AKKU šroubovák Black and Decker

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ruzha
Příspěvky: 38
Registrován: 29 črc 2007, 02:00

AKKU šroubovák Black and Decker

#1 Příspěvek od Ruzha »

Mám problém s tímto šroubovákem. Odešel mi nabíjecí adaptér. Když jsem jej rozdělal, zjistil jsem, že je tam pouze transformátor s výstupem 5V střídavých a proud asi 200mA a ani žádná pojistka. Nikde jsem ovšem nenašel trafo na 5V. Můžu jej nehradit trafem 6V, co mají v EZK? Nebo čím to nahradit, aby to bylo malé a přenosné. Děkuji

Uživatelský avatar
thunderstrike
Příspěvky: 373
Registrován: 06 úno 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od thunderstrike »

a co třeba : http://www.itlevne.cz/zbozi/external-ac ... ?p=z:79429
na netu je toho plno..

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od zdenoeddie »

Doma mam myslim original nabijacku k tomu,ak by si mal zaujem este upresnim udaje ci sa zhoduju s tvojou,ale az koncom mesiaca ked pojdem domov :wink:

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#4 Příspěvek od tandel »

U jednoho jejich aku šroubováku v návodu píšou, že se aku může nabíjet trvale - prostě nechávat nabíječ pořád zapnutý 24 hod. denně. Zkušenost je taková, že pak nabíječ prostě odejde.
6V trafo bych pro jistotu nedával, chce to raději originál parametry.

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od zdenoeddie »

tak to co mam doma je len na 3.3V,takze asi nic :?
Obrázek

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#6 Příspěvek od jandu »

Pozerám, že je to ten s dvoma 3 voltovými šúlkami. Ten nabíja polvlnou, jeden vývod trafa je +/-, druhý vedie na + pól jednej cez jednu diodu a na - pól cez druhú diodu. Podľa mňa tam môžeš dať to 6 V trafo s tým, že namiesto jednej diody v každej vetvy dáš dve.

Mne jeden šúlok odišiel. Vyzerá to tak, že šrubovák na 1. stupni berie napätie iba z jednej batérie a na druhom z dvoch v sérii. Snažil som sa ich pravidelne zamieňať, ale už bolo neskoro. Pozeral so sa po novej, ale tá cena ma úplne vyviedla z miery. Odvtedy uvažujem o sprevádzkovaní na trafo.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
Ruzha
Příspěvky: 38
Registrován: 29 črc 2007, 02:00

#7 Příspěvek od Ruzha »

Děkuji za pomoc, ale nejspíš vyzkouším to trafo na 6V. Jen by mě zajímalo, jak je to uvnitř toho šroubováku. Zda je tam nějakej usměrňovač...

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#8 Příspěvek od jandu »

Vnútri máš iba prepínač smeru otáčok a kombynovaný spínač-pomalý chod/rýchly chod.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Jenys »

Jestli to tráfko nejde, vůbec z něj nic neleze, mohla by být pryč ta tepelná pojistka, ta se dá vypojit a používat bez ní, ale s rizikem i když mě to bez ní funguje, ale u jiného přístroje. Ta tepelná pojistka je přibalená k vinutí, takže není vidět a musel by jsi rozdělat tu omotávku na vinutí a tam by měla být v sérii s primárem. Ale to trafo 6V by přeci neměl být problém, stačilo by jen odporem omezit proud na 200mA, nebo udělat jednoduchý proudový zdroj z LM 7805. Oni tam mají těch 5V, aby to bylo jednoduché a nemuselo se to nijak omezovat. Já mám doma plonkovou aku vrtačku(šroubovák) 9,6V kde odešly aku a cena byla vyšší než koupit celou jinou vrtačku se dvěmi aku a ještě to má příklep.Tak mi zbyla vrtačka a dobíječka. Snad jen ji používat přes to trafo. :D

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“