Laser

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od drabek06 »

70mW ??? A odkud to mas ??? Z Aukra ??? ych chtel videt tech 70mW, lepe receno to premerit . . . :lol:

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#32 Příspěvek od termit256 »

Je to nekde z Ciny.
Nedelam si velke iluze, ale podle zkusenosti jinych se vykon pohybuje +-40%, coz by melo stale stacit. Je to zalisovane v hlinikovem chladici, tak by se tomu dalo snad verit.

Uživatelský avatar
no_-_name
Příspěvky: 257
Registrován: 13 pro 2007, 01:00
Bydliště: Mladá Boleslav

#33 Příspěvek od no_-_name »

je to dealextreme.com ? tam maj celkem slušný, za ty prachy nekup to :) zelenej 30mw mám od aixiz z usa a je to paráda, paprsek vidět už je. žádná síla že by byl dobře vidět ve dne, ale oproti ukazovátku z tržnice je to bomba... a osvětlení oka? to bych radši nezkoušel, ,70mw je hodně a i ta čára už může bejt "přes čáru"... spálená sítnice není prdel!
~Nestavte se mi na odpor! - Georg Simon Ohm ~

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od drabek06 »

Mno tak ja vidim paprsek ve vzduchu i u toho laseru co mam z DWD-RW a je videt velice dobre . . . :wink:

Uživatelský avatar
DAP
Příspěvky: 147
Registrován: 10 pro 2006, 01:00

#35 Příspěvek od DAP »

V GM-ku možno bežne kúpiť 50 mW červenú diodu za cca. 1500 Sk.
Rovnaký učel ale splní aj červená dioda z DVD napalovačky.
Červený paprsok je vidieť relatívne ďaleko, kedže oko nie je prisposobené vidieť malé rozmery na veľkú vzdialenosť - oko nie je ďalekohľad :roll: samozrejme, že záleží aj vlnovej dlžky, na ktorú je sietnica najcitlivejšia.
Skúšal som to aj za pomoci kamkoderu s funkciou zoom, ale prelom nastal až po zapnutí funkcie night shot, kedy bol paprsok ( už patričneho priemeru ) badatelný na niekoľko kilometrov - po odraze od bielej steny mnohoposchodoveho činžovneho domu.

Uživatelský avatar
Jurbise
Příspěvky: 37
Registrován: 08 úno 2008, 01:00

#36 Příspěvek od Jurbise »

DAP píše:Jurbise : myslíš, že vývod uzemnenia stabilizátora je správne :)
Nevim,jsem silnoproudař :roll:

Uživatelský avatar
DAP
Příspěvky: 147
Registrován: 10 pro 2006, 01:00

#37 Příspěvek od DAP »

Jurbise : a čo tak okrem okopirovania obrázka dopísať - minus pól stabilizátora 7805 nie je správne naznačený, je to tak veľa :roll:

Uživatelský avatar
xxxEDISONxxx
Příspěvky: 273
Registrován: 01 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

#38 Příspěvek od xxxEDISONxxx »

Zkoušel někdo ty filtříky já jsem přez optiku malého andělíčky asi na 500m byl velikej 30 na 30 cm a lidi na autobusovým nádraží z něj nemohli.Používám lasser z vypalovačky a krmim ho 450mA v pulsu to je max co má cenu jinak běžně 300mA v pulsu.Se střídou 10% f:100kHz.A to je pravej brutus :-) tedy příkon 1,1w v pulsu ale jde o to kolik bude výkon já mislim že účinnost bude hodně hloupá.Pozor sítnice je citlivé zařízení já používám laser bríle bojím se totálního odrazu od různých těles a Porzor ty bríle proti laserovým paprskům by měli být určeny na tu pravou konkrétní vlnovou délku na zelený laser červené brýle no nevím.

Uživatelský avatar
no_-_name
Příspěvky: 257
Registrován: 13 pro 2007, 01:00
Bydliště: Mladá Boleslav

#39 Příspěvek od no_-_name »

Kde jsi vzal ty brýle? Bejvá za ně docela pálka a máš pravdu - vždy jen jedny brýle na určitou vlnovou délku
~Nestavte se mi na odpor! - Georg Simon Ohm ~

laser.

#40 Příspěvek od laser. »

xxxEDISONxxx píše:Zkoušel nìkdo ty filtøíky já jsem pøez optiku malého andìlíèky asi na 500m byl velikej 30 na 30 cm a lidi na autobusovým nádraží z nìj nemohli.Používám lasser z vypalovaèky a krmim ho 450mA v pulsu to je max co má cenu jinak bìžnì 300mA v pulsu.Se støídou 10% f:100kHz.A to je pravej brutus :-) tedy pøíkon 1,1w v pulsu ale jde o to kolik bude výkon já mislim že úèinnost bude hodnì hloupá.Pozor sítnice je citlivé zaøízení já používám laser bríle bojím se totálního odrazu od rùzných tìles a Porzor ty bríle proti laserovým paprskùm by mìli být urèeny na tu pravou konkrétní vlnovou délku na zelený laser èervené brýle no nevím.
Zaujimalo by ma, ako dlho ti takto dioda vydrží, ani sa radšej nepýtam ako to chladíš :twisted:
Ja mám zakupenú 500 mW Infralaserovú ktorá má odporúèaný prúd cca. okolo 600 mA. To keby som krmil pulzným omnoho vyšším prúdom, asi by som šiel do hodne ve¾a watov.

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#41 Příspěvek od bastliar »

:arrow: http://www.gme.sk/sk/l-splpl90-p511-082.html
:arrow: http://www.gme.sk/_dokumentace/dokument ... -082.1.pdf

V GM-ku ponúkajú zaujímavý kúsok, aj keď momentálne vypredaná infračervená dioda L-SPLPL90 : 905nm 25 Watov. Mal niekto tú česť s touto diodou. Napajaci zdroj musí byť lahôdka.
Kedže ale laserová dioda neobsahuje kontrolnú fotodiodu, stačil by snáď PWM regulátor, alebo DC/DC menič s vhodnou frekvenciou, šírkou pulzu.
Pre príklad :
:arrow: http://www.pokusy.chytrak.cz/schemata/wmp.htm

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od Lukas-Peca »

DAP píše:Jurbise : a čo tak okrem okopirovania obrázka dopísať - minus pól stabilizátora 7805 nie je správne naznačený, je to tak veľa :roll:
Je to dobře, takto zapojená 7805 funguje jako stabilizátor proudu. Zkus si příště přečíst popis.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od forbidden »

bastliar píše: Kedže ale laserová dioda neobsahuje kontrolnú fotodiodu, stačil by snáď PWM regulátor, alebo DC/DC menič s vhodnou frekvenciou, šírkou pulzu.
Pre príklad :
:arrow: http://www.pokusy.chytrak.cz/schemata/wmp.htm
Na šířku pulsu max 100 nm a střídu max 0,1 % ti PWM s 555-kou fakt stačit nebude.

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#44 Příspěvek od bastliar »

No to fakt nie, uvedenú schému som uviedol len pre predstavu, čo si predstavujem pod PWM aby nedošlo ku nedorozumeniu pri prvotnej komunikácii zo spriatelenou protistranou

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#45 Příspěvek od termit256 »

kdyz ma d.c. 0,1% tak bude na pohled svitit jako jakykoliv 25mW laser, pokud teda nepotrebujes k necemu ty kratke vykonne pulzy.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“