C pro PIC

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Nebster
Příspěvky: 129
Registrován: 10 bře 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

C pro PIC

#1 Příspěvek od Nebster »

Zdravím,
nemáte někdo náhou prosím nějaký manuál (nejlepe česky) na programování PICu v C (takový nějaký rychlokurz.

Předem dík.

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od urbanek »

No já jsem se to naučil podle ukázkových programů přiložených k PIC C Compileru... popis funkcí a parametrů je taky v helpu. Samozřejmě je potřeba aspoň trochu znát Cčko... Používám tento překladač http://www.ccsinfo.com/content.php?page=compilers

Nebster
Příspěvky: 129
Registrován: 10 bře 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Nebster »

já použivám, PICC-lite od Hi-Techu. a tam v manuálu nejsou popsane žádne příkazy. Tak proto sháním nějké dokumnty. sice C pro windows umím. ale aspon abych věděl co a jak se dsělá u mikročipů.

Nebster
Příspěvky: 129
Registrován: 10 bře 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Nebster »

stahl jsem si plug-in pro MPLAB od CCS pro C, a nevím jak ho rozchodit, po instalaci nemůžu nikde najít spouštěcí soubor *.exe . pokud víš jak nato byl bych vděčný za radu

Uživatelský avatar
meereck
Příspěvky: 55
Registrován: 09 bře 2008, 01:00

#5 Příspěvek od meereck »

Nebster píše:stahl jsem si plug-in pro MPLAB od CCS pro C, a nevím jak ho rozchodit, po instalaci nemůžu nikde najít spouštěcí soubor *.exe . pokud víš jak nato byl bych vděčný za radu
pokud mas nainstalovany MPLAB a PICC compiler, tak normalne nainstalujes ten CCS MPLAB plug-in a pak ho v language suite pod MPLABem (najdes tam asi defaultne MPASM) budes moct vybrat.

Nebster
Příspěvky: 129
Registrován: 10 bře 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Nebster »

No nainstaloval jsem ten plug-in ale tam kde je je to nainstalovane mám jenom tři soubory: 1. je instal.LOg, 2. uninstal.exe a pak ještě jedna kniihovna to je vše, tak nevím jak to mám spustin ten kompilator

tmz

#7 Příspěvek od tmz »

No, zkus Project->Set language tool locations

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“