CD přehrávač Technics SL PG 300 - nenačítá CD

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
petrfav
Příspěvky: 52
Registrován: 27 úno 2008, 01:00
Bydliště: Střední Morava

CD přehrávač Technics SL PG 300 - nenačítá CD

#1 Příspěvek od petrfav »

Zdravím, mechanika není schopna načíst CD, jen se točí proměnlivou rychlostí a nenačte nic. Nevíte v čem by moh´ být problém? Optiku jsem čistil a nic. Má to cenu ještě řešit, nebo to vyhodit? Dík.

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#2 Příspěvek od SIDTIM »

Zkus si přejít na diskuze ve fóru DVD, VHS, SAT.. co je tam diskutováno platí do jisté míry i pro CD přehrávač.
Tady bychom jen omílali stejné problémy.
Hodně štěstí!
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#3 Příspěvek od konosuke »

Teda, bez urážky: není to nosič CD-RW nebo formát dat MP3 ?
Mám player Technics SL-PG400A, již 16 let a tyto disky prostě nenačte.
Vše ostatní O.K.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
petrfav
Příspěvky: 52
Registrován: 27 úno 2008, 01:00
Bydliště: Střední Morava

#4 Příspěvek od petrfav »

Ne, jde opravdu o original CD.

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#5 Příspěvek od SIDTIM »

Jak jsem Ti již doporučil - viz fórum DVD, VHS, .....
Možná příčina: Laser (třeba jen vyčistit a nastavit BIAS), zdroj, spindle motor, servo SM, řídící deska.
Minimálně: poznač si tenkým centrofixem výchozí polohu bias-trimru a mírně pootoč na jednu, a v případě neúspěchu na druhou stranu. Předtím samozřejmě vyčisti optiku laseru!
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#6 Příspěvek od PCman »

Mám taky techicse už asi 12 let jede v pohodě jednou mi dělal problém stačilo jen vyčistit a znovu namazat kolejničky po kterých jezdí laser ale to je něco jiného všiml jsem si že ty technicsy nemají trimr na nastavení biasu je to na tvrdo odporem takže s tím moc neuděláš.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#7 Příspěvek od konosuke »

A nešlo by fixní hodnotu rezistoru naradit odporovým nastavitelným trimrem podobné hodnoty ? To se někdy dělalo u starých mgf.cívkáčů Tesla, jeden vnější tandem potencák pro ruční vf bias fine tuning podle typu pásku. Pravda, to byly trochu jiné mašiny, místa všude dost a zapojení syst.vrabčí hnízdo tolik nevadilo, hrálo to.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#8 Příspěvek od PCman »

Bohužel je to na tom foliovém vodiči špatně se to dělá

Uživatelský avatar
Maxell
Příspěvky: 236
Registrován: 03 úno 2008, 01:00
Bydliště: okolo Brna

#9 Příspěvek od Maxell »

A svítí vubec laser? Kdy zajede výtah, tak by měla čočka začít svítit ''načítat'' . Může to být také spindle. Pokud nemá správné otáčky, tak ti to nic nenačte.
Kapni trošku oleje,jen minimum na hřídel motoru.
U některých strojů to taky dělá propojovací šrák Laser-deska. Vytáhnout, vyčistit a znovu zasunout. Pak je taky možnost laser vyndat a rozebrat a vyčistit zevnitř,ale to už je krajní možnost. Pak si najdi číslo laseru a podívej se kolik stojí....

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#10 Příspěvek od Sendyx »

Je tam skoro jistě CDM4-19, čili originál 200-300 euro, a snad jakýsi nový replace je jako loňská novinka za 80 euro. A to se vyplatí :D

Uživatelský avatar
Maxell
Příspěvky: 236
Registrován: 03 úno 2008, 01:00
Bydliště: okolo Brna

#11 Příspěvek od Maxell »

Tak to je fakt zadarmo... :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
petrfav
Příspěvky: 52
Registrován: 27 úno 2008, 01:00
Bydliště: Střední Morava

#12 Příspěvek od petrfav »

Tak jsem vyčistil kromě čočky i zrcátko a laser načítá.Jenže motorek unašeče se roztáčí pouze nahodile,takže je asi vadný. Mimochodem mechanika je RAE 0111Z-2618 Kč. Takže výměna se´nevyplatí. Teď zkusím sehnat ten motorek.Nevíte kde by se dal sehnat? Dík.

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#13 Příspěvek od PCman »

Bude pasovat každý který má podobné rozměry z nějaké CD nabo DVD mechaniky do PC.Ale zkus ho napojit na nějaký zdroj jestli jede.Myslím že motor bude v pohodě ale pokud je laser slepý tak proto s tím CD jen tak cuká prostě to CD nevidí to bude asi tvůj problém.Motor bude na 95% vpořádku.

Uživatelský avatar
petrfav
Příspěvky: 52
Registrován: 27 úno 2008, 01:00
Bydliště: Střední Morava

#14 Příspěvek od petrfav »

Takže to bylo motorkem,někdo ho měl rozebraný a pak jej špatně složil, proto zadrhával. Mám objednán nový origoš za 55 Kč, takže jej vyměním. Dík za pomoc.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#15 Příspěvek od Hill »

Pro příště: když ti někdo doporučí kouknout do jiné sekce, neznamená, že tam budeš zakládat další vlákno na stejné téma, ale najdeš si tam potřebné informace, protože tam už jsou, třeba pod jiným modelem přístroje, ale charakteristické svými projevy.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“