CTV2127

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
palko
Příspěvky: 49
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Habura
Kontaktovat uživatele:

CTV2127

#1 Příspěvek od palko »

O zavadach BU508 sa tu popisalo uz vela.Ale stale su este zahady.Pravdepodobne po zasahu blesku som postupne vymenil v zdroji diodovy mostik,odpor 6R8 a kondenzator 150/400V,BU508 DF a vazebny kondenzator 220mikro po tomto televizor sa stal funkcny.
Hral asi 2 hodiny.Po vypnuti a opatovvnom zapnuti na druhy den pocut cyklovanie zdroja ,odisiel BU508DF.Znovu som preveril napatie 124V ,impulzy na BU508 vsetko zda sa v poriadku.Po vymene BU508 televizor hral nepretrzite asi 6 hodin .Po vypnuti a naslednom zapnuti zas odisiel BU508.Aby toho nebolo dost ,toto som zopakoval este raz a to iste.Dalej uz nemam odvahu nieco urobit.Vie mi niekto este nieco k tomu poradit.Mam zato, ze keby som televizor nevypnul tak bude hrat stale bez zavady.

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od gumickar »

Jednou jedinkrát před pěti rokama jsem měl s TV LCE-což je jiná, stejný problém. Po osmi hodinách odcházel tranzistor v horizontálu. Dělal mi ti vertikální zesilovač. Jinka nejsem bohužel schopen pomoci. Říkám, že to bylo fakt jen jednou.

palko
Příspěvky: 49
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Habura
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od palko »

Dik,preverim aj to a urcite sa podelim o skusenost

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#4 Příspěvek od Frenky »

Je potřeba dát také nový CE v obvodu napájení řádkového budiče,je to
220M/35V hned vedle vazebního CE pro RKS.Mohou být i spoje studené v obvodu VN.Možná by bylo lepší dát BU508D - nutná slídová podložka a trochu natřít silikonovou pastou pro lepší chlazení,nebo 2508D ?Jsou na větší výkon...

Uživatelský avatar
Jarda138
Příspěvky: 9
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

CTV2127

#5 Příspěvek od Jarda138 »

Párkrát jsem měl studený spoj na kondenzátoru v kolektoru BU508.Dochází k zajiskření, když je BTVP zapnut! Napěťova špička,pak prorazí BU!Jarda.

palko
Příspěvky: 49
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Habura
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od palko »

Zobral som v uvahu vsetky namety, ale zatial som sa este nerozhodol ho zapnut.

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#7 Příspěvek od daton »

Zapni ho uplně v klidu ale dej do kolektoru toho BU nějaký mmenší odpor třeba 2j2 nebo i vyšší a nebo žárovku a měř napětí na zdroji nejlépe osciloskopem vypadá to že se nechová korektně pulsní zdroj při náběhu. Pokud tam uvidíš špičku tak je to jasné pak to chce prověřit stabilizaci zdroje. S tímhle mám své zkušenosti u monitorů. Mnohkrát mi to dělalo i VN trafo. pokud běželo tak to šlo až po mnoha hodinách v něm prsklo a vzalo sebou tranzistor no a taky při rozběhu se mu to několikrát povedlo.

Uživatelský avatar
pit
Příspěvky: 176
Registrován: 21 bře 2005, 01:00

Re: CTV2127

#8 Příspěvek od pit »

Jarda138 píše:Párkrát jsem měl studený spoj na kondenzátoru v kolektoru BU508.Dochází k zajiskření, když je BTVP zapnut! Napěťova špička,pak prorazí BU!Jarda.
ten studenak tam skutecne byva ale nekdy je potreba ten kond vymenit

palko
Příspěvky: 49
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Habura
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od palko »

Chybu som nakoniec odstranil tak,ze za prevadzky som tukal na kondenzatory v okoli VN,ked som tukol na C146 7n9 BU odisiel.Po vymene kondenzatoera TV je v uplnom poriadku.vysvetlujem si to tak , ze studenak musel byt vo vnutri , lebo predosle pocinovanie nepomahalo ,preto som chybu zle vyhodnocoval.Uz si na tento kondik dam v buducnosti pozor.
Dakujem vsetkym za pomoc.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“