Osciloskop

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
PavelFF*

#46 Příspěvek od PavelFF* »

tandel napsal:
Samozøejmì, že má 25 MHz. Pro jistotu se mrkni na obrázek, co je na tom krasavci napsané...
Už se nedivím, proè se nad tím svým nadupaným krasavcem tak rozplýváš. Vùbec jsem netušil, že existuje nìjaká inovovaná verze jménem C1-94/3. Já se bavil o C1-94 co mám doma, který je jen do 10MHz (navíc jsem žil v omylu, že je do 20MHz). Podle jandu existuje ještì další verze do 20MHz.
Je to asi jako když øeknu, že moje Škoda Octavia má zadní náhon a ty na to, že je to blbost, protože tvoje Octavia má pøední náhon. Pøitom oba máme pravdu.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#47 Příspěvek od tandel »

Jak už jsem dříve napsal, i ta původní verze C1-94 je lepší, než mnohé jiné malé osciloskopy.

Obrázek

Vadí ovšem zejména ten "ruský" konektor na vstupu zesilovače Y (pokud tam není BNC) a někomu možná i kulatá obrazovka.
Zajímavé je, že řada zlepšení v následujících verzích prý nepochází z hlavy ruských vývojářů, ale ze zahraničí (C1-94 se vyráběl také v jiných státech).

PavelFF*

#48 Příspěvek od PavelFF* »

Já mám už model s BNC (rok výroby 1988). Ani BNC však nebyl podle západních norem, protože na nìj pùvodnì nešly poøádnì nasadit a dotáhnout kabely a sondy s obyèejným BNC z NDR a z TESLY. Musel jsem trošku pøipilovat ty dva výènìlky, za které se chytá ten bajonet na kabelu.

Za kolik se dneska sežene nový C1-94/3 ?

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#49 Příspěvek od Radix »

BNC konektory jsou 50 ohmů a 75 ohmů, záměnou vzniká ten problém s nasazením. Na ruských přístrojích jsem jiné než 50 ohmů neviděl.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#50 Příspěvek od Sendyx »

Ruské BNC - některé - byly i tak mimotolerantní, dodnes pamatuju, jak kolega zastrčil do ruského BNC sondu Schlumberger (tehdy obrovská vzácnost, zapůjčovaná z bedlivě střežené skříně v laboratoři jen několikrát za rok), a po měření zjistil, že nejde vytáhnout. Ten děs v očích toho týmu, který to následně páčil šroubovákem a kombinačkama tahal za nešťasný to BNC, ten pamatuji dodnes. Rýhy na tělese kompenzboxu se pak dlouho připomínaly.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#51 Příspěvek od tandel »

Původní verze C1-94 s BNC konektorem je tato

Obrázek

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#52 Příspěvek od tandel »

Za kolik se dneska sežene nový C1-94/3 ?

Cena nového C1-94/3 při koupi v Rusku včetně jejich daně je v přepočtu asi kolem 8000 Kč a rubl vytrvale klesá. Německé verze C1-94/3 se u nás daly sehnat pokud vím už od 6000 Kč a jen se po nich zaprášilo.
Je to totiž o třídu lepší stroj, než asijské potvory, které se u nás prodávaly se sondou za podobnou cenu a skutečná hodnota je tak asi 1000 Kč přinejlepším.

Obrázek

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#53 Příspěvek od jandu »

PavelFF* píše:.......Vůbec jsem netušil, že existuje nějaká inovovaná verze jménem C1-94/3. Já se bavil o C1-94 co mám doma, který je jen do 10MHz (navíc jsem žil v omylu, že je do 20MHz). Podle jandu existuje ještě další verze do 20MHz.
Mám zrejme starší typ, ktorý nesie na čele nápis 10MHz. Ale po tej diskusii som si pozrel manuál s ním dodaný, kde sa udáva šírka pásma s poklesom 3dB na 20 MHz. a mám ho s DIN 3kolíkovou zásuvkou, teda žiaden BNC. Ale že som s ním spokojný najmä po výmene ruských ellytov nielen v zdroji, nebudem nikoho presviedčať. V práci sme mali niekoľko skopov - najlepší bol 2-kanál BM xxx do 25 MHz /neviem typ/ ale okrem fcie 2-kanál sa nemal čím chváliť. Ja mám stopu ešte vždy ostrú a pri použití časovej lupy 3:1 sú dobre viditeľné značné detaily. Na svoju cenu - cca v r. 1978 som zaň dával 2 500 ČSK - som s ním veľmi spokojný.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#54 Příspěvek od PavelFF »

Tak já mám tuto verzi:
Přílohy
C1-94 VLQ.JPG
(117.19 KiB) Staženo 43 x

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#55 Příspěvek od jandu »

Idem sa teda pozrieť na môj a beriem foťák.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#56 Příspěvek od jandu »

Tak s rokom som sa teda sekol. Nekupoval som ho v 70-tych, ale konkrétne je z r. 1986 a ja som ho kúpil v 87-mom roku. Ani nápis nemá 10 MHz. To mám z literatúry, kde je uvádzaný tento prístroj ako 10 MHz skop pre TV opravárov. Takže ten údaj z manuálu bude asi ten správny. A teraz tá fotka:
Přílohy
C1-94.JPG
(126.16 KiB) Staženo 42 x
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#57 Příspěvek od valla »

takze oplati sa to sa 100 :D asi to vyhrajem :D ale posielal som to kamaradovy a ze je asi pokazeny ked ukazuje divne sinus :evil: :!: :?:

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#58 Příspěvek od tandel »

Na svoju cenu - cca v r. 1978 som zaň dával 2 500 ČSK - som s ním veľmi spokojný.

Za 2500 jsi ho koupil celkem dobře. Je to přiměřená cena k tehdejší ceně v CCCP. Spekulanti je vozili ze CCCP k nám a snažili se je prodat až za 7000 korun.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#59 Příspěvek od Killroy »

Koupil jsem ho za ty peníze ještě v osmdesátém druhém. Úplně nový, zabalený a tahal to sem někdo s Ostravy. Dokonce si myslím že měl opakovaně inzerát v tehdejším AR.

Killroy

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#60 Příspěvek od stepa »

valla píše:takze oplati sa to sa 100 :D asi to vyhrajem :D ale posielal som to kamaradovy a ze je asi pokazeny ked ukazuje divne sinus :evil: :!: :?:
Jak to kamos muze tvrdit? On to na tom osciloskopu meril? Vi ze to je sinus? Psal ti to ten prodavajici, ze tam poustel sinus z generatoru? Kdovi kde ten prubeh vzal.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“