satelit+dvd rekorder+vhs

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dudulusan
Příspěvky: 3
Registrován: 29 úno 2008, 01:00

satelit+dvd rekorder+vhs

#1 Příspěvek od dudulusan »

Zdravím,
prosím o radu.Pořídil jsem si satelit Dualbox Hyundai od DigiTv.Nevím jak to mám propojit - s DVD rekorderderem 2x scart,videorekorder 2x scart,televize 2x scart.Prosím v jakém pořadí a jakým kabelem to mám zapojit? Já nemůžu naladit žádný programy na DVD rekorderu.
Děkuji za radu

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Jenys »

dudulusan píše:Zdravím,
prosím o radu.Pořídil jsem si satelit Dualbox Hyundai od DigiTv.Nevím jak to mám propojit - s DVD rekorderderem 2x scart,videorekorder 2x scart,televize 2x scart.Prosím v jakém pořadí a jakým kabelem to mám zapojit? Já nemůžu naladit žádný programy na DVD rekorderu.
Děkuji za radu

Já jsem řešil podobný problém. Jak a co budeš konkrétně používat? Pokud chceš zaznamenávat na obě zařízení ze satelitu, tj, DVD i video, tak jeden scart propoj kabelem scart s plně obsazenými piny do DVD vstupu, podle manuálu k DVD a z druhého scartu satelitu to zapoj do vtupu videa a výstupy z videa a DVD zapoj do vstupů scart TV a mělo by to jít. Pak budeš volit na TV mezi vstupy scart 1 a scart 2. Při zapnutí satelitu a videa nebo DVD by to mělo zapínat TV vstupy automaticky. Zkus to a uvidíš :D

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Jenys »

Jo a dost důležité je, aby jsi tam propojil anténní vstupy, to je, zapoj anténu do vstupu videa a z něj to musíš ještě propojit do TV a pak by jsi měl naladit stanice normálně.

Uživatelský avatar
dudulusan
Příspěvky: 3
Registrován: 29 úno 2008, 01:00

#4 Příspěvek od dudulusan »

Děkuji za odpověd,už to šlape,mát trochu špatný signál na VHS,ale bude to asi csartem-není moc kvalitní,dík Dudulusan

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Jenys »

dudulusan píše:Děkuji za odpověd,už to šlape,mát trochu špatný signál na VHS,ale bude to asi csartem-není moc kvalitní,dík Dudulusan

Nechápu, jak můžeš mít špatný scart? Jako špatný signál z antény, nebo jen z kazety? Trochu mi to prosím upřesni :wink:

Uživatelský avatar
dudulusan
Příspěvky: 3
Registrován: 29 úno 2008, 01:00

#6 Příspěvek od dudulusan »

Mám tam levný kabel z Obi za 49,- není stíněný,mám duchy,dělá to jak u kazet tak i antena.Vím,že jo to tím,když ho vyměním za kabel silnější, dokonale stíněný obraz je podstatně lepší.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Jenys »

dudulusan píše:Mám tam levný kabel z Obi za 49,- není stíněný,mám duchy,dělá to jak u kazet tak i antena.Vím,že jo to tím,když ho vyměním za kabel silnější, dokonale stíněný obraz je podstatně lepší.
Tak si ho zkus jen od někoho půjčit na vyzkoušení a když to bude dobré, tak ho kup. Dneska je toho všude dost a je potřeba brát ty dražší. Já teda u mých zařízení, nemám , problém s duchy, mám digitální vysílání, takže pohoda a také nemám všechny kabely stíněné. Analaog jde přes anténní kabel, tak je to podle signálu a ten je tu špatnej.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “