Kapacitni spinace

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

Kapacitni spinace

#1 Příspěvek od forbidden »

Potreboval bych sehnat kapacitni spinace, co by mohly byt pod 5 mm tlustym plexisklem a v jedny rade asi 10 kusu vedle sebe. Musi se dat spinat prilozenim prstu nad ne na to plexisklo a nesmi se samozrejme sepnout sousedni spinace. Nedela se neco takoveho hotoveho? Napajeni spinacu muze byt celkem libovolne, vystupni signal treba v logickych urovnich, to je jedno, to se pak zpracuje dal.

Diky za rady.

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od zdenoeddie »

nebolo by lahsie pouzit napriklad foliovu klavesnicu nalepenu na plexi ?

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

zdenoeddie píše:nebolo by lahsie pouzit napriklad foliovu klavesnicu nalepenu na plexi ?
Bylo, ale z hlediska anti-vandal reseni ne.

Uživatelský avatar
kybl
Příspěvky: 730
Registrován: 20 lis 2004, 01:00
Bydliště: Freudenthal

#4 Příspěvek od kybl »

Nekde doma mám zašité dva kusy CLS-1N-NC.Netuším odkud to pochází.Napájení 12-30V.Výstup 200mA..Má to i trimr na citlivost.Když tak se ozvi ss.
Roman

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od termit256 »

MC33794 od Freescale je presne to co hledas.
2ks poslou jako vzorek zdarma.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od pajosek2 »

kybl píše:Nekde doma mám zašité dva kusy CLS-1N-NC.Netuším odkud to pochází.Napájení 12-30V.Výstup 200mA..Má to i trimr na citlivost.Když tak se ozvi ss.
pokud si dobře vzpomínám,tak CLS 1 má vyvedenou elektrodu cca 3cm.On by asi potřeboval terčovou elektrodu např CPS24.Jestli to chceš kupovat hotové,tak si přoprav pěkných pár tisíc.Možná někde v GM mají méně kvalitní plastové typy.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#7 Příspěvek od bu2520 »

kdysi jsem to vyráběl jako snímač obilí v zásobníku, byl to klasický oscilátor s řízením proudu trimrem tím se nastavila citlivost na spuštění oscilací obilí udělalo špatné dielektrikum a oscilátor přestal kmitat, bylo to natvarováno smithovým obvodem a chodí to dost spolehlivě už několik let jako cívky jsem použil smcc z gesu

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od forbidden »

pajosek2 píše:
kybl píše:Nekde doma mám zašité dva kusy CLS-1N-NC.Netuším odkud to pochází.Napájení 12-30V.Výstup 200mA..Má to i trimr na citlivost.Když tak se ozvi ss.
pokud si dobře vzpomínám,tak CLS 1 má vyvedenou elektrodu cca 3cm.On by asi potřeboval terčovou elektrodu např CPS24.Jestli to chceš kupovat hotové,tak si přoprav pěkných pár tisíc.Možná někde v GM mají méně kvalitní plastové typy.
JJ potreboval bych spis tu tercovou elektrodu, ohledne toho CPS24 jsem nikde nic nenasel, nemuzes me trochu nasmerovat, nejakej datasheet, nebo podrobnosti?

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od pajosek2 »

Tyt snímače vyrábí buďto firma APRUM nebo firma DINEL.Spíše bych Ti doporučil ten DINEL,protože mají kvalitní přístup,lae upozorňuji Tě,že ta cena je kolem 1500kč.Takže www.dinel.cz nebo www.aprum.cz
U toho aprumu mne fakt rozesmálo,když jsem si přečetl,že je to největší výrobce v ČR ,fakt sranda. Dělal jsem tam,tak o tom něco vím.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od forbidden »

Diky za odkaz, to by se ta 10-ti tlacitkova "klavesnice" sakra prodrazila 8O
Zkusim spis zaimprovizovat, treba s tim Freescalem.
Napada me udelat na tistaku neco jako dva hrebinky zasunute do sebe a zkusit snimat kapacitu, ale pres to 5 mm plexi to nejspis moc citlivy nebude.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od pajosek2 »

Někde jsem viděl kapacitní snímače v plastu za přijatelné ceny,ale nejsem si jistý kde to bylo snad v katalogu GM.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

#12 Příspěvek od jasin »

Schema jednoho citlivého kapacitního spínače jsem sem před pár dny dával, jen si nepamatuji téma :cry:
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.

Uživatelský avatar
ranik
Příspěvky: 26
Registrován: 22 lis 2005, 01:00

#13 Příspěvek od ranik »

Ještě se podívej na www.kotlin.cz :P ;ještě jsem našel, snad se ti to bude hodit http://pandatron.info/elektronika/clane ... priblizeni

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od forbidden »

jasin píše:Schema jednoho citlivého kapacitního spínače jsem sem před pár dny dával, jen si nepamatuji téma :cry:
Tady jsem to nasel: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... apacitn%ED
jen je to trochu spatne citelny, nemas to ve vetsim rozliseni?

Diky

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od forbidden »

ranik píše:Ještě se podívej na www.kotlin.cz :P ;ještě jsem našel, snad se ti to bude hodit http://pandatron.info/elektronika/clane ... priblizeni
Za toho Kotlina diky, prozkoumam to, to zapojeni z Pandatronu je sice jednoduchy, ale ta faze se mi tam vubec nelibi.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“