Philips VR 647/02

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

Philips VR 647/02

#1 Příspěvek od watt3 »

Philips VR 647/02 u tohoto videa mi nejde zvuk při přehrávání kazety, bude tam asi uhnutá hlava, poraďte mi někdo jak to seštelovat.
předem dík

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Kdyby tam byla jen unutá hlava tak ti zvuk půjde, sice blbě ale půjde. Jestli je ale totálně mimo tak to raději ani nezkoušej vrátit. Není to na první pohled nic složitýho ale když se podíváš tak okolo hlavy jsou tři šrouby a všechny se navzájem ovlivňujou. To nemluvím o tom že bude asi i přítlačná kláda v kopru a ta s tím taky do souvisí.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od watt3 »

jde o to to ještě na chvíli pošolíchnout, je někde nějaký návod jakým způsobem se to dělá, kde začít?

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#4 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 20:33, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
silio
Příspěvky: 322
Registrován: 15 led 2007, 01:00
Bydliště: Žilina

#5 Příspěvek od silio »

Súhlas s kondik a mi-ro,ak nikto pred tebou do toho nevŕtal,alebo aspoň nenastavoval tú hlavu,tak s tými skrutkami netoč. Niekedy sa to dá poznať aj podľa toho,že bývajú zakapnuté lakom.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#6 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 20:32, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
silio
Příspěvky: 322
Registrován: 15 led 2007, 01:00
Bydliště: Žilina

#7 Příspěvek od silio »

Presne tak,hlavne,keď pošolíchajú všetkým čo sa dá. Nesmú zabudnúť ešte na trimre :lol: !!

Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od watt3 »

chápu vaše odpovědi, já někdy také lidem radím ať se do toho nevrtají, když tomu nerozumí, také jsou případy kdy něco "přenastaví" ještě do druhého dne, u videí opravuji hlavně zdroje s mechanikami zkušenosti nemám ale k věci je mi divné že trakce funguje ale zvuk ani netne ale když za chodu pásku trochu naženu jinam zvuk začne fungovat

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#9 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 20:31, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#10 Příspěvek od SIDTIM »

Jak píšeš, je skutečně možné, že Ti pásek přítlačná kladka (ten gumový váleček) žene někam mimo správný posuv, tedy i mimo zvukovou (ale i synchro) hlavu. Nejsnadněji stav kladky posoudíš, když pustíš PLAY a zvolíš rychlý posuv s obrazem dopředu a pak dozadu. Pásek se nesmí začít krčit ve vodítku u kombinované hlavy, tlačit se nahoru nebo dolů oproti správné poloze při PLAY. Zkontroluj, zda je spodní hlavička, tj. synchro při všech možnostech posuvu trošku viditelná. To je ta nejrychlejší a letmá kontrola.
Skoro u všech filipsů bývá příčinou těchto závad právě zatvrdlá přítlačná kladka.
Jen určitě nešroubuj s prvky nastavení CTL hlavy! Jestli se Ti to podaří rozvrtat, je to pro laika oříšek.
Vyzkoušej a pochlub se , jak jsi dopadl. Hodně štěstí!
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#11 Příspěvek od mi-ro »

Ono se ani pořádně poradit nedá, oficiální postupy jsou na 3,14-ču a nefungují, každý na to má svůj postup a fígl. Hlava se nastavuje ve čtyřech rovinách!! výška, kolmost, předozadní náklon a tracking.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

#12 Příspěvek od watt3 »

ještě k tomu nahnal jinam,tak nahnal "dotykem" v místě mezi bubnem a zvukovou hlavou směrem dozadu. Díky za rady, vyzkouším a pochlubím se

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#13 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 20:36, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#14 Příspěvek od SIDTIM »

Výborně, díky kondikovi už tu máš i obrázek kladky.

Ještě k tomu nastavování kombinované hlavy: Pásek má mono zvuk na jednom okraji (horním), sync. pulzy na druhém (dole). Pokud by pásek "ujížděl" výškově ze své správné polohy, začne Ti skákat obraz, příp. se objeví zrnité pruhy. Spíš z popisu soudím, že je CTL hlava "vyvrácená" dozadu. Při kroucení nastavovacími šroubky vždy ovlivníš i jedním hned několik faktorů. Myslím, že nastavení této hlavy je u Filipsů komplikovanější, než u jiných značek.
Ale bezpodmínečně prověř stav té gumové kladky. Pokud má "rakovinu"-zatvrdlý lesklý, členitý povrch, pak to má už za sebou. :sorry:
PS: zkoušel jsi čelo té diskutované hlavy vyčistit, třeba lihem a vatovým smotkem na párátku? :lol: :lol: :lol:
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

#15 Příspěvek od watt3 »

čistit jsem samozřejmě zkoušel,zvuk začíná fungovat když pásek naženu zhruba o 1-1.5mm dolů,tyčka mezi diskutovanou hlavou a hřídelkou posuvu na kterou tlačí pásek kladka má osazení a v něm asi 0.2mm prometenou drážku od pásky, která se tlačí dolů

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “