DVD rekordér a domácí kino od LG problém s ovladačema

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

DVD rekordér a domácí kino od LG problém s ovladačema

#1 Příspěvek od Jenys »

Mám DVD rekordér LG už rok a k němá jsem koupil domácí kino LG a nastal problém, ovladač od rekordéru ovládá i současně kino, což je problém, nemusím vůbec mířit na kino, jen to dám úplně bokem a ovládá to. Ovladač od kina ovládá jen kino a nezasahuje do rekordéru ani náhodou. Nemá s tím někdo zkušenost jak to řešit a nemuset vracet kino zpět, nebo prodávat rekordér, oboje se mi líbí a vyhovuje,ale spolu být nemůžou. Díky :D

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ZdenekHQ »

Nedá se to DO přepnout do jinýho "módu" ? Např. můj Pioneer to umí, aby se ovladače od stejných spotřebičů nehádaly. Je na to nějakej dvojstisk tlačítka na DO.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Jenys »

No to nevím, zda to jde přepnou do jiného módu zkusím přečíst oba návody, jestli se něco nedozvím. Volal jsem do LG servisu. No moc vstřícní nebyli a prý se s tím nedá nic dělat, snad jen to vrátit, což se mi zatím nechce. To kino je dost veliké balení a je toho dost na sbalení, tak budu zkoušet jestli něco nějak nevymyslím a když nebude jiné řešení, tak buď kino vrátím, nebo budu shánět jiný rekordér a ten starší prodám. Děkuji za odpověď . :D

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#4 Příspěvek od mi-ro »

ZdenekHQ píše:Nedá se to DO přepnout do jinýho "módu" ? Např. můj Pioneer to umí, aby se ovladače od stejných spotřebičů nehádaly. Je na to nějakej dvojstisk tlačítka na DO.
Některý přístroje to uměly ale snad bys to nechtěl od LG.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já jsem vždycky trošku optimista :)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Jenys »

Tak jsem se v obchodě, co jsem koupil to kino, dozvěděl adresu na servis, který jim dělá opravy, tak tam zítra zavolám. Prodavač mi říkal, že by neměl být problém v servisu ten ovladač přeprogramovat. Tak budu moudřejší zítra. Jinak mi nedalo a přemýšlel jsem nad oběma ovladači. Ten od rekordéru ovládá oba přístroje, ale ten od kina, jen to kino a to je mi divné..
Tak jsem přemýšlel v čem může být ten rozdíl. Zatím jsem jen zjistil, že ten od rekordéru, je nějak moc výkonný a tak jsem ho zatlumil, přelepil jsem mu diodu alobalem s malou dírkou. Tak už je ten ovladač směrový a pokud ho nenamířím na přijímač neovládá ho. Je to nouzové řešení, zítra se domluvím v tom servisu a nechám to přeladit na jiný kód a bude to vyřešené. Napíšu výsledek :D

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#7 Příspěvek od mi-ro »

...........Prodavač mi říkal, že by neměl být problém v servisu ten ovladač přeprogramovat. 8O ........aby nezapoměli přeprogramovat taky to kino. Dej vědět jak to dopadlo
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od kozoka »

U LG s tím neudělají nic

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#9 Příspěvek od mi-ro »

to jsem chtěl říct, prodavač se efektně zbavil horkýho bramboru
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Jenys »

Tak jsem opravdu v tom servisu nepochodil, prý se s tím nedá nic udělat, čemuš jsem nevěřil. Pak chtěl vidět ten servisák ovladač a kouknul na něj a povídá...to si musíte tady přepnout na příslušné zařízení. Byly tam dvě tlačítka, jedno DVD a druhé HDD. Koukal jsem na něj a divil jsem se, že o nich nebylo nic takového v návodu napsáno a on mi tvrdil, že je to tam napsáno. No nic odešel jsem s nadějí, že to pomůže...nepomohlo, ty tlačítka jsou jen na rychlé spuštění buď DVD nebo HDD a pak se dá hned ovládat příslušné zařízení, jinak nic.

No použil jsem svou fintu na vyřešení problému. Udělal jsem dvou centimetrovou novodurovou trubičku s 2,5 milimetrovou dírkou a připevnil jí před didu na ovladači plechovým držákem. Dálkový ovladač už není širokoúhlý, ale dosti směrový, což stačí na to aby neovlivňoval druhé zařízení a Kino můžu ovládat jen, když na něj namířím a to mi stačí.

Rozhodl jsem se, že vše nainsatluji do finálního stavu a začal vše vystěhovávat a uklízet, protahovat kablíky a tak. Když už jsem měl část zapojenou a chtěl tam dát TV, zapnu jí a nic...
Vůbec se nerosvítí kontrolka Stand by, ale odpor na šňůře při sepnutém spínači je asi 150 ohmů, ale mrtvá TV. Je ještě rok v záruce, ale nemá plomby, zkusím tam aspoň nahlédnout. Ta TV neodešla provozem, stalo se to po manipulaci s ní. Já jí otočil vzhůru nohama, při sundavání z police, tak si myslím, jestli se něco neuvolnilo. Před sundáním normálně šla a jen jsem jí vypnul a sundal. Včera jsem na to už neměl náladu řešit, tak se odpoledne kouknu jestli tam není nějaká hovadina a když tak jí odvezu na reklamaci. Ale holt...pořád se něco děje a to mi ještě začal zlobit set box, no prostě, aby toho nebylo malo :-))

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#11 Příspěvek od kozoka »

Tohle by se U Panasonicu stát nemohlo, jsou tři nezavislé nastavení ovladače :lol:

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Jenys »

kozoka píše:Tohle by se U Panasonicu stát nemohlo, jsou tři nezavislé nastavení ovladače :lol:
To máš asi pravdu, chtěl jsem kino od Panasonicu, ale za ty peníze, nabízejí méně funkcí, v tom je LG lepší... cena/výkon.

Ale pro příště budu prozíravější, buď půjdu do jiné značky, nebo aspoň si sebou vezmu ovladač a vyzkouším si to přímo na místě. Jojo, chybama se člověk učí. TV jsem zavezl do obchodu, dají jí do servisu a ozvou se mi. Tipuji to na něco se zdrojem, jako by nestartoval. Jen jsem nakoukl dovnitř, pojistka dobrá a nic tam není vidět a přívod jde až k můstku, dál jsem to nezkoušel. Nechám to na servisu. Plomby tam nebyly, jen na spojích barva a vysvazkované vodiče. TV je PROLINE, ani nevím, co to je zač, ale je to jen na přechodnou dobu s plochou obrazovkou, stereo, dva skarty, automatika na zvuk(udržování stejné hlasitosti i při reklamách).
Jen mi není jasné, proč přestala po přemístění fachat?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jenys píše:...pořád se něco děje a to mi ještě začal zlobit set box, no prostě, aby toho nebylo malo :-))
Na tom je krásně vidět, jak kvalitní elektronikou nás soudruzi zásobují...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#14 Příspěvek od kozoka »

TV Proline čistý Vestel nevím v čem je LG lepší než Panasonic.. v ničem

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Jenys »

kozoka píše:TV Proline čistý Vestel nevím v čem je LG lepší než Panasonic.. v ničem
Tak určitě je lepší v tom, že za stejné peníze nabízí LG víc vybavení, třeba HDMI a pod. A já jsem na LG už zvyklej, nevím, proč ho odsuzuješ, snad jen k vůli tomu ovladači, ale ten problém jsem vyřešil. A co se týká toho Set boxu, za prvé není od soudruhů, ale z německa, je to Technisat a chybu jsem udělal já, použil jsem rozbočovač scart a při zapojení jsem ho dal obráceně a proto nešel obraz ani zvuk ze Set boxu. Nevěděl jsem, že mají překřížené vývody na video a u zvuku.

A to samé, co se týká ceny a co umí zařízení, je u DVD rekordéru. Ten co mám, by byl normálně za šestnáct tisíc, Panasonic tenkrát ještě dráž a já ho sehnal v lednové slevě jen za deset tisíc a jsem s ním spokojenej už rok. Tak na LG nemůžu nadávat a Panasonic nemám.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “