osciloskop BM 566A

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
SpeciaL3
Příspěvky: 13
Registrován: 13 led 2008, 01:00

#16 Příspěvek od SpeciaL3 »

Davidus píše:No, zajímavé otázka na to že sis koupil tak vymakaný osciloskop :lol: Všechno najdeš v manuálu. mam ho

A mohol by si ho posunut dalej. :D

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od stepa »

TAKZE:
stiskni tlacitko INT...to je vnitrni synchronizace. Navol kanal A, nastav zobrazeni tak 1V/dilek. Nastav casovku tak 0,1ms/dilek. Stiskni tlacitko na stredeni(to je ta 0), a dej si paprsek na stred pomoci vertikalniho posuvu(sipka nahoru a dolu), vypni stredeni a prived signal na vstup A. podle toho co privedes, navol SS, nebo ST vazbu...to je ten cudl vedle 0.

EDIT//a jeste navol volbu AUT a LF(nebo HF)...to je celkem jedno
Naposledy upravil(a) stepa dne 14 úno 2008, 23:11, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od stepa »

SpeciaL3 píše:
Davidus píše:No, zajímavé otázka na to že sis koupil tak vymakaný osciloskop :lol: Všechno najdeš v manuálu. mam ho
A mohol by si ho posunut dalej. :D
Hledej smudlo, treba tady:
http://www.radiotechnikatabor.cz/tesla/

Uživatelský avatar
SpeciaL3
Příspěvky: 13
Registrován: 13 led 2008, 01:00

#19 Příspěvek od SpeciaL3 »

stepa píše:
SpeciaL3 píše:
Davidus píše:No, zajímavé otázka na to že sis koupil tak vymakaný osciloskop :lol: Všechno najdeš v manuálu. mam ho
A mohol by si ho posunut dalej. :D
Hledej smudlo, treba tady:
http://www.radiotechnikatabor.cz/tesla/
Dikeska :idea:

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od stepa »

Pomackej ten osciloskop jak jsem ti napsal a musis tam neco vyloudit, pokud nemas generator, oscak ma vnitrni. To jsou ty 3 zdirky pod obrazovkou a prived to na vstup...bud 600mV, nebo 60mV.

Uživatelský avatar
SpeciaL3
Příspěvky: 13
Registrován: 13 led 2008, 01:00

#21 Příspěvek od SpeciaL3 »

stepa píše:Pomackej ten osciloskop jak jsem ti napsal a musis tam neco vyloudit, pokud nemas generator, oscak ma vnitrni. To jsou ty 3 zdirky pod obrazovkou a prived to na vstup...bud 600mV, nebo 60mV.
:D :D :D no parada nebavi som skusal s kamosom ale dajak nebavi, teraz prezmenu le taka ciarka beha sem a tam. A ked som napojil sondu 1:1 taq mal by sa signal upravit do takych odblznikov ale ono stale nic stale sem a tam. Neviem si dat uz rady vie mi niekto povedat co mam navolit na tlacidlach aby isiel???

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od stepa »

Popisoval jsem ti vyse, co mas navolit na osciloskopu, jestli si to navolil a mas tam pouze tecku, tak nejsi predurcen k ovladani osciloskopu a dej ho nekomu, kdo ho vyuzije :? . Kdyz ti z toho leze bezici tecka, tak musis dat rychlejsi casovku. Mas zapojenej na vstup prislusneho zapnuteho kanalu dobre signal z kalibracniho generatoru obdelniku?

Uživatelský avatar
SpeciaL3
Příspěvky: 13
Registrován: 13 led 2008, 01:00

#23 Příspěvek od SpeciaL3 »

stepa píše:Popisoval jsem ti vyse, co mas navolit na osciloskopu, jestli si to navolil a mas tam pouze tecku, tak nejsi predurcen k ovladani osciloskopu a dej ho nekomu, kdo ho vyuzije :? . Kdyz ti z toho leze bezici tecka, tak musis dat rychlejsi casovku. Mas zapojenej na vstup prislusneho zapnuteho kanalu dobre signal z kalibracniho generatoru obdelniku?
presne to som spravil co si mi pisal a aj som nastavoval nizsie volty ale aj cas som zmenosoval a zvysoval ale stale ta ciarka tam lietala.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od stepa »

Kdyz das desitky us, tak ti nemuze litat carka. Mas zapnuty dobry kanal? 566ka ma casovku pro kazdy kanal zvlast. Jinak manual mas, tak se tam mrkni na postup kalibrace...to je vicemene to, co jsem ti tady popsal.

Jeste me tak napadlo. Na co sahas tou sondou? Na ktere vystupy z generatoru.

Nebo vis co? Popis postup, co mas nastaveno a co je na stinitku :wink:

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od Jenys »

A nemáš náhodou vypnutý ten vstup? teda zmáčknuté to tlačítko, pravé u vstupu, to myslím uzemní vstup a nic tam nejde. Jinak by to muselo jít jak píše stepa, nebo jestli není něco s tou sondou. Zkus na ten vstup přivést signál třeba z prstu bez sondy a vstupní napětí dej nevyší a když tak ho snížíš a měj tam střídavé napětí, zaplé u vstupu levé tlačítko. Stačí jen se dotkout a zjistit zda to reaguje. Já to zkoušel a šlo mi to se sondou 1:10 jen jsem musel dát citlivější vstupní napětí.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#26 Příspěvek od tandel »

Obsluha osciloskopu BM566 názorně http://www.utee.feec.vutbr.cz/MMV/pristroje/BM566A.pdf

Uživatelský avatar
SpeciaL3
Příspěvky: 13
Registrován: 13 led 2008, 01:00

#27 Příspěvek od SpeciaL3 »

mozem poprosit od niekoho ICQ number aby on mi hovoril co mam stlacat a ja to budem robit a uvidime zeci ide alebo nie. DIQ

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#28 Příspěvek od tandel »

No a jak to všechno dopadlo?

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od stepa »

tandel píše:No a jak to všechno dopadlo?
Cekal jsem jestli se neozve...neozval. ICQ mam v liste...

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“