TV AKAI CT2007D blbne

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

TV AKAI CT2007D blbne

#1 Příspěvek od PCmaniac99 »

Ahoj kamarád mi psal že mu blbne TV... když ji zapne musí do ní bouchnout aby mu naskočil obraz a zvuk a občas to zase vypadne tak musí bouchnout znova... předpokládám něaký studeňák nebo špatný kontakt... jde mi o to jestli se s tím někdo setkal a může mi dát tip... jinak dám vědět až tu věc rozdělám...

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#2 Příspěvek od Carel »

Promiň,ale to je naivní dotaz.Odpověděl jsi si v podstatě sám.Student může být kdekoli.Vizuálně prohlednout,proletovat,konektory atd. 8O

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#3 Příspěvek od PCmaniac99 »

naivně sem doufal že se najde někdo kdo měl to a samý a ví čím to bylo :D:D

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#4 Příspěvek od jano2 »

Podobna chyba sa objavuje u studenakov v zdroji,v rosklade a aj inde.Musiš to najst.To ,kde je to prave v tvojom pripade,ti asi sotva niekto poradi.
Malo toho viem,radšej sa spytam.

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#5 Příspěvek od PCmaniac99 »

no nakonec sem podle zvuku jakej to vydava když to vypne/zapne usoudil že jde o relé... a taky že jo v TV bylo jedno jediné relé tak sem ho vyndal rozdělal prozkoumal poskládal zapájel propájel asi 20 spojů který vypadali na možný studeňák a TV hraje... docela mě překvapilo že po vypojení z elektriky nebyl nikde zbytkový náboj... to ten muj grundig co mám doma když vypojím z el. sítě tak musím vzít kabel uzemenej a přes odpor vybíjím uplně všechno vč. těch různejch krycích plechů.... všechno je to nabitý....

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“