actidamp MK 4

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stephunk
Příspěvky: 395
Registrován: 19 lis 2006, 01:00
Bydliště: Žilina

#16 Příspěvek od stephunk »

Ak si podľa toho robíš aj zdroj, kúp si 3x toľko poistiek ako tam je, keď ich všetkty pomíňaš, možno zistíš prečo :lol: :lol: :lol: botička tam je malinkatá :wink:

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#17 Příspěvek od tandel »

Ano, dnes je moderne vselico, ale to neznamena, ze je to aj dobre

Nevidím v používání online softu problém...

Uživatelský avatar
wilibald
Příspěvky: 90
Registrován: 07 srp 2006, 02:00

#18 Příspěvek od wilibald »

Ja jsem se s tim ani nevysiloval...Dal jsem pritelkyni (profesionalni matematik) prehled rad soucastek, clanek z AR a morila se s tim cely vecer. Ale uznavam, ze jsem navrzene kombinace meril v dostupnych skladovych soucastkach a neskoncili jsme, dokud to nebylo slozeno presne. Nejsem elektrotechnik, takze vse delam, ja se rekne a pise a poctive jsem meril odpory i kondenzátory. Predpokladam, ze autor to chtel mit presne, proto tam dal vzorec, aby se kazdy mohl zaridit podle skutecnych hodnot soucastek, ktere ma k dispozici a ani tedy nenavrhoval nejake "typicke osazeni".

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#19 Příspěvek od PCman »

Taky jsem se dozvěděl že každý vydavatel dělá desky jinak.


http://www.belza.cz/audio/phono.htm

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#20 Příspěvek od EKKAR »

Belza je Belza - jednak umí, druhak je docela samorost. Ale srovnávat jeho a KTERÝKOLIV Dudkův preamp je jako porovnávat Octu II, byť v turbu 2.0FSI a 4x4 v metalíze k tomu s RollsRoycem...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#21 Příspěvek od Cust »

PCman píše:Taky jsem se dozvěděl že každý vydavatel dělá desky jinak.


http://www.belza.cz/audio/phono.htm
to asi jo, někdy se dělají přepínače na změnu křivky...

jinak ten preamp jsem stavěl před pár lety a musím říct, že to bylo víc než strašné - pak jsem si udělal podle schématu uvedeném v datasheetu u OP27 - osazené operákem OP37 a je to super :-)

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#22 Příspěvek od Cust »

wilibald píše:.... Predpokladam, ze autor to chtel mit presne, proto tam dal vzorec, aby se kazdy mohl zaridit podle skutecnych hodnot soucastek, ktere ma k dispozici a ani tedy nenavrhoval nejake "typicke osazeni".
Myslim, ze od PD to bylo spíš IQ test, když někdo chtěl mít jeho věc, musel jsi ji alespoň částečně zasloužit - u aktidampu to bylo skoro zadarmo :-)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#23 Příspěvek od EKKAR »

Jo, Velký Mistr Konstruktér PD myslel na vše - uvědomme si, že své konstrukce navrhoval ještě v době hluboké totality, kdy sehnat přesné typy součástek byl někdy úkol pro vraha. Takže se skládalo a upravovalo - a na to on myslel, když ty vzorečky do návodů dával, ne jako IQ test. Optimální průběh charakteristiky podle křivky korekce RIAA jeho zapojení zaručuje jen při dodržení předepsaných hodnot - a ty se úplně přesně nedají nakoupit ani dneska při běžně dostupných 1% součástkách, prostě mmntálně nejsou na skladě - takže se dopočítává a bastlí.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od vombat »

MK4 si chci v nejbližší budoucnosti postavit, v dnešní době není problém se součástkami a jejich ceny jsou nízké. Co se týče tolerance součástí 1% - už vidím tu celou řadu lidí, která má doma kalibrovaný měřák s přesností minimálně o řád lepší a k tomu klimatizovanou místnost.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#25 Příspěvek od EKKAR »

Nemusí bejt zrovna kalibrovanej - ale i když budou odchylky součástek jen 1%, tak celková odchylka u dvou součástek shodného druhu a typu může být AŽ 2% - jedno nahoru, druhý dolů a když máš stereo, chceš mít co nejshodnější kanály, abys neměl různý charakteristiky a fázový posuny v obou kanálech - na tom záleží víc, než na absolutní přesnosti průběhu, takže stačí měřák 1,5% nebo přesnější a párovat na shodu, byť maličko odchylnou od nominálu - a to jde mnohem přesněji, než nastavování absolutních hodnot.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
wilibald
Příspěvky: 90
Registrován: 07 srp 2006, 02:00

#26 Příspěvek od wilibald »

vombat píše:MK4 si chci v nejbližší budoucnosti postavit, v dnešní době není problém se součástkami a jejich ceny jsou nízké.
Hlasim, ze mne vysel se vsim vsudy asi na 4 500 Kc, dost shaneni i dost casu a prace. Na nicem se nesetrilo a nic se nezanedbavalo. Nakup asi v 7 int. obchodech, nejlepsi soucastky, co jsem sehnal, "znackove" IO, krabicky od Fischer, kvalitni konektory, zlacene nozicky a gravirovany stitek atd..atd... Aby to trochu vypadlo a dlouho dobre slouzilo...Osazene desky bych tipoval tak minimalne na 2000 Kc...vcetne postovnych a pod... Ale netusim, co by obnasela nejaka low-cost varianta...Moje cena, pokud ani nepocitam hodiny prace a sezeni u netu neni az tak nejmensi...ale to je asi relativni...ovsem byl jsem docela prekvapeny, jak to naskakovalo...

Uživatelský avatar
feketek
Příspěvky: 67
Registrován: 22 črc 2007, 02:00
Bydliště: Štramberk

#27 Příspěvek od feketek »

Mohl bys tu dát nějaký obrázek pro inspiraci a k pokochání?

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od vombat »

Nevím, kde nakupuješ součástky, když vezmu kusové ceny z GES, pozlacené CINCH, tak součástky jsou necelých 1000Kč. Není to nejlevnější obchod, dají se nakoupit mnohem levněji. Použiju předepsané IO.U mě je většina pasivních součástí v šuflíku, nemám jen IO a nějaké drobnosti. Vr.1994 stály v průměru 80Kč, dnes desetinu.Desky vyrábím sám. Krabičku chci udělat z ořechového dřeva a vylepit Cu folií - dvě vyfrézované půlky, oblé hrany, napuštěné fermeží a přelakované polomatným lakem, možná citrónovým šelakem,malé plstěné nožky. Logo vyfrézuju přímo do dřeva nebo udělám zapuštěnou intarzii z dýhy nebo mosazi.. Chci to mít v retro stylu. Práci si jako bastlíř nepočítám. Co se týče jakostních součástek - měřil jsi přenosovou charakteristiku, zkreslení a souběh kanálů? Aby ses pak nedivil - součástky nej kvality nejsou všechno.

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#29 Příspěvek od PCman »

DPS se dají pořídit u Bučka nevrtané kolem 50Kč ale mám jiný problém mám obyč měřák a koupil jsem 10Ks odporů s tolerancí 1% 10K ale všechny mi ukazují o 200- 300 ohm méně mám podezření na odchylku toho měřáku.Můžete mi poradit jak se dá doma ten měřák zkalibrovat stačí mi jen odpor a kapacita?Trymry tam jsou jen potřebuji poradít něco co se dá sehnat aby to bylo hodně přesné podle čeho to nastavím.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#30 Příspěvek od PavelFF »

...ale mám jiný problém mám obyč měřák a koupil jsem 10Ks odporů s tolerancí 1% 10K ale všechny mi ukazují o 200- 300 ohm méně mám podezření na odchylku toho měřáku.
Jako první zkus vyměnit baterku za novou. Mně to měřák typu 3900 dělá taky - ještě nesvítí signalizace slabé baterie, ale už to blbě měří odpory. Např. 3k3 to ještě měřilo dobře, ale odpory 10k0 už to změřilo třeba 9k8. Mám několik laciných měřáků typu 830 za 100Kč a všechny měří odpory za pokojových podmínek dosti přesně - chyba pod 0,3%. Proto tipuju slabou baterku.

V GME prodávají odpory s tolerancí 0,1% - na ověření měřáku jsou dobré. Nebo např. SMD odpory s čtyřmístným značením z nějaké vyřazené desky jsou taky pozoruhodně přesné (např. hodnota 10k0 je označena jako "1002" a většinou bývají bleděmodré).

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“