Vzorky součástek od výrobců

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
caven
Příspěvky: 417
Registrován: 15 srp 2006, 02:00

Vzorky součástek od výrobců

#1 Příspěvek od caven »

zdravím, chtěl bych se zeptat zda máte někdo zkušenost se zasíláním vzorků od výrobců mikroprocesorů např. atmel a microchip?? Díky

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#2 Příspěvek od tandel »

Špatné. Lepší bude, když si je nechá poslat někdo známý, kdo bydlí např. v USA a potom je teprve pošle sem.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ZdenekHQ »

Na tohle byl expert Maxim. Poslal vzorky či objednaný kusový množství klidně za 3/4 roku...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od forbidden »

Uz dlouho jsem si zadny samply neobjednaval, ale treba zrovna s Microchipem, nebo Texas Instruments mam vyborny zkusenosti. Vzdy to doslo tak do cca 2-3 tydnu. Driv to bylo lepsi, ale posledni dobou to dost lidi zneuziva, videl jsem ty vzorky prodavat dokonce i na Aukru. Tak se pak nedivte, ze sem nic nechteji posilat.

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#5 Příspěvek od mety »

Nam na Slovensku to chodi v pohode.Minule som obiednaval :)

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od hafca »

ZdenekHQ píše:Na tohle byl expert Maxim. Poslal vzorky či objednaný kusový množství klidně za 3/4 roku...
No, já mám s nima jinou zkušenost. Objednal jsem 20.1.2008 a dnes došla obálka i se vzorky.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#7 Příspěvek od mikollar »

ja mam vyborne skusenosti, bral som od cca 7 firiem, Niektorim staci napisat mail a požiadať kokretnu suciastku a pošlu. Samozrejme potom to predavat je riadna blbost :roll:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ZdenekHQ »

Je to možný. Já jsem začal používal jejich obvody cca před 15 roky a pořád byly nějaký problémy. Před pár lety jsem se na ně vykašlal a začal používat "v Evropě dostupný" součástky (např. MC34063 pro měniče) a taky to jde. To samý platí pro "mutace" procesorů - ideální je používat běžně dostupný obvody i za cenu složitějšího softu. Hlavní je to , aby to někdo dokázal postavit i za pár let, aniž by zešedivěl ze shánění nedostupných součástek.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Seth

#9 Příspěvek od Seth »

Ahoj,
Nechal jsem si posílat vzorky od Microchip-u (dokonce dvakrát) a taky od Freescale. U microchipu komplet bez problému, jen pøi registraci musíte použít jiný mail než nìjaký freemail (tøeba školní, pracovní...) máte možnost 3 kusy od 4 druhù. Pøijde to jako malá krabièka, normálnì poštou(jestli si dobøe vzpomínám) celkem brzo, informují o stavu e-mailem. u Freescale to bylo horší. Máte možnost 2 kusy od 3 druhù. Psobnì mi pøisly nejzajímavìjší senzory tlaku vzduchu, a akcelerometry. Posílají pøes UPS (united parcel service), ale z USA, takže Vám zavolají a pošlou materiály ohlednì proclení. Clo jsem díkybohu neplatil ale stejnì jsem musel dokumenty zasílat a pøedtím vyplnit 4 papíry. Pøišla veliká bedna (20x20x10) a v ní 6 integráèù (cca DIL 8) :-D.

S pozdravem Seth

Andrea1

#10 Příspěvek od Andrea1 »

Já mám zase s Microchipem špatné zkušenosti. Pøed rokem a pùl jsem to zkoušela poøád dokala a nic...
Kdosik na mikroprocesor diskuze nabízel, že poradí každému, kdo se ho neveøejnì zeptá, jak si obvody objednat. Zatím jsem to nevyužila, ale chystám se :) :) :)

Uživatelský avatar
mysak323f
Příspěvky: 45
Registrován: 10 pro 2006, 01:00

#11 Příspěvek od mysak323f »

Vzorky od microchipu sem taky naky bral ale je to uz hoodne dlouho. Pak se i primo na samples.microchip.com psalo ze sluzba byla dost zneuzivana a proto je zrusena

Uživatelský avatar
RADAR-06
Příspěvky: 272
Registrován: 15 lis 2006, 01:00
Bydliště: Pardubicko

#12 Příspěvek od RADAR-06 »

já bral na začátku roku a chodí to méně než do měsíce, musíte udat mailovou adresu která není generická NE-volny,seznam,......

jsem velmi spokojen i maxim mě nesklamal

Uživatelský avatar
mysak323f
Příspěvky: 45
Registrován: 10 pro 2006, 01:00

#13 Příspěvek od mysak323f »

ahaa. je fakt ze kdyz sem naposled naky procaky bral to sou tak 4 roky takze si to treba uz rozmysleli a vyresili takhle :)

Jacob989

#14 Příspěvek od Jacob989 »

Ja mam velmi dobre skusenosti zo vzorkovanim... najlepsi je asi Microchip ... da sa tam objednat dvakrat do mesiaca a vzdz to spolahlivo pride nacas ... objednaval som uz od firiem ako je Microchip,ST,Maxim,Intersil,Linear Tchnologies... problem je len s emailom .. nesmie byt verejny ako napriklad centrum, zoznam... badal som nad tym dost dlho az ma jedneho vecera napadlo dat tam email z pokecu ... a clovece div sa .. ONO TO FUNGUJE !!!! do kolonky email vzdy napisem svoj mail na azete... vsetky firmy mi ho doteraz zobrali :D :D :D :D

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#15 Příspěvek od helios »

Ešteže nepoznajú Azet... :lol:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“