kostricka zo sololitu

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
patex555
Příspěvky: 75
Registrován: 19 srp 2007, 02:00
Bydliště: Hronovce

kostricka zo sololitu

#1 Příspěvek od patex555 »

poradili mi zhotovit kostricku na zvarovacie trafo zo sololitu aky je vas nazor je to vhodny material

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#2 Příspěvek od Radix »

Moc vhodný materiál to není. Mechanicky málo pevný, navlhavý (i když by šel impregnovat).
Raději sežeň pertinax, nebo lépe sklolaminát.

Uživatelský avatar
patex555
Příspěvky: 75
Registrován: 19 srp 2007, 02:00
Bydliště: Hronovce

#3 Příspěvek od patex555 »

tiez som si to myslel v jednom starom amare som nasiel navod na na zhotovenie kostricki z obycajneho platna a epoxydu skusim to

Uživatelský avatar
rudoex
Příspěvky: 176
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#4 Příspěvek od rudoex »

Ked nebudes mat ine vychodisko tak pouzij preglejku a natri impergnacnim lakom.

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#5 Příspěvek od janousek »

Zkus sehnat nepoužité tišťáky v celku, měď odleptej.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#6 Příspěvek od tandel »

Na kostřičky se používal i sklotextit. Plošné spoje raději ne - měď škoda odleptávat.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#7 Příspěvek od stasek »

Nejlepší je umatex, pevnostně vydrží dost. Ty tišťáky jsou podle mě slabý na kostru pro svářecí trafo. Sololit je nevhodný už jenom pro jeho malou pevnost. To už je lepší překližka Jednotlivý díly bych po výrobě napenetroval roztokem epoxidu s acetonem, Jednat to vytvoří pěknou glazuru a jednak se to ještě zpevní.

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#8 Příspěvek od janousek »

Impregnovaná překližka dobře hoří. Tišťáky jsem měl na mysli vyleptané, vadné, nevyvrtané, nepoužitelné, v celku, zbytek mědi vyleptat.

Uživatelský avatar
tibi
Příspěvky: 390
Registrován: 14 dub 2006, 02:00

#9 Příspěvek od tibi »

mal by si sa pokusit zohnat pertinax to je celkom dobre na kostrycky trafa.

Uživatelský avatar
zouzel1
Příspěvky: 360
Registrován: 04 čer 2007, 02:00

#10 Příspěvek od zouzel1 »

Na kostřičky malých i velkých traf jsem vždycky používal texgumoid různých tlouštěk. Nevím ale, jak je v dnešní době dostupný, už dlouho jsem nic nevinul.

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#11 Příspěvek od Milan121 »

Vinutí svařovacího trafa jsem začal dělat samonosné.Pokud se použije kostřička,tak musí být dostatečně tuhá a ta zase zabere místo.Nejlepší je opravdu ten texgumoid.Ale stejně jsou s ní jen problémy,například při vytváření odboček,při formování sekundáru a vyvazování.
Ale vytvořit samonosnou cívku chce taky trochu toho kumštu a promyšlení dopředu.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Jenys »

Milan121 píše:Vinutí svařovacího trafa jsem začal dělat samonosné.Pokud se použije kostřička,tak musí být dostatečně tuhá a ta zase zabere místo.Nejlepší je opravdu ten texgumoid.Ale stejně jsou s ní jen problémy,například při vytváření odboček,při formování sekundáru a vyvazování.
Ale vytvořit samonosnou cívku chce taky trochu toho kumštu a promyšlení dopředu.
Jo taky se to dělalo z textitu, což je podobné texgumidu. Myslím, že kdyby se podíval ve sběrných dvorech, mohlo by tam něco být ze starých rozváděčů, nebo i z něčeho jiného. Ale mám doma trafa myslím, že to byly ty 120V na 220V asi dvou kilowatové a ty měly kostry z tlustého prešpánu a vydržely. Při vinutí je tam přeci na bocích podložka, tak to nevadí co se týká mechaniky. Jo ty samonosné jsem také dělal, ale to se fakt musí umět, dobře to svázat mako tkanicí. Ale ten gumoid(pertinax) se dá sehnat a textit také.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#13 Příspěvek od Milan121 »

Vzpomínám že jsme taky dělávali svářečky,říkali jsme jim epoxydky.Trafa jsme motali do takových forem a vrstvy prokládali buničitým papírem jež se natíral epoxydem(někde jsme ho sehnali moře kil).Používali mikroten aby se to nechytalo.Měli jsme obavy aby se vinutí dobře chladilo,ale problémy s tím nebyly.Žádná reklamačka.

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

#14 Příspěvek od Pesko »

Čo keby si sa inšpiroval z tejto zváračky ?
Přílohy
200707221426_trafo1.jpg
(65.51 KiB) Staženo 69 x

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#15 Příspěvek od FERYACT »

Jako nejlepší se mi jeví sklotextit 3-4mm.Je mechanicky i elektricky to
nejlepší co se dá,-občas u nás sehnat.Nehoří a snadno se opracovává
/bohužel ničí nástroje/ Kostru lze slepit epoxydem.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“