Regulovatelny zdroj 0-30V 0-3(5)A

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od stepa »

PavelFF píše:Tak jinak, jakou výslednou citlivost na obrazovce osciloskopu jsi měl? Se zahrnutím zeslabení sondy, přídavného zesílení osciloskopu apod. Nemám totiž 556ku ani nevím, jestlis použil sondu 1:1 nebo 1:10.
Na tohle používám právě ruský N313, který má citlivost 1mV/d.
Ale notak! preci nebudes merit zvlneni predpokladane v jednotkach az desitkach mV sondou 1:10! Zase to neprehanej. Meril jsem to sondou 1:1 a citlivost 2mV/dil.

Jinak se v tom ted vrtam a to ruseni se mi zatim jinak odstranit nepodarilo...rusit to zacne pri odberu(naprazdno to je v pohode).

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#17 Příspěvek od PavelFF »

Ale notak! preci nebudes merit zvlneni predpokladane v jednotkach az desitkach mV sondou 1:10! Zase to neprehanej. Meril jsem to sondou 1:1 a citlivost 2mV/dil.
Vzorná odpověď. Tak to tam doplň, jsi přece technik. A vyhneš se tak dotazům podobných šťouralů.

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#18 Příspěvek od FERYACT »

Kdysi jsem dal na výstup stabilizátoru větší kondensátor a divil jsem se.
Chtěl jsem testnout napěti ZD.Nastavil omezení proudu na 10mA.Zvednul jsem výst.napětí nad očekávané.Provedl jsem několikrát připojení ZD
a zenerovo napětí kleslo o volt.Blbej kondensátor ale dá proud ampéry.
Pryč s ním!

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Jenys »

stepa píše:
PavelFF píše:Tak jinak, jakou výslednou citlivost na obrazovce osciloskopu jsi měl? Se zahrnutím zeslabení sondy, přídavného zesílení osciloskopu apod. Nemám totiž 556ku ani nevím, jestlis použil sondu 1:1 nebo 1:10.
Na tohle používám právě ruský N313, který má citlivost 1mV/d.
Ale notak! preci nebudes merit zvlneni predpokladane v jednotkach az desitkach mV sondou 1:10! Zase to neprehanej. Meril jsem to sondou 1:1 a citlivost 2mV/dil.

Jinak se v tom ted vrtam a to ruseni se mi zatim jinak odstranit nepodarilo...rusit to zacne pri odberu(naprazdno to je v pohode).
Ani ti nepomáhají keramické kondíky, tak kolem M1, blokovat kmitání? Co třeba použít na vodiče toroidní jádra, nepomohlo by to? Nevím, jen mě to tak napadlo?

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od stepa »

Keramika uz na vystupu a vsude mozne davno je...zkousel jsem uz blokovat vsechno mozny. Ona je ZV z vystupu a diky tomu se to rozleze do celyho obvodu a nevim kde to vznika(najdu to vsude s ruznou amplitudou, k vystupu amplituda roste, jak se to zesiluje). Kmitani se meni s velikosti odberu(roste frekvence i amplituda). Na ktery vodice myslis feritovy krouzky? Nejak me uz nenapada jak to odstranit.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Jenys »

No přesně nevím, jen jsem si všimnul, že to teď dávají všude možně do TV a tak. Ten zdroj si předělal, nevíš zda kmital i ten z Gesu? Ani osciloskopem není možné najít odkud to jde? To je divné...což tam někam dát tlumivku?

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Jenys »

Ještě mě napadá, zkus se zaměřit na země, třeba je zesílit a hlavně aby vše bylo do jednoho bodu a nikde nebyla zemní smyčka. Někdy zůstane na plošňáku spojení od výroby, na okraji spoje. Možná by mohla být chyba v rozmístění součástek.

Jen se zeptám? Proč nepoužiješ ten zdroj 30V 3A jak jsem dělal já, mám dva kusy a nekmitá ani jeden. Jen jsem měl problémy s tím 24V napájením. A to mě zaráží, že tobě to jde na 24V trafo...

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od stepa »

Zemni smycky nejsou(neni to moje prvni deska). Nevidim duvod proc bych mel pouzivat zdroj co si stavel ty(nejake narizeni?). Navic osazenou desku mam nekdy od listopadu az ted jsem se dostal k oziveni a kompletaci.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#24 Příspěvek od Killroy »

Jenys mimo jiné píše: Proč nepoužiješ ten zdroj 30V 3A jak jsem dělal já, mám dva kusy a nekmitá ani jeden..
A který to vůbec je, to je ten gesovský?

Killroy

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od Jenys »

stepa píše:Zemni smycky nejsou(neni to moje prvni deska). Nevidim duvod proc bych mel pouzivat zdroj co si stavel ty(nejake narizeni?). Navic osazenou desku mam nekdy od listopadu az ted jsem se dostal k oziveni a kompletaci.
Ne, žádné nařízení, jen jsem se ptal :) No něco se tam musí vazbit, tak zkoušej blokovat keramikou, kde co na desce. Možná ty kroužky feritové, bych zkusil dávat na vývody k výkoňákům a vůbec všude, kde je to propojené vodiči. Nezkoušel jsi třeba i zkusit jiné trafo? Hele a jak se to kmitání projevuje? Hřeje se to, nebo to poznáš jen osciloskopem? Tam by mohl být problém se zeměma, pokud nemáš izolační trafo. Ne, neradím ti, jen tak uvažuji nahlas :D

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od Jenys »

Killroy píše:
Jenys mimo jiné píše: Proč nepoužiješ ten zdroj 30V 3A jak jsem dělal já, mám dva kusy a nekmitá ani jeden..
A který to vůbec je, to je ten gesovský?

Killroy
Ne, není, já měl ten z Compo prodejny, ale je podobný tomu z http://www.electronics-lab.com/projects ... index.html a cena stavebnice bez trafa a chladiče byla 400Kč.

Uživatelský avatar
turbok
Příspěvky: 74
Registrován: 13 zář 2006, 02:00
Bydliště: Liberec

#27 Příspěvek od turbok »

Přidávám schema funkčního zdroje odněkud z internetu
Přílohy
0-30V 4Azdroj.pdf
(250.07 KiB) Staženo 973 x

Uživatelský avatar
Masob
Příspěvky: 194
Registrován: 27 čer 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Masob »

Mě také zdroj kmital, žádné zemní smyčky na desce nebyly, ani žádné návrhářské chyby, nakonec to vyřešilo spojení dvou stran desky 1,5mm2, drátem.

Uživatelský avatar
Masob
Příspěvky: 194
Registrován: 27 čer 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od Masob »

turbok píše:Přidávám schema funkčního zdroje odněkud z internetu
Ha, kde jsi k tomu přišel, to je přesně on. :)
Navrhnul ho jeden učitel na střední na kterou jsem chodil a my jsme ho stavěli v praxích: http://www.sob.xf.cz/zdroj.php

Uživatelský avatar
turbok
Příspěvky: 74
Registrován: 13 zář 2006, 02:00
Bydliště: Liberec

#30 Příspěvek od turbok »

Dělal jsem dva kusy,chodí bez problému,akorát s tou 7805 v napájení kladné větve operáku jsem nedosáhl víc jak 8V na výstupu tak nevím jestli by tam neměla být 7824? Ješte mi při zapnutí asi dvakrát odešla TL431 zvětšil jsem odpor kterým je napájena z 2k2 na 4k7 a byl klid.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“