Nabíjení akumulátorov nesymetrickým striedavým prúdom.

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Alino
Příspěvky: 293
Registrován: 27 úno 2007, 01:00
Bydliště: Malý Rím SR

#31 Příspěvek od Alino »

Pre Heliosa.Tak som to postavil podla teba.Zo sekundáru na graetz,bez vyhladzovacích kondenzátorov.Potom katalogové zapojenie 436 na striedavých 24V s triakom.Regulácia OK.Nič sa nehreje.Po asi 6 hodinách nabíjania asi 5A je trafo vlažné a triak tiež.Usmernovací mostík studený.Mám 15A tyristor mohol by som ho dať namiesto triaku?Pôjde to?Ďakujem za tvoju ochotu.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#32 Příspěvek od helios »

Alino píše:Pre Heliosa.Tak som to postavil podla teba.Zo sekundáru na graetz,bez vyhladzovacích kondenzátorov.Potom katalogové zapojenie 436 na striedavých 24V s triakom.Regulácia OK.Nič sa nehreje.Po asi 6 hodinách nabíjania asi 5A je trafo vlažné a triak tiež.Usmernovací mostík studený.Mám 15A tyristor mohol by som ho dať namiesto triaku?Pôjde to?Ďakujem za tvoju ochotu.


Samozrejme môžeš použiť aj tyristor, ja ho tam mám tiež. Dokonca dva paralelne, kvôli (možným) prúdovým špičkám. Keď totiž sused začne zvárať, občas prúd výstupu lieta hore-dolu, nepomohol ani LC filter na vstupe trafa. Inak ten filter doporučujem na primár zapojiť, inak to dosť ruší hlavne v pásme SV, nech ťa potom blízke dôchodkyne neubijú barlami... :lol:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“