Elektronika z baterie

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
borovecek
Příspěvky: 213
Registrován: 28 črc 2004, 02:00
Bydliště: Bílý Kostel nad Nisou

Elektronika z baterie

#1 Příspěvek od borovecek »

Prosím vás o radu, mam notebook, do baterky leze nabíjecí napětí kolem 16Volt, ale baterie se nenabije, přitom články jsou v pořádku (LI-ION) ,zároveň je u článků nějaká elektronika ,viz obr http://img442.imageshack.us/my.php?imag ... 034ou7.jpg , články jsou zde vždy dva paralelně a je na nich odbočka, mohl by mi prosím někdo poradit jak udělat místo této elektroniky nabíječku?

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#2 Příspěvek od tandel »

Ta "elektronika" se zdá být podle obrázku dost složitá.

Stan3

#3 Příspěvek od Stan3 »

Ta elektronika monitoruje jednotlivé èlánky,kompenzuje napìtí na èláncích(rovnomìrné vybíjení a nabíjení),pøekroèení napìtí nebo podpìtí a proudové zatížení. Navíc si ta elektronika ukládá tyto informace na pamì￾ a ještì komunikuje s NB. Musel bys speciálním programem pøepsat nastavení pamìti(výrobce baterie).Nìkteøí výrobci NB mají na stránkách ke stažení program pro nastavení baterie.

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#4 Příspěvek od Filda »

není jednodušší koupit novou baterii?

Uživatelský avatar
borovecek
Příspěvky: 213
Registrován: 28 črc 2004, 02:00
Bydliště: Bílý Kostel nad Nisou

#5 Příspěvek od borovecek »

To tandel: ona se nezdá, ona je
To Stan3: u konektoru je popsáno, kde je napětí, pak teplotní čídlo poté SMBC a SMBD a zem, a ještě i na té elektronice opravdu jedna EEPROM-ka je
To Filda: no nejdřív než bych kupoval novou tak ji chci alespoň nějak zkusit zprovoznit, dávat skoro dva a půl tisíce za baterii se mi moc nechce

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#6 Příspěvek od Maskot »

Neni to jednoducha vec koukni se pro inspiraci sem http://sweb.cz/Frantisek.Rysanek/baterie.html.V praci jsem mel casto problemy s bateriemi do PG od Siemense.Clanky dobre a baterka na nic jako celek,odchazely snimaci odpory pro mereni proudu.Pres opravy to vetsinou stejne koncilo koupi baterie nove.Vetsi sance byla pri prepsani dat v Epromce daty z nove baterky.

Uživatelský avatar
borovecek
Příspěvky: 213
Registrován: 28 črc 2004, 02:00
Bydliště: Bílý Kostel nad Nisou

#7 Příspěvek od borovecek »

no já tu BQ2092 ani BQ2040 nemam, jediný co tu je, je BQ29310PW a do toho vedou vývody z té eepromky

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#8 Příspěvek od Maskot »

Podivej se na oba dva ten Tvuj je tady http://www.alldatasheet.com/datasheet-p ... 311PW.html a zkus porovnat.

Uživatelský avatar
borovecek
Příspěvky: 213
Registrován: 28 črc 2004, 02:00
Bydliště: Bílý Kostel nad Nisou

#9 Příspěvek od borovecek »

To Maskot: no tak nějak by to sedělo, ale napětí tam naměřim jen na napájení a vstupu, na výstupu nic

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“