať eneloop*. Počítačové základy sa už asi zabudli.
Super, funguje!: už som to mohol 15 rokov využívať... žiaľ počítačové základy som nikdy nemal -aké také som získal len vďaka bastlírne... Konečne teda mám čo zabudnúť (žiadny sarkazmus, akosi tých zabúdaní pribúda -nj musím vyhľadávať častejšie)

Uživatelský avatar
adakar
Příspěvky: 212
Registrován: 16 zář 2020, 02:00

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#86 Příspěvek od adakar »

Znovu sa prihováram za: "Poslední příspěvek, od:" - za dľa starej stránky. Na hlavnej stránke je to v jednom riadku, trocha očný chaos... Tu si to musím odtiaľ "vyčítať" - vizuálne položenie sa mení dľa dĺžky textu, na starej to šlo vďaka uniformite samo, podvedome... Po rozkliku rubriky je to lepšie, ale keďže to nie je vystredené, zasa trocha pre podvedomé vnímanie chaos... Na starej to bolo super, myslím že to nie je len o zvyku, vadilo to vždy aj na iných fórach... Hore časový údaj, pod tým prispievateľ, vystredené..

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#87 Příspěvek od EKKAR »

adakar píše: 17 úno 2024, 13:53 Znovu sa prihováram za: "Poslední příspěvek, od:" - za dľa starej stránky.
...
A znovu - kdy pochopíš, že to je otázka změny enginu a že ta funkce byla součástí php-nuke, na kterým už kvůli bezpečnosti nemůžeme Bastlírnu dál nechávat? Jestli to půjde do nový verze časem dobastlit, je otázka - ale TEĎ TO PROSTĚ NELZE.
BTW na jinejch php fórech taky nikde nic podobnýho nemají a taky fungujou - holt to je prostě jedna z těch fičur, který se nedají jednoduše zreplikovat.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
adakar
Příspěvky: 212
Registrován: 16 zář 2020, 02:00

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#88 Příspěvek od adakar »

EKKAR píše: 17 úno 2024, 22:24A znovu - kdy pochopíš
Nj, keď sa to dozviem: zopakoval som sa len preto, lebo som to dal do iného vlákna -o dojme -kde to zostalo bez reakcie. Takže ďakujem za vysvetlenie -určite nejde o život -šlo by iba ak by padla stará stránka bez náhrady.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#89 Příspěvek od Hill »

Jak jsem psal, stará stránka dřív, nebo později, stejně padne.
To, že máme hosting i jméno domény zabukované na další rok, znamená jen tolik, že původní stránky můžou (a zatím musí) pokračovat. Ale už tak máme vypnutou řadu funkcí, které se projevily jako riziko pro chod celého fóra, moc toho k vypnutí nezbývá a podpora zabezpečení už pár let neexistuje.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

Re: Máte nějaké připomínky ke grafice a ovládání?

#90 Příspěvek od EKKAR »

Takže teď je doslova kardinální otázkou, jak bude pochopeno, pokud výslovně ZVELEBÍME web tím, že jeho upgradem na engine vyšší bezpečnostní úrovně ho změníme proti dosavadnímu stavu - aby to prostě bylo justičně-advokátní oblastní pochopený, jako trochu rozsáhlejší údržba, směřující k zajištění další funkčnosti webu/fóra na dobu, po kterou by to starej engine určitě nezvládal. Jestli se někdo nezačne cukat, že to je příliš velkej a rozsáhlej zásah a že ve srovnání se starým s vyplazeným jazykem jakž-takž ještě fungujícím fórem jsme udělali něco nepatřičně nadměrnýho ... Otázka hlavně pro JirkuZ, aby se v tom povrtal.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „NOVÉ | Vaše dojmy a názory k této podobě fóra“