Bakelit

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#46 Příspěvek od Jenys »

Primergy píše:Svitkový kondenzátory tam budou možná ještě dobrý. já měl doma rádio... myslim že to byla "Jiskra" z Kolína. nějakej superhet. často se na něj hrávalo a tak. Svitky to mělo z Rakouska, Maďarska, Československa, tak jsem jich pár zkusmo změřil a sice měli kapacitu trochu mimo toleranci 10%, ale furt se držely. Horší to bylo s Elitama.
já bych ty knoflíky taky řešil namícháním obyčejného granulátu termoplastu s barviva. Sice na omak by se hned poznalo, že to není originál, ale vzhledově (při správném barvivu) by se nic nepoznalo. :wink:
No já si také myslím, že by se to sneslo, udělat ty knoflíky z něčeho co se dá udělat doma. Vždyť z toho se snad nestřílí??

K čemu se vztahuje tvůj příspěvek?

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#47 Příspěvek od pajosek2 »

Co tady furt řešíte, napište třeba do AME,že chcete origo. knoflíky na MK207 a je to,ale modlete se ať nemají přímou linku na docenta Chocholouška ,co ho zásobuje pan Karfík,mohli by jste s ním mít osobní zkušenost.

Teď vážně,mám na půdě Mikrofonu Panfon luxus a až na něj přijde řada,tak budu řešit stejný problém z knoflíkama.Sice mám knoflíků slušnou zásobu,ale tyhle zrovna ne,jsem zvědav jak to vyřeším.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#48 Příspěvek od Oldradio »

Jenys píše:A kde je vůbec to číslo, já ho nikde nevidím, ani ten Kosmofon?
Tak ani nevím, co mám doma :(
Možná že je funkční,nevím, už hodně dlouho jsem ho neměl puštěné a kdo ví jak jsou na tom kondensátory?
Mikrofona zrovna svoje značení docela tajila, někdy bývalo na stupnici, jinak jen podle katalogu. http://www.oldradio.cz/mk307.htm

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#49 Příspěvek od Oldradio »

Jenys píše:
vombat píše:Je to MK207, to černé provedení má podle fotek černé mřížky před repro zřejmě ze dřeva a knoflíky jsou z černého bakelitu. Tytéž knoflíky jsou u MK309 Slavěna.
Nevíš náhodou co to je zač, to rádio co jsem tam dal včera, to s těmi dvířky nahoře?

Je to napsané na stupnici, Radio Havel, typ neznám, ale firmu vlastnil někdo z příbuzných našeho exprezidenta a sídlila v pražské Lucerně. Zanikla prý proto, že Havel si našel ještě lepší míň náročný zdroj příjmů...

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#50 Příspěvek od Jenys »

Oldradio píše:
Jenys píše:
vombat píše:Je to MK207, to černé provedení má podle fotek černé mřížky před repro zřejmě ze dřeva a knoflíky jsou z černého bakelitu. Tytéž knoflíky jsou u MK309 Slavěna.
Nevíš náhodou co to je zač, to rádio co jsem tam dal včera, to s těmi dvířky nahoře?

Je to napsané na stupnici, Radio Havel, typ neznám, ale firmu vlastnil někdo z příbuzných našeho exprezidenta a sídlila v pražské Lucerně. Zanikla prý proto, že Havel si našel ještě lepší míň náročný zdroj příjmů...
Hm, to jsem z toho také poznal, ono je to ještě napsané i na té mapě co je na tom víku nahoře a vzadu na razítku. Tak já si vzpomněl na Havla, ale Havlů je víc, tak jsem si to nespojoval s tím Václavem Havlem. A myslíš, že to rádio je nějak zajímavé? Dokonce je funkční. :wink: Repro má elektromagnet a je použitý jako tlumivka ve zdroji.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#51 Příspěvek od Jenys »

Oldradio píše:
Jenys píše:A kde je vůbec to číslo, já ho nikde nevidím, ani ten Kosmofon?
Tak ani nevím, co mám doma :(
Možná že je funkční,nevím, už hodně dlouho jsem ho neměl puštěné a kdo ví jak jsou na tom kondensátory?
Mikrofona zrovna svoje značení docela tajila, někdy bývalo na stupnici, jinak jen podle katalogu. http://www.oldradio.cz/mk307.htm
Tak to je přesně ona Mikrofona co mám. Asi se na ní někdy kouknu, jestli vůbec hraje. :wink:

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#52 Příspěvek od vombat »

Zatím nevím co to máš za rádio, někdy je to celkem problém určit. Pomáhají jen dobové prospekty, návody, plakáty a ceníky. Bohužel je jich poskrovnu. Navíc výrobci nápady různě mezi sebou kopírovali podle módy a tak se rukopis jednotlivých výrobců hodně podobá v určitých modelech. Nedávno jsem dostal jedno rádio v mahagonu, po dlouhém hledání po netu - EUMIG 430. Nebo další příklad Philips EROICA - borci měli žízeň, tak ji někde vyštrachali a za litr rumu jsem měnil, bohužel bez stupnice, nikde jsem ji nenašel kompletní a tak nevím jak vypadá originál stupnice. Druhý borec se to dozvěděl, nesl mi elektronky v igelitce, bohužel cestou na ni upadl, 15 elektronek MARS ..... jen patice, televizní přežily. Je jasné, že 100% originál je to pravé ořechové, jakákoliv replika byť sebelépe zdařilá - to není ono a když už, tak alespoň zachovat původní materiál a technologii. To Oldradio - foto Brožík stále platí, ale čekám na počasí, musím fotit venku, mám ho zatím v garáži a nevychází mi to do foťáku.

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#53 Příspěvek od vombat »

To Jenys:http://www.radiohistoria.sk/Oldradio/ma ... id/0000910 ...asi je to ono. Doplň tam foto.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#54 Příspěvek od Jenys »

vombat píše:Zatím nevím co to máš za rádio, někdy je to celkem problém určit. Pomáhají jen dobové prospekty, návody, plakáty a ceníky. Bohužel je jich poskrovnu. Navíc výrobci nápady různě mezi sebou kopírovali podle módy a tak se rukopis jednotlivých výrobců hodně podobá v určitých modelech. Nedávno jsem dostal jedno rádio v mahagonu, po dlouhém hledání po netu - EUMIG 430. Nebo další příklad Philips EROICA - borci měli žízeň, tak ji někde vyštrachali a za litr rumu jsem měnil, bohužel bez stupnice, nikde jsem ji nenašel kompletní a tak nevím jak vypadá originál stupnice. Druhý borec se to dozvěděl, nesl mi elektronky v igelitce, bohužel cestou na ni upadl, 15 elektronek MARS ..... jen patice, televizní přežily. Je jasné, že 100% originál je to pravé ořechové, jakákoliv replika byť sebelépe zdařilá - to není ono a když už, tak alespoň zachovat původní materiál a technologii. To Oldradio - foto Brožík stále platí, ale čekám na počasí, musím fotit venku, mám ho zatím v garáži a nevychází mi to do foťáku.
Díky za odpověď. No jo, já to rádio kdysi dostal od bráchového tchána, měl to v garáži a bylo to celé dost v nepořádku, reproduktor měl přirezlou membránu k elektromagnetu, to jsem uvolnil a pak tam byla utržená anoda, tak to jsem také opravil a něco bylo, už si to nepamatuji se zdrojem, to jsem taky opravil a uvedl to do chodu. Opravil jsem lak, bylo to fakt dost zanedbané a teď to už vypadá jako rádio. Je to fakt zajímavý kus. V aukru jsem viděl také nějakého Havla, jiného, ale to je příšerné už jen od pohledu, skříňka dost fuj, uvnitř to ani nemá střeva a chtěl za to nějak moc.
Ale co mě dneska mrzí, tak v 67 roce jsem měl doma Marconiho, nevím už ten typ, byla to myslím kaplička a já ho po 68roce, když pak přestalo hrát, rozebral a asi vyhodil. Pamatuji si, že tam byly v měděných krytech, válcích, mezifrekvence, fakt je toho škoda. Tohle rádio mi tenkrát hlásilo, když nás přišli v 68 roce, 21 srpna navštívit rusští bratři a jako třináctiletej kluk jsem z toho byl dost na větvi, co se to děje. Kdo pamatuje tuhle dobu, ty hlášení rozhlasu, asi ví co myslím. Jo, tohle rádio bylo bezva a mít ho dneska....
Mám doma taky haldu všelijakých elektronek, tak pokud by jsi měl zájem, nebo někdo, sepsal bych seznam. :wink:

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#55 Příspěvek od vombat »

Seznam určitě napiš, elektronek není nikdy dost...

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#56 Příspěvek od Jenys »

vombat píše:Seznam určitě napiš, elektronek není nikdy dost...
Hm, tak někdy zajdu do garáže a proberu to a pak udělám seznam :wink:

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#57 Příspěvek od Jenys »

vombat píše:To Jenys:http://www.radiohistoria.sk/Oldradio/ma ... id/0000910 ...asi je to ono. Doplň tam foto.
Tak to je přesně to rádio, ty jsi fakt šikula, kde jsi přišel k té adrese? Je tam spousta krásných kousků a i zajímavé diskuse. Zase mám kde trávit už tak nabitý čas :) Já na tuhle tvou odpověď přišel až teď :)
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#58 Příspěvek od vombat »

Je to jedna z mála stránek, která má velkou informační hodnotu a po jednoduché registraci je dostupné všechno od servisních návodů, schémat až po rady jak na to. Takových moc není. Podívej se na http://www.radiotechniek.cjb.net/, taky dobrá, nutná registrace, ale musíš alespoň trochu vládnout angličtinou.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#59 Příspěvek od stepa »

Cekam, kdy dopadne radiohistoria.sk jako radiomuseum.org :?

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#60 Příspěvek od Jenys »

vombat píše:Je to jedna z mála stránek, která má velkou informační hodnotu a po jednoduché registraci je dostupné všechno od servisních návodů, schémat až po rady jak na to. Takových moc není. Podívej se na http://www.radiotechniek.cjb.net/, taky dobrá, nutná registrace, ale musíš alespoň trochu vládnout angličtinou.


Jo kouknu se, ale ta anglina...??? Uvidím co a jak tam zvládnu, když tak zkusím slovník.Jo byl by dobrej nějakej překladač stránek :) Ale díky za upozornění na dobré linky :wink:
Trochu jsem přebíral elektronky, budu to muset roztřídit a sepsat co mám, je toho krabice od okružní pily. Dost je toho z TV a něco z rádií a pak něco ani nevím, kde jsem to vzal. :D
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“