Tesla LCE CK - 3366X

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dudlaxx
Příspěvky: 131
Registrován: 11 říj 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

Tesla LCE CK - 3366X

#1 Příspěvek od dudlaxx »

Dobry vecer , tahle TV mela znizceny tranzistor ktery je misto rele stan-by
tranzistor jsem vymenil i elyty v radku a primarnim droji , nicmene TV nejde vypnout ovladacem. Misto +110V je tu jen 94V vymeneny tranzistor {Q507} silne topi { kdybych to nechal jet tak shori} ..... nevite co jsem jeste mohl prehlidnout ??

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#2 Příspěvek od Frenky »

1/ Do stavu *STANBY* je tento tranzistor spínán přes 2 malé
tranzistory z procesoru...mohou mít svod
2/ Napětí + B pro VN je filtrováno přes 2 CE...právě mezi tyto CE
je tento tranzistor,zapojen,bývají také slabé,lépe dát nové.
Často bývají obě tyto závady současně !! :beer:

Uživatelský avatar
dudlaxx
Příspěvky: 131
Registrován: 11 říj 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od dudlaxx »

ty elyty vymenim urcite a uvidim. kapacitu sice maji v poradku ......

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#4 Příspěvek od Frenky »

Procesor budeOK,ten to jenom spíná,dá se to dobře naměřit,musíš mít schema,není to složité.Většinou bývá špatný i ten druhý tranzistor,hned vedle toho výkonového.....je to nejčastější závada u těchto TV.

Uživatelský avatar
dudlaxx
Příspěvky: 131
Registrován: 11 říj 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od dudlaxx »

jasan uz to vidim je asi po nem ma svod , ze sem to prehlid se nedivim ze ten vykony tak topi .

ten prispevek predtim jsem upravil protoze jsem spatne rozumel odpovedi a uz sel rovnou po procesoru { myslel jsem ze ty dva tranzistory jsou v nem :opravar: } vhodnou nahradu nemam po ruce zitra koupim ......

Diky za radu

Uživatelský avatar
achil
Příspěvky: 221
Registrován: 01 pro 2004, 01:00

#6 Příspěvek od achil »

Výkoňák je NPN dávám BUT11 a vedle něj je PNP dávám 2SA1013. Občas to schytaj oba dva.

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#7 Příspěvek od Frenky »

U toho 2SA1013 pozor na zapojení vývodů...záleží jaký tam byl původní,
některé TRA tady mají vývody : e,b,k nebo b,k,e,někdy se to stane,že se
při použití náhrady přehodí a pak to taky nejde !

Uživatelský avatar
dudlaxx
Příspěvky: 131
Registrován: 11 říj 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od dudlaxx »

Presne tak mam jakousi nahradu ale musel jsem ji "prohybat " nozky abych ji moh zapojit spravne . TV plne funkcni, jen u vertikalniho rozkladu jsem vymenil elko po cca 10 min se u spodku obrazovky zmenil rozmer . ted to bezi na 100%

ten vykony jsem nahradil but11 a ten maly pnp nejaky F421 to mi dali jako nahradu v prodejne ....

Jeste jednou diky

Uživatelský avatar
dudlaxx
Příspěvky: 131
Registrován: 11 říj 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od dudlaxx »

TV sla po oprave cca 2 hodinky pak LUP nic....... prosedel jsem cely den nad ni nez se mi podarilo objevit studeny spoj ...... nezavidim profikum
kteri maj par takovych tydne .....

Uživatelský avatar
pit
Příspěvky: 176
Registrován: 21 bře 2005, 01:00

#10 Příspěvek od pit »

:lol: ty tranzistory tam budou urcite dva :opravar:

Uživatelský avatar
dudlaxx
Příspěvky: 131
Registrován: 11 říj 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od dudlaxx »

jsou ale uz to vsecko frci , frcelo to uz po vymene toho NPN +PNP ale asi po par hodkach buch a nic .... odpalene BU hledal jsem proc nechtel jsem zbytecne vyhodit dalsi BU a cely den jsem prosedel nez nasel pricinu ... studeny spoj pobliz VN .... to odpalilo BU .... ted je TV v poradku ...
Rodice ji maji v kuchyni kazdy den v provozu .......


Stejne je to divne zapojene .... prvni musel odejit ten PNP a diky svodu zacal topit ten vykony a TV sla dokud neshorel pod tranzistorem plosnak ..........

Uživatelský avatar
Vlasta-ANT
Příspěvky: 52
Registrován: 02 říj 2005, 02:00

#12 Příspěvek od Vlasta-ANT »

Potvrzuji tutéž závadu u LCE CK-5086W/T. Všechno sedí přesně. Odešly oba (NPN i PNP) vlivem nadměrného napětí ze zdroje (elektrolyty - viz ostatní příspěvky). PNP tranzistoru se musely prohodit 2 vývody, tuším, že byl špatně i tisk masky ploš. spoje. Spínací tranzistory jsou ovládány dalším tranzistorem a na jeho bázi byl impuls při aktivaci z DO v pořádku.
Po výměně obou tranzistorů a elektrolytů ve zdroji vše OK.
Vlasta

Uživatelský avatar
dzejpi
Příspěvky: 3
Registrován: 20 kvě 2009, 02:00

#13 Příspěvek od dzejpi »

Tak nevím jestli jako diletant sem můžu vůbec psát, ale zkusím oživit tohle téma už spíš jen pro zajímavost pro šťouraly, který to baví. Přečetl jsem všechno co se tady dalo, udělal jsem všechno dle rad - výměna elytů v primáru, části v sekundáru, BUT 11 a jeho kamaráda, TDA3653B, propájel skorem celou desku, nicméně bez úspěchu. TV po zapnutí naběhne, resp. naběhne VN, je to slyšet i cítit, ale obrazovka zůstane černá, na ovládací prvky nereaguje, nejde ani zvuk(nechrčí). Po vypnutí vypínačem se uprostřed obrazovky objeví bílý obdélník 10 x 2 cm a hned zase zhasne. Pokud to zapnu okamžitě po vypnutí probleskne přes celou šířku obrazovky žlutej pruh, hnedle zmizí. A to je tak asi všechno. Jinak napětí na měřícíh bodech dle schéma +- souhlasí - místo 110V 114V a místo 14 V 16,4V, jinak na chlup. Na TDA leze asi 24.4 V na 6 a 9, nicméně ten topí tak, že po minutě už nejde udržet prst na chladiči. A na desku na obrazovce jde místo 180V 194V, jako diletant netuším proč a jestli to je v normě. Obrazovka žhaví. Tak pokud by někoho něco napadlo a chtěl se tím ještě zabývat budu rád.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#14 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 16 lis 2017, 20:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
dzejpi
Příspěvky: 3
Registrován: 20 kvě 2009, 02:00

#15 Příspěvek od dzejpi »

Hm, do toho se mi moc nechtělo pouštět, nicméně díky za radu, uprostřed obrazovky naskočil krásnej bílej horizontální proužek. Zřejmě to bude tím že na vertikální vychylovačky leze nějakejch 1,3V. To i já vím, že tak nějak nestačí. Jak jsem psal TDA jsem vyměnil, teď je otázka jak je na tom multisignálovej procesor. Nemám přístup k osciloskopu, abych mrknul co z něj leze na 1 a 3 TDA. Nicméně podle multimetru tam cosi maličko pulsuje. Měnit bych ho stejně neměnil za ty prachy. Bez pořádný výbavy na to budu asi krátkej. V každým případě děkuju za dobrý rady. Ještě jednu diletantskou otázku - dá se obecně říct jaký napětí zhruba má být na vychylovacích cívkách? Na horizontálních mám nejakejch 113 V, na vertikále jak už jsem řekl celkem prdlačky. Tak děkuju za každej postřeh na týhle vynikající poradně.
Ještě drobnost a malá naděje pro mne a námět k zamyšlení - absence zvuku. Čekal bych že bude alespoň šumět. Obvod vypadá v pořádku - z laického pohledu. Tak asi tak.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“