PANASONIC NV-HV60

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Harry.pa
Příspěvky: 353
Registrován: 26 dub 2006, 02:00
Bydliště: Znojmo

PANASONIC NV-HV60

#1 Příspěvek od Harry.pa »

Dobrý den. Ve videu PANASONIC NV-HV60 mě ve zdroji shořela zenerka. Na plošňáku je číslo D1180. Nevím na jaké je napětí, proužky na ní jsou nerozpoznatelné (spálené), schéma se mě nepodařilo sehnat. Podle zapojení je tam zřejmě jen jako ochrana proti přepětí. Prosím pomozte, díky.

Uživatelský avatar
kybl
Příspěvky: 730
Registrován: 20 lis 2004, 01:00
Bydliště: Freudenthal

#2 Příspěvek od kybl »

MAZ7510... :D Na zbytek použij pana google...
Roman

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#3 Příspěvek od stevo59 »

...a zamysli sa nad tým, prečo zhorela.

Uživatelský avatar
Harry.pa
Příspěvky: 353
Registrován: 26 dub 2006, 02:00
Bydliště: Znojmo

#4 Příspěvek od Harry.pa »

Díky moc. Proč shořela je pro mě nevysvětlitelný, protože napětí tam naměřím 34V (a ta zenerka má být na 50V). Snad jedině, že by některej z elytů v dalších větvích zlobil a zasáhla regulace. Znovu opakuju, nevím, nechápu. Elyty raději vyměním.

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

#5 Příspěvek od LOYZA »

Zničená zenerova dioda je jasná záležitost. Je tam právě kvůli přepětí které vznikne díky kde čemu. Příkladů je požehnaně. Neber to jako tragédii, ale jako že zafungovalo co má a dobře! Ještě připomínku, na sec. straně tam taky odchází kondík, poznáš to podle toho že je jeho vrcholek nafouknutý, mnohdy jen mírně. Případné přeměření neuškodí, podle mé zkušenosti.

Uživatelský avatar
Harry.pa
Příspěvky: 353
Registrován: 26 dub 2006, 02:00
Bydliště: Znojmo

#6 Příspěvek od Harry.pa »

Kondíky jsem na sekundární straně vyměnil radši všechny, nafouklej nebyl žádnej. Po tomto je zatím video v provozu bez problémů, snad to dá pokoj. Ještě jednou díky za pomoc.

Uživatelský avatar
Harry.pa
Příspěvky: 353
Registrován: 26 dub 2006, 02:00
Bydliště: Znojmo

#7 Příspěvek od Harry.pa »

Ještě jedna věc: Možná někdo měnil kondík předemnou, na horním krytu je v místě toho kondíku žlutej opar od elektrolytu. Podle pájení to nebylo moc patrné, jestli v tom už někdo vrtal. V každým případě ta zenerka odešla až mě.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “